Ιταλία Τι θα προτείνατε? Ταξιδι στην Ιταλια.

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Επίσης αν προσέξατε έγραψε "ελάχιστη τιμή βραδιάς 50/άτομο" οπότε δεν αποκλείεται να ανέβει και άλλο το budget! Άντε προτείνετε κάτι γιατί είναι να πάω και εγώ Ρώμη τέλος Νοεμβρίου και βαριέμαι να ψάχνω hotels :p
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.444
Likes
17.438
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δε καταλαβαίνω γιατί άνοιξες δεύτερο θέμα, το πρώτο δεν έφτανε;

Τα θέματα συγχωνεύθηκαν, συνεχίστε εδώ παρακαλώ...
 

Ouraniachania

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Καλημέρα σας,

Σας ευχαριστώ καταρχήν για τον χρόνο σας.
Το μήνημα μου αναφέρετε σε 50 ανά δωμάτιο την βραδιά.
Αν τύχει τώρα και είναι 55 δεν χάλασε ο κόσμος.

Δεύτερον, δεύτερο θέμα άνοιξα γιατί δεν μου εμφανιζε το πρώτο μου, εβγαινε καποιο μηνημα του τυπου εχει διαγραφει. Οι διαχειρηστες πιστευω αναλαμβανουν τα υπολοιπα. Δεν νομιζω πια οτι έβλαψα και κανέναν.

Τρίτον δεν με αφορουν τα σχόλια χρηστών για το ότι δεν έχω αντιληφθεί τον προορισμο μου διοτι εχω αυτογνωσια και δυστυχως και έλλειψη χρονου και δεν ειχα χρονο να κλεισω νωριτερα μιας και δουλευω 15 ωρες την ημέρα.

Τέταρτον αν κάποιος βρει κάτι με το ανώτατο 400 αυτες τις μέρες 20-27 Οκτώβρη ας το παραθέσει.Σκεφτομουν να έχω stadar το δωματιο και να παω φλωρεντια μια μερα με το τραινο (ναι αλλαξα γνωμη) και αν θελω διανυκτερευση στα κλεφτα θα μπαινω να ρωταω.

Τέλος πολυ καλη η προταση για "hang out" στα ισπανικα σκαλια αλλα ειμαι υπναρου και νομιζω θα γινω γκρινιαρα αν δεν εχω κρεβατακι.


Έχω ξεκινησει και σημερα την αναζητηση με λιγο πιο ηρεμη ψυχολογια, προσπαθησα να αποβαλλω το άγχος.Απευθυνθηκα και σε γραφεια, ναι οκ κι αυτοι μου ειπαν οτι ειναι δυσκολα.
Αλλα ολο και καποιος θα ακυρωνει που θα παει.

Να εχετε ενα καλο υπολοιπο της ημερας :) Αν δείτε ξανα κατι ενημερωστε, μπορει να μην απανταω αλλα τα κοιταω τα μνμ.

cheerios
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.667
Likes
43.911
Καλημέρα σας,

Σας ευχαριστώ καταρχήν για τον χρόνο σας.
Το μήνημα μου αναφέρετε σε 50 ανά δωμάτιο την βραδιά.
Αν τύχει τώρα και είναι 55 δεν χάλασε ο κόσμος.



Τέταρτον αν κάποιος βρει κάτι με το ανώτατο 400 αυτες τις μέρες 20-27 Οκτώβρη ας το παραθέσει.Σκεφτομουν να έχω stadar το δωματιο και να παω φλωρεντια μια μερα με το τραινο (ναι αλλαξα γνωμη) και αν θελω διανυκτερευση στα κλεφτα θα μπαινω να ρωταω.
Αν κατάλαβα καλά, ψάχνεις δίκλινο στο κέντρο με 50ρικο (αδύνατο μάλλον), το οποίο θα πληρώσεις άδικα το βράδυ που ίσως διανυκτερεύσεις στη Φλωρεντία και θα ξαναπληρώσεις δωμάτιο εκεί;
Μήπως να ξανακοίταζες το πρόγραμμά σου, γιατί τελικά αντί να κάνεις οικονομία θα διπλοπληρώνεις ένα χαμηλής ποιότητας δωμάτιο 2 φορές;
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.497
Likes
11.779
Επόμενο Ταξίδι
?
Παιδιά δεν μπορω να βρω ξενοδοχειο στην ρώμη.
Θα ειμαι εκει 20 με 27 του μήνα.
Οποιος έχει χρονο ας ψαξει και ας με ενημερωσει.
θα ηθελα να ειναι κοντα σε μετρο γι αευκολη μετακινηση. Μην ειναι εκτος πολης.

Θα σας ημουν υποχρεη

ελαχιστη τιμη βραδιας γυρω στα 50/ατομο
ειμαστε 2 ατομα
Οπότε εσύ δεν το έγραψες σωστά.Γιατί τη μια είπες για 50 το δίκλινο και μετά 50 το άτομο και τώρα ξανά 50 το δίκλινο.Φυσικά έχεις γνώθι σαυτών και ξέρεις ότι είναι πολύ δύσκολο να βρεις με αυτά τα χρήματα.Το καλύτερο θα ήταν να πήγαινες λιγότερες μέρες ώστε να είχες μεγαλυτερη άνεση και επιλογές σε ξενοδοχεία.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
1.022
Likes
4.689
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Αν μπορείς δοκίμασε να αλλάξεις τα εισιτήρια για Νοέμβρη. Θα νυχτώνει μια ώρα νωρίτερα, αλλά οι τιμές των ξενοδοχείων πεύτουν. Κάτι τέτοιο σκέφτομαι κι εγώ που έχω κλείσει 19-26/10. Πάντως με μόλις 50 ευρώ τη βραδιά μου φαίνεται δύσκολο να βρεις δωμάτιο στο κέντρο.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.038

Ouraniachania

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Προγραμμα ισως βολικο για ξενοδοχειο οικονομικο

Καλησπέρα παιδιά,

Σκέφτηκα οτι το 20-21 που φτανω ειναι σ/κ αρα και μεγαλη κινητικοτητα.

Οποτε σκεφτηκα ξανα:
Ψάχνω:

20 ένα βραδυ ρώμη για διανυκτερευση γιατι φτανω αργα.Μέγιστη τιμη και 60 το δωμάτιο δίκλινο. Και οχι ανα ατομο που κατα λάθος έγραψα.

21 check out και παω φλωρεντια με διανυκτερευση 21, 22 και check out 23.

23 Διαμονη ρωμη οπως και 24, 25, 26, 27.

Μου βγαζει περισσοτερες επιλογες για οικονομική κατασταση γιατι 27 που εγω θα κανω check out σαββατο αδειαζουν τα ξενοδοχεια για του επισκεπτες του σ/κ

Καλα δεν τα λεω; ή;
 

Ouraniachania

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Tραίνο ιταλία - φλωρεντία?

Καλησπέρα παιδιά,

γνωριζει κανεις εαν φτασω Ρωμη Ciampino airport βραδυ 8 πως μπορω να παω κατευθειαν Φλωρεντία; Φευγει και απο το αεροδρομιο διαδρομη η πρεπει να παω εως τον Termini?

Θα το προτεινατε? Ελεγα να μην χρεωνομουν μια βραδια Ρωμη αδικα και να ταξιδεψω βραδυ που να φτασω αν και αργα την ιδια ημερα εσεις τι λετε;
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Ουρανια,καταλαβαινω οτι για διαφορους λογους μπορει να μην εψαξες τι παιζει με τα ξενοδοχεια στη ρωμη,....θα προσπαθησω λοιπον να το πω οσο πιο ξεκαθαρα γινεται,γιατι νομιζω οτι δεν καταλαβες αυτο που σου ειπαν παραπανω....στη ρωμη ,οταν μιλαμε για το κεντρο ,απλα δεν παιζουν τετοιες τιμες ουτε στην πιο χαμηλη περιοδο(μεσα γεναρη,ας πουμε)ποσο μαλλον Οκτωβρη που το θες εσυ και κανοντας κρατηση λιγες μερες πριν...για κεντρο απλα δεν υπαρχει τιποτα σε αυτη την τιμη....αν εισαι τυχερη θα βρεις με κανενα κατοσταρικο, αλλα μη περιμενεις πολλα πολλα απο το δωματιο....ειναι συνηθως πολυ πολυ μικρα δωματια και πως να το πω ....κομψα,μονο για να πας να κανεις το μπανιο σου ,να κοιμηθεις ....τωρα ακομα και στο τερμινι δεν υπαρχουν αυτες οι τιμες,εκτος κι αν μιλαμε για hostel ή δωματιο με κοινο μπανιο(βεβαια πιστευω οτι εκει θα βρεις κατι γυρω στα 80 )ευρω...αν σε ενδιαφερουν αυτες οι επιλογες ,θα βρεις κατι....αν παλι θες ξενοδοχειο ή b+b πρεπει να ανεβασεις το μπατζετ αρκετα....εδω υπαρχουν πολλοι ιταλοφιλοι και θα σε βοηθησουν να βρεις κατι ,πιστευω στα 100-120 ευρω...(το λεω με επιφυλαξη γιατι στη σπανια ουτε με τοσο νομιζω οτι θα υπαρχει)σε καμμια καλη περιοχη κοντα στο κεντρο(τραστεβερε ας πουμε)αν παλι βρεις εσυ δικλινο με 60 στο κεντρο της ρωμης ,ενημερωσε μας ,να αναφωνησουμε ολοι μαζι...."miracolo,miracolo":roll:

υγ.να διευκρινισω οτι δεν υποτιμω καθολου τα 60 ευρω ουτε το θεωρω ευκαταφρονητο ποσο για μια αξιοπρεπη διαμονη γενικα,ιδιαιτερα αυτη την εποχη...απλως για τη ρωμη τα δεδομενα ειναι διαφορετικα.....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.530
Μηνύματα
899.341
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom