Turkish Airlines Τurkish Airlines

GIOTA1971

Member
Μηνύματα
14
Likes
8
Δεν έχει τίποτα , πιο πίσω έχει διαθέσιμες μόνο από το σημείο που είναι ήδη .

Για αυτό ψάχνω με νύχια , να με βγάλει να αγοράσω μπρος στην business η πιο μπροστά έστω . Αλλά ,είναι όλα με Χ πλην της business που δεν μου την εμφανίζει καν .
Καλησπέρα, διάβασα την εμπειρία σου και αγχώθηκα..πετάω και εγώ για Ιαπωνία από Θεσσαλονίκη μέσω Κωνσταντινούπολης τον Νοέμβριο. Εσύ ποτέ έκλεισες τη θέση και κατέληξες ανάμεσα σε άλλους? Στο check in? Δεν είχε διαθέσιμες θέσεις? Δεν αγοράσαμε θέση και εμείς όταν κάναμε την κράτηση , θεώρησα ότι δε θα έχουμε θέμα...Επίσης να σε ρωτήσω...πως ήταν η ανταπόκριση σου? Εγώ έχω 2 ώρες και 10 λεπτά. Πόση ώρα έκανες μέχρι να πας στο gate της δεύτερης πτήσης?
 

L33T

Member
Μηνύματα
128
Likes
234
Επόμενο Ταξίδι
δεν χρειάζεται
Ταξίδι-Όνειρο
it happened ! Japan!
Καλησπέρα, διάβασα την εμπειρία σου και αγχώθηκα..πετάω και εγώ για Ιαπωνία από Θεσσαλονίκη μέσω Κωνσταντινούπολης τον Νοέμβριο. Εσύ ποτέ έκλεισες τη θέση και κατέληξες ανάμεσα σε άλλους? Στο check in? Δεν είχε διαθέσιμες θέσεις? Δεν αγοράσαμε θέση και εμείς όταν κάναμε την κράτηση , θεώρησα ότι δε θα έχουμε θέμα...Επίσης να σε ρωτήσω...πως ήταν η ανταπόκριση σου? Εγώ έχω 2 ώρες και 10 λεπτά. Πόση ώρα έκανες μέχρι να πας στο gate της δεύτερης πτήσης?
ας ξεκινήσω να γράφω την εμπερία μου. καθότι ίσως σε βοηθήσει. είχα κλείσει περίπου 1,5 μήνα πριν πετάξω. είχα διαλέξει την 11η σειρά , δηλαδή 2 σειρές πίσω από την θέση που είναι με λεγκ-ρούμ , τα γράφω στα ελληνικά γιατί έχει κολλήσει η εναλλαγή των αγγλικών ελληνικών.
από εκεί και πέρα, οφείλω να πω ότι τα έπαιξα, δεν λέω ότι είμαι κανένας 2 μέτρα ούτε μπόντιμπίλντερ... είμαι 1.80,και 82 κιλά. δεν μπορούσα καν να σκύψω μπροστά, το ότι ήμουν ανάμεσα σε άλλους ,δεν είχε να κάνει τόσο,όσο με το ότι η μπροστά θέση είχε πέσει προς τα πίσω ,ξάπλωσε το παιδί που ήταν μπροστά ,άρα με το τραπεζάκι δεν μπορούσα να έχω αντίσταση ώστε να ξαπλώσω μπροστά.
δοκίμασα με το , κεφάλι πίσω με μαξιλάρι πάλι δεν βολεύομουν καθότι έπεφτε μπροστά το κεφάλι μου, και πως καταλήξαμε; να πονάει η ωμοπλάτη μου και η μέση μου.
πραγματικά ,ήθελα τόσο πολύ να κάνω ανάβαθμισή γιατί σε 2 εβδομάδες είναι η επιστροφή μου.
εμείς είχαμε τρελή καθυστέρηση φάση 4 ώρες στην ανταπόκριση εξτρά, γιατί ήταν τότε με τον τυφώνα. (παρόλα αυτά η πτήση ήταν θεική άπο άποψη ηρεμίας, ούτε 1 ανατάραξη δεν έκανε, οριακά βούτηρο θα την έλεγα).
η επιστροφή μου θα έχει γέλιο καθότι είναι μόνο 40 λεπτά η αντάποκριση μου... εκεί θα γελάσουμε.
αν μπορείς, γνώμη μου, και μόνο γνώμη μου,πάρε κάποιο μαξιλάρι ώστε να σου κρατάει αναγκαστικά το κεφάλι πίσω, πάρε και κανένα χαλαρωτικό , να μη σε πιάσει η μέση σου...
παρόλα αυτά, που ήταν το θέμα και μόνο οι θέσεις, είχαμε ωραία γεύματα, και θα γράψω κάτι που ίσως είναι γνωστό σε όλους σας αλλά για εμένα δεν το ήξερα.
σου δείνουν δωρέαν , ακουστικά καινούργια για να συνδέσεις με την οθόνη μπροστά σου όλες οι οικονομικές θέσεις έχουν , εξτρά κουβερτάκι (κοκκινάκι), οδοντόβουρτσα , οδοντόκρεμα, κάλλυμα για τα μάτια, κρέμα χεριών , παντόφλες μιας χρήσης, ωτοασπίδες... ίσως να ξεχνάω και κάτι...

αν μπορέσεις να βρείς κάποια αναβάθμιση με θέση κενή μπροστά δηλαδή να έχεις λέγκ ρούμ κλείστο και ας έχει 50 ευρώ εξτρά και 100 ευρώ εξτρά, ιαπωνία πας 12 ώρες είναι αυτές, δεν είναι να πας γερμανία να πείς θα κάνεις το κορμί σου και την ψυχή σου πέτρα...
τρίτ γιόρ σέλφ
 

Hayate

Member
Μηνύματα
932
Likes
6.003
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Δίκιο έχεις ..Παθών κιεγω καθοτι 1.86 αλλά κι αυτό με το ξάπλωμα της θέσης υπερβολικό.Βαλτην ρε παιδί μου ένα κλικ πίσω φτάνει.Σκεψου κιαυτον που κάθεται πίσω σου...
 

GIOTA1971

Member
Μηνύματα
14
Likes
8
Πραγματικά είναι τραγικό αυτό με το ξάπλωμα της θεσης...πάντα ρωτάω αυτόν που κάθεται πίσω μου και παίρνω την άδεια του πριν κατεβάσω κάθισμα. Έλεος πραγματικά , κάποιοι το κάνουν σε όλη την πτήση χωρίς να νοιάζονται για το αν στριμώχνουν τον άλλον. Καλά αν έχω 11 ώρες κάποιον μπροστά μου με ξαπλωμένο καθισμα συνεχώς θα μαλώσω δεν υπάρχει περίπτωση 😂
 

L33T

Member
Μηνύματα
128
Likes
234
Επόμενο Ταξίδι
δεν χρειάζεται
Ταξίδι-Όνειρο
it happened ! Japan!
Πραγματικά είναι τραγικό αυτό με το ξάπλωμα της θεσης...πάντα ρωτάω αυτόν που κάθεται πίσω μου και παίρνω την άδεια του πριν κατεβάσω κάθισμα. Έλεος πραγματικά , κάποιοι το κάνουν σε όλη την πτήση χωρίς να νοιάζονται για το αν στριμώχνουν τον άλλον. Καλά αν έχω 11 ώρες κάποιον μπροστά μου με ξαπλωμένο καθισμα συνεχώς θα μαλώσω δεν υπάρχει περίπτωση 😂
κοιμόταν σε όλη την πτήση .όσες φορές είχα σηκωθεί για τουαλέτα κτλ. δεν ήθελα να τον ξυπνήσω. ήταν το ξεκίνημα του ταξιδιού , το κατάπια το φάρμακο αμάσητο.
αλλά ναι , πραγματικά το λέω , τρίτ γιόρ σέλφ, πάνε όσο πιο μπροστά μπορείς ή να μη έχεις τίποτα μπροστά σου. εγώ από την άλλη πέρα από όλα τα άλλα δεν μπορούσα να την ξαπλώσω καθόλου γιατί ήταν και ένας παππούς πίσω μου που είχε βάλει το τραπεζάκι μπροστά , κοιμόταν επάνω του και επάνω σε αυτόν είχε ξαπλώσει η γυνάικα του , δεν ... δεν ... από που να το πιάσω και που να το αφήσω ήταν η όλη φάση. για αυτό ψάχνω τώρα κάθε μέρα για τις 28 να βρώ μπας και ανοίξει τίποτα.
αν μου ζητήσουν 500 ευρώ το επόμενο λεπτό τα δίνω. ούτε καν θα το σκεφτώ, και ας μη παώ για 1 μήνα κανένα ταξίδι ούτε μέχρι το περίπτερο , 12 ώρες ξανά το ίδιο ... δεν θα την παλέψω...έχουμε και 4 κύλες βρε αδερφέ όσο ναναι...
 

GIOTA1971

Member
Μηνύματα
14
Likes
8
κοιμόταν σε όλη την πτήση .όσες φορές είχα σηκωθεί για τουαλέτα κτλ. δεν ήθελα να τον ξυπνήσω. ήταν το ξεκίνημα του ταξιδιού , το κατάπια το φάρμακο αμάσητο.
αλλά ναι , πραγματικά το λέω , τρίτ γιόρ σέλφ, πάνε όσο πιο μπροστά μπορείς ή να μη έχεις τίποτα μπροστά σου. εγώ από την άλλη πέρα από όλα τα άλλα δεν μπορούσα να την ξαπλώσω καθόλου γιατί ήταν και ένας παππούς πίσω μου που είχε βάλει το τραπεζάκι μπροστά , κοιμόταν επάνω του και επάνω σε αυτόν είχε ξαπλώσει η γυνάικα του , δεν ... δεν ... από που να το πιάσω και που να το αφήσω ήταν η όλη φάση. για αυτό ψάχνω τώρα κάθε μέρα για τις 28 να βρώ μπας και ανοίξει τίποτα.
αν μου ζητήσουν 500 ευρώ το επόμενο λεπτό τα δίνω. ούτε καν θα το σκεφτώ, και ας μη παώ για 1 μήνα κανένα ταξίδι ούτε μέχρι το περίπτερο , 12 ώρες ξανά το ίδιο ... δεν θα την παλέψω...έχουμε και 4 κύλες βρε αδερφέ όσο ναναι...
Ήταν γεμάτη η πτήση σου? Δεν υπήρχε δυνατότητα να αλλάξεις θέση? Η δεν το επέτρεπαν?
 

L33T

Member
Μηνύματα
128
Likes
234
Επόμενο Ταξίδι
δεν χρειάζεται
Ταξίδι-Όνειρο
it happened ! Japan!
Ήταν γεμάτη η πτήση σου? Δεν υπήρχε δυνατότητα να αλλάξεις θέση? Η δεν το επέτρεπαν?
μόνο στα πατώματα ή μόνο από τα ντουλάπια δεν κρεμόταν ο κόσμος, πιο γεμάτη δεν γινόταν.
η επιστροφή μου , δεν ξέρω πως θα είναι για την ώρα ακόμα κοιτάω όπως είπα κάθε μέρα μπας και ελευθερωθεί κάτι ή οτιδήποτε...
 

L33T

Member
Μηνύματα
128
Likes
234
Επόμενο Ταξίδι
δεν χρειάζεται
Ταξίδι-Όνειρο
it happened ! Japan!
Seat Alert
Έχει το λινκ στη σελίδα.
Ξέρεις τι παίζει; Μπήκα με VPN το έβγαλε. Χωρίς ,VPN δεν το βγάζει 😅
Σου λέει αυτά είναι μόνο για εμάς τις πλέμπες δεν είναι για τους Ιάπωνες... 😂
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.802
Likes
7.224
Ξέρεις τι παίζει; Μπήκα με VPN το έβγαλε. Χωρίς ,VPN δεν το βγάζει 😅
Σου λέει αυτά είναι μόνο για εμάς τις πλέμπες δεν είναι για τους Ιάπωνες... 😂
Η εφαρμογή και η ιστοσελίδα από όσο γνωρίζω δεν έχει γεωγραφικούς περιορισμούς.
Περιορισμούς όμως μπορεί να έχουν οι Τούρκοι, να μην αφήνουν την εφαρμογή να δει τις κενές θέσεις.
Μια κράτηση που έχω με αυτούς δεν με αφήνει να δω κενές θέσεις από την εφαρμογή seat alerts άλλα ούτε και από την εφαρμογή τους ούτε από την σελίδα τους. παλιότερα ήταν εφικτό. Τις έκλεισα από το τηλεφωνικό τους κέντρο.
Εναλλακτικά κάνε μια εικονική κατακράτηση από την σελίδα της τούρκις, μετά τα προσωπικά στοιχειά δίνει επιλογή θέσης. θα ξέρεις ποιες είναι άδειες.
Στο αεροδρόμιο σίγουρα μπορείς να αγοράσεις αναβάθμιση σε μπίζνες άλλα δεν θα είναι φτηνή, εφόσον πάρει διαθεσιμότητα. επέλεξε μονό το ένα σκέλος όχι και τα δυο. Αν έχει τις παλιές θέσεις θα απολαύσεις άπλα, αν πέσεις σε Α350 (όχι σε αυτά που αγοράσαν από τους Ρώσους και είναι στολίδια) καινούριο οι μπίζνες είναι κλειστοφοβικές. Καλή επιστροφή.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.525
Μηνύματα
899.033
Μέλη
39.244
Νεότερο μέλος
ifi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom