Ιταλία Τι θα προτείνατε? Ταξιδι στην Ιταλια.

Samion

Member
Μηνύματα
10.466
Likes
9.426
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
μπορουν δλδ να εμφανιστούν την τεταρτη και να πουν άκυρο το δρομολόγιο ή θα γίνει με καθυστέρηση 5 ωρών.?
Μα φυσικα! Καλως ηρθες στη ελλαδα, τη χαρουμενη χωρα του τριτου κοσμου.
Η ΠΝΟ εχει ηδη προειδοποιησει για 4-5/2, τα δρομολογια θα ξεκινησουν παλι απο τις 06.00 της 6/2. Κανε ηδη το plan B σου..και το Γ κ το Δ δεν θα ηταν κακο...
 

travelsgeo

Member
Μηνύματα
29
Likes
37
Το πλαν Β έγινε πήγε 6/2 το θέμα είναι μην δοθει παράταση και παμε και σε Γ Δ κλπ ήδη έχασα το ενα ξενοδοχείο που είχα κάνει κράτηση
 

MAROULIA

Member
Μηνύματα
22
Likes
1
Στο Μιλάνο ουσιαστικά δεν θα δείτε τίποτα.Τώρα σε 3 μέρες Βερόνο,Βενετία και Φλωρεντία μου φαίνεται υπερβολή.Ειδικά τη Βενετία να την κάνεις ημερήσια είναι κρίμα.Για τρένα δες στο http://www.trenitalia.com/
καλησπέρα,
ξέρετε αν πάμε επιτόπου στα τρένα τι τιμές θα βρούμε???δεν βγάζω και άκρη σε αυτή τη σελίδα. θέλουμε από bergamo να πάμε βενετία!

ευχαριστώ πολύ
 

travelsgeo

Member
Μηνύματα
29
Likes
37
Θα κάνω μια χαζή ερώτηση αλλά επειδη θέλω να είμαι σίγουρος στα εισητήρια που έκλεισα η επιλογή rome (tutte le stazioni)-ancona (tutte le stazioni) σημαίνει το προφανές οτι κατεβαίνω σε οποιο σταθμό της ανκόνα θέλω κλπ?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.466
Likes
9.426
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
καλησπέρα,
ξέρετε αν πάμε επιτόπου στα τρένα
1. τι τιμές θα βρούμε???
2.δεν βγάζω και άκρη σε αυτή τη σελίδα.
1. Δεν θα βρεις προσφορες αλλα ουρες.
2.η σελιδα ειναι εξαιρετικα ευχρηστη κ γρηγορη. Μηπως να ζητησεις βοηθεια απο καποιον περισσοτερο εξοικοιωμενο με τεχνολογια κ αγγλικα?


1.χαζή ερώτηση
2.κλεισα η επιλογή rome (tutte le stazioni)
1. Ναι
2. Δεν εκλεισες κατι τετοιο. Οι σταθμοι στη Ρωμη δεν ειναι κ στασεις. Προσεξε απο που φευγει.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.466
Likes
9.426
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
σας παρακαλώ πείτε μου αν έχει κάποιος κλείσει αυτοκίνητο στην ιταλία με την INDIGO CAR????http://indigocarhire.com

ευχαριστώ πολύ!
Ποσες φορες θα ρωτησεις ακομα? Προφανως κανεις κ μην το κανεις ουτε εσυ. Το ρισκο να καταστρέψεις τις διακοπες σου δεν αξιζει. Περνα στο πλαν Β. Δηλ αστο να διαπραγματευτεις επιτοπου η οργανωθειτε με τα αψογα μπας+τραινα.
 

MAROULIA

Member
Μηνύματα
22
Likes
1
σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και τη βοήθεια!Θα ακολουθήσω τη συμβουλή σας!Βέβαια θα μπορούσε να υπάρξει απάντηση χωρίς την αρχική ειρωνεία!
ευχαριστώ και πάλι και καλά μας ταξίδια!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.466
Likes
9.426
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Οπιος ειδε ειρωνεια ειδε φαντασματα. Δν ειναι δυνατον ομως καθε απορια μας να τη λεμε 3 φορες σε διαφορετικα θεματα. Αυτο ειναι καταχρηση ευγενειας που δεν στα διαγραφουν. Τεσπα ετσι το βλεπω εγω που ειμαι πολλες φορες λαθος.
Απαντηση εδωσα, προσπαθησα να κανω κατανοητο σε αναγνωστες οτι τα ΜΜΜ στη Β. Ιταλια ιδιως ειναι αψογα οργανωμενα, οι δε πολεις γεματες με δακτυλιους κ ακριβα παρκιν σε σημειο που να καθιστα συζητησιμη την αξια ενοικιασης ΙΧ. Παρολα αυτα αν καποιος επιμενει δεν αξιζει να αναλαβει ρισκο νοικιαζοντας απο πειρατικες εταιρειες. Να ταξιδευετε hassle free, η ζωη ειναι μικρη, μονο απο γνωστες μεγαλες εταιρειες και με πληρη ασφαλεια.
 
Last edited:

MAROULIA

Member
Μηνύματα
22
Likes
1
Οπιος ειδε ειρωνεια ειδε φαντασματα. Δν ειναι δυνατον ομως καθε απορια μας να τη λεμε 3 φορες σε διαφορετικα θεματα. Αυτο ειναι καταχρηση ευγενειας που δεν στα διαγραφουν. Τεσπα ετσι το βλεπω εγω που ειμαι πολλες φορες λαθος.
Απαντηση εδωσα, προσπαθησα να κανω κατανοητο σε αναγνωστες οτι τα ΜΜΜ στη Β. Ιταλια ιδιως ειναι αψογα οργανωμενα, οι δε πολεις γεματες με δακτυλιους κ ακριβα παρκιν σε σημειο που να καθιστα συζητησιμη την αξια ενοικιασης ΙΧ. Παρολα αυτα αν καποιος επιμενει δεν αξιζει να αναλαβει ρισκο νοικιαζοντας απο πειρατικες εταιρειες. Να ταξιδευετε hassle free, η ζωη ειναι μικρη, μονο απο γνωστες μεγαλες εταιρειες και με πληρη ασφαλεια.
έχετε απόλυτο δίκιο για τις παραπάνω πληροφορίες!έχω ταξιδέψει στην ιταλία και με τους δύο τρόπους!!θα προσπαθήσω να μην επαναλαμβάνομαι λοιπόν!!:) :) καλά και επιτυχημένα ταξίδια!!
 

Stefania94

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδία
Γεια σας !!!!
Θα ήθελα να πάω μονοήμερη εκδρομή στη
Cinque Terre της Ιταλίας από Μπολόνια. Πάει μέχρι εκεί τρένο; ή πρέπει να πάρω και λεωφορείο; Αξίζει να πάω ;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.904
Likes
12.831
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Γεια σας !!!!
Θα ήθελα να πάω μονοήμερη εκδρομή στη
Cinque Terre της Ιταλίας από Μπολόνια. Πάει μέχρι εκεί τρένο; ή πρέπει να πάρω και λεωφορείο; Αξίζει να πάω ;
Αξίζει να πας, αλλά ως μονοήμερη σε καμία περίπτωση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.333
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom