Τουρκία Τουρκία - διαβατήριο ή ταυτότητα ??

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
555
Likes
951
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
@Pierre_1976 η αληθεια ειναι οτι κατα την αποχωρηση μου απο την Τουρκια στον ελεγχο αυτοβουλως εδωσα το χαρτακι, το σφραγισε η Αστυνομικινα και μου το εδωσε πισω.
Souvenir Οθωμανικής βίζιτας. Καρτ ποσταλ
 

japetus

Member
Μηνύματα
620
Likes
1.163
Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω στο passport control του αεροδρομίου έχει θυρίδα αναγνώρισης προσώπου;
Πρόκειται για απλές κάμερες που σε φωτογραφίζουν τόσο κατά την είσοδο στη χώρα όσο και για σύγκριση κατά την έξοδο. Είναι πλέον τοποθετημένες σε όλες τις συνοριακές διαβάσεις.

Καλά αυτό δεν ισχύει πέρα για πέρα ποτέ δε μου ζητήθηκε να το παραδώσω απλά είναι αποδεικτικό εισόδου....
Το χαρτάκι, ειδικά αν έχει γραμμένο και αυτοκίνητο επάνω του, το ζητάνε να επιδειχτεί. Ετσι κι αλλιώς το σφραγίζουν με τη σφραγίδα εξόδου και στο δίνουν πίσω.
 
Μηνύματα
41
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
Southampton-New York
Λοιπόν μάγκες εδώ και περίπου ένα χρόνο πλέον εκδίδονται νέες ταυτότητες στην Ελλάδα.
Να ρωτήσω, με τις παλιές όσοι δεν τις έχουν αντικαταστήσει όπως εγώ μπορούνε να πάνε στη Τουρκία αεροπορικώς;
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.861
Likes
16.086
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο-Βερόνα-Μολβένο.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Λοιπόν μάγκες εδώ και περίπου ένα χρόνο πλέον εκδίδονται νέες ταυτότητες στην Ελλάδα.
Να ρωτήσω, με τις παλιές όσοι δεν τις έχουν αντικαταστήσει όπως εγώ μπορούνε να πάνε στη Τουρκία αεροπορικώς;

σφεντόνα ;)
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.433
Likes
4.547
Πρόκειται για απλές κάμερες που σε φωτογραφίζουν τόσο κατά την είσοδο στη χώρα όσο και για σύγκριση κατά την έξοδο. Είναι πλέον τοποθετημένες σε όλες τις συνοριακές διαβάσεις.
Με λίγα λόγια αν πας για ενφυτεψη μαλλιών θα έχεις πρόβλημα αναγνώρισης στην επιστροφή!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.512
Μηνύματα
897.835
Μέλη
39.217
Νεότερο μέλος
Vaggelis19

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom