Υπάρχουν ασχημότερες πρωτεύουσες από την ΑΘΗΝΑ;;

Georgie

Member
Μηνύματα
69
Likes
310
Κι εγω το ιδιο. Και γενικα στην Ευρωπη λιγες μεγαλες πολεις θα προτιμουσα απο την Αθήνα και ναι εχω ζησει σε αρκετες.
Η Αθήνα έχει το εξής που δύσκολα θα βρεθεί σε άλλες Ευρωπαϊκές πόλεις.
Δε κοιμάται νωρίς.
Και ξυπνάει πολύ νωρίς.
Χειμώνα καλοκαίρι
Σημαντικό.
Αυτο μου έχει λείψει πιο πολύ απ' όλα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.667
Likes
43.907
Θα επελεγες αθηνα αντι πχ βολο ναυπλιο πατρα θεσσαλονικη χανια.
Σοβαρεψου. Εμενα Θεσσαλονικη και Πατρα και ετρωγα τα λεφτα μου πηγαινε ελα Αθηνα. Ψοφιες πολιτιστικα. Τωρα αν λες για ταβερνες και τσιπουρα, καλες ειναι αν πλησιαζεις στη συνταξη, κι εγω τοτε θα τα βλεπω με αλλο ματι.
 

Georgie

Member
Μηνύματα
69
Likes
310
Αυτό είναι το μεγάλο μας ατου, ο καιρός ( που βέβαια και η Ισπανια έχει καλό καιρό) , τώρα πως δεν κοιμάται νωρίς, υπάρχει και το Βερολίνο, που έχει βραδινή ζωή 😎
Μπύρα τσιγάρα γάλα σοκολάτα κλπ στο Βερολίνο 3 το πρωί βρίσκεις?
Δε γνωρίζω για αυτό ρωτάω .
Ισπανία σίγουρα δε βρίσκεις .
Καλά για Ιρλανδία που ζω πιο πολλές πιθανότητες έχεις να σε καλέσει ο Κάρολος για τσάι παρά να βρεις καφέ στις 6 το απόγευμα
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.667
Likes
43.907
@paefstra ολες τις φορες που κατεβαινες αθηνα οταν ζουσες εκτος ηταν για πολιτιστικα θεματα;;
Ναι. Ειχα δει απειρες θεατρικες παραστασεις. Ειχα ακρες και κλεινανε καλες θεσεις και πολλες φορες με ατελεια, δηλαδη δωρεαν.
Τα ψιχουλα που πετανε στην Θεσσαλονικη οταν ερχονται οι παραστασεις με λειψα σκηνικα και αντικαταστατες ειναι προσβλητικα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.902
Likes
52.040
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Έχει άλλα κριτηρια ο καθενας. Εγω το ακουω οτι ο αλλος προτιμαει να ζει στη Ροδο ή τα Γιαννενα, για μενα δεν κάνει. Αναλογα το τι θες. Ομοιως και με καποια που για καποιον ειναι πλεονέκτημα πχ για μενα η νυχτερινη ζωη δε με ενδιαφερει καθόλου. Αντιθετα, το οτι η Αθηνα εχει (για μενα!) τοσο καλο συστημα ΜΜΕ ειναι σοβαρο πλεονέκτημα, στο Βολο χωρις να ξερω να οδηγω τι να κανω? Πολιτιστικα, αθλητικά, κοινωνικα, γαστρονομικά δεν υπαρχει συγκριση κι εμενα αυτα με ενδιαφερουν αλλον λιγοτερο. Το αν η πολη ειναο δραμα για τους οδηγους ή για μια μητερα με καροτσακι εμενα δε με αφορά, για αλλον ειναι λογος να τη μισησει. Προσωπικα για ευρωπαικη πρωτευουσα και για την ποιοτητα ζωης που προσφερει εγω τη βρισκω και παμθηνη, μενω καρακεντρο και πληρωνω 550€ στην Ερμού σε πληρως επιπλωμενο, που στη Βαρκελωνη θα μοιραζομουν το δωμάτιό μου με αυτα τα λεφτα κια θα ημουν σε χρεπι. Ολα ειναι θεμα προοπτικής και αναγκών.
 

bandit650

Member
Μηνύματα
668
Likes
3.083
Ναι. Ειχα δει απειρες θεατρικες παραστασεις. Ειχα ακρες και κλεινανε καλες θεσεις και πολλες φορες με ατελεια, δηλαδη δωρεαν.
Τα ψιχουλα που πετανε στην Θεσσαλονικη οταν ερχονται οι παραστασεις με λειψα σκηνικα και αντικαταστατες ειναι προσβλητικα.
αρα καποιος που δε εχει τις δικες σου ακρες για δωρεαν εισητηρια θα τα αγοραζε.
εσυ αντι για εισητηρια παραστασεων πληρωνες για κτελ. το ιδιο ειναι.
συμφωνω με το @Yorgos . Ο καθε ενας εχει τα δικα του κριτηρια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.667
Likes
43.907
αρα καποιος που δε εχει τις δικες σου ακρες για δωρεαν εισητηρια θα τα αγοραζε.
εσυ αντι για εισητηρια παραστασεων πληρωνες για κτελ. το ιδιο ειναι.
Το προβλημα δεν ειναι το εισιτηριο. Ειδα περσι παρασταση του William Christie στο Μεγαρο με 20 ευρω, που περιμενα ολη μου τη ζωη να αξιωθω κατι τετοιο. Οσα μια χασαποταβερνα στη Θεσσαλονικη.
Δεν ειναι τα λεφτα το θεμα. Απο την ακρη της χωρας με αεροπλανα και βαπορια θα ερχομουν Αθηνα για κατι τετοιο. Αλλα μονο στην Αθηνα θα γινοταν κατι τετοιο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.335
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom