Ιταλία Τι θα προτείνατε? Ταξιδι στην Ιταλια.

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.444
Likes
17.438
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Γεια σου και καλώς ήρθες.

Ξεκίνα κάνε μια αναζήτηση με τον όρο "Ρώμη", θα σου δώσει πάρα πολλές πληροφορίες. Δες πχ εδώ όλα τα θέματα για Ιταλία: Ευρώπη - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια

έχουν γραφτεί άπειρα πράγματα για τη Ρώμη, κάνε πρώτα την έρευνά σου και ότι βοήθεια θέλεις μετά εδώ είμαστε.

Οι επιλογές σου για ξενοδοχείο μέχρι 50 ευρώ είναι περιορισμένες προφανώς, ξεκίνα το ψάξιμο εδώ:

Booking.com: Ξενοδοχεία σε Ρώμη. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

Για τη Φλωρεντία δεν κατάλαβα τι ζητάς, βοήθεια για το τι εισιτήριο θα κλείσεις; ότι βρεις προφανώς.

Όσο για τα πριβέ μηνύματα, δε μπορείς να στείλεις πριβέ μήνυμα αν δεν ξεπεράσεις τις 20 δημοσιεύσεις στο φόρουμ. Εδώ όμως είμαστε για να ανταλάσσουμε δημόσια απόψεις για να παίρνουν την πληροφορία όλα τα μέλη.

Επίσης κάνε μου μια χάρη και μη γράφεις κεφαλαία, στη γλώσσα του internet σημαίνουν ότι ΦΩΝΑΖΕΙΣ. :)
 

North66

Member
Μηνύματα
4.356
Likes
5.205
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Τα 50 ευρώ για το δίκλινο είναι πολύ λίγα ειδικά αν θέλετε να είστε κοντά στο κέντρο. Προσωπικά θα έκοβα μια διανυκτέρευση και θα έμενα κάπου καλύτερα.
 

Ouraniachania

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Συγγνωμη για τα κεφαλαια απλα μου ηταν πιο βολικα. Βασικά όσο αφορα την Φλωρεντία ηθελα να ρωτησω τι πιστευετε ειναι ρισκο να το κλεισω νωριτερα; Γιατι σκοπευω να διαλεξω μια πρωινη διαδρομη και φοβαμαι την κινηση αν αργησω απο το ξενοδοχειο να παω στον σταθμο; nORTH66 τι εννοεις να κοψω μια διανυκτερευση; δεν ειναι ταλαιπωρια να αλλαζω ξενοδοχειο μεσα στην ιδια πολη; κοιταγα για την περιοχη με τα ισπανικα σκαλια. ειναι οκ; την προτεινετε;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.444
Likes
17.438
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δε θα βρεις τόσο φτηνό ξενοδοχείο σε αυτήν την περιοχή... δες το λινκ που σου έδωσα παραπάνω.

Ο νορθ εννοεί να μείνεις λιγότερες μέρες στη Ρώμη και να δώσεις κάτι παραπάνω στο ξενοδοχείο γιατί αλλιώς θα μείνεις πολύ μακριά από οποιαδήποτε συγκοινωνία (δεν έχει και πολλές η Ρώμη)και θα ταλαιπωρηθείς.
 

Ouraniachania

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Έχω ξεκινησει και ψαχνω.. αν κάποιος έχει free time και θα ηθελε να βοηθησει με το ψαξιμο ας στειλει αν εντόπισε κάτι :)
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ουρανια δυσκολα να βρεις κατι αξιοπρεπες με 50 ευρω στη Ρωμη για το 4μερο που κοιτας...(αν καταλαβα καλα τις υπολοιπες θα μεινεις Φλωρεντια)...Πρεπει να ανεβεις λιγο,οι επιλογες ειναι μετρημενες στα δαχτυλα...
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.038
Και εγω κοιταξα και δυστυχως πολυ λιγες επιλογες, μακρυα απο κεντρο και με κοινο μπανιο.Πρεπει να διαθεσεις κατι περισσοτερο για να μεινεις λιγο πιο κεντρικα.
 

Ouraniachania

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ξενοδοχειο στη Ρωμη

Παιδιά δεν μπορω να βρω ξενοδοχειο στην ρώμη.
Θα ειμαι εκει 20 με 27 του μήνα.
Οποιος έχει χρονο ας ψαξει και ας με ενημερωσει.
θα ηθελα να ειναι κοντα σε μετρο γι αευκολη μετακινηση. Μην ειναι εκτος πολης.

Θα σας ημουν υποχρεη

ελαχιστη τιμη βραδιας γυρω στα 50/ατομο
ειμαστε 2 ατομα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.337
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom