Ιταλία Τι θα προτείνατε? Ταξιδι στην Ιταλια.

Daphne 1231

Member
Μηνύματα
34
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντιν/πολη ξανα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια
Ανήκω σ'εκείνους που τα 5terre δεν του είπαν και πολλά. Να παραβλέψει κανείς Παδοβα, Βιτσέντζα, Βερόνα, Μπέργκαμο προς χάριν τους όπως προείπε ο Traveller το θεωρώ χασιμο χρόνου
Ναι ε; Ειστε ο πρωτος που ακουω να το λεει αυτο..Πρεπει να τα ξανασκεφτω ολα απο την αρχη λοιπον...
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.161
Likes
14.521
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Ναι ε; Ειστε ο πρωτος που ακουω να το λεει αυτο..Πρεπει να τα ξανασκεφτω ολα απο την αρχη λοιπον...
Προσωπική άποψη γιατί ξέρω ότι σε άλλους έχουν αρέσει. Αλλά να κάνεις τόσα χιλιόμετρα για να πας στα 5terre όταν δίπλα από την Βενετία υπάρχουν τόσες ενδιαφέρουσες και ιστορικές πόλεις είναι κρίμα.

Αυτό (Manarola)

εν αντιθέσει μ'αυτό (Verona)

έχουν μια προφανή διαφορά...
 
Last edited by a moderator:

Daphne 1231

Member
Μηνύματα
34
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντιν/πολη ξανα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια
Προσωπική άποψη γιατί ξέρω ότι σε άλλους έχουν αρέσει. Αλλά να κάνεις τόσα χιλιόμετρα για να πας στα 5terre όταν δίπλα από την Βενετία υπάρχουν τόσες ενδιαφέρουσες και ιστορικές πόλεις είναι κρίμα.

Αυτό (Manarola)

εν αντιθέσει μ'αυτό (Verona)

έχουν μια προφανή διαφορά...
Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια..
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Παιδια τώρα που σας βρήκα να ζητήσω κι εγώ τις συμβουλές σας. Προγραμματίζουμε να πάμε 2 ζευγαρια στη Β. Ιταλία 21-25 Μαρτίου. Θέλουμε να δούμε τη λίμνη Κόμο οπωσδήποτε. Σκέφτομαι το πρόγραμμα να διαμορφωθεί ως εξής:
1η μέρα φτάνουμε στο Μπέργκαμο πρωί, παίρνουμε αυτοκίνητο και από κει κατευθείαν Βερόνα και διανυκτέρευση
2η μέρα φεύγουμε για λίμνη Κόμο και συγκεκριμένα στο Μπελάτζιο όπου λέμε να διανυκτερεύσουμε 2 βράδια
3η μέρα βόλτες γύρω από τη λίμνη και επίσκεψη σε διάφορα χωριά
4η μέρα πηγαίνουμε στο Μπέργκαμο όπου θα διανυκτερεύσουμε
5η μέρα αναχώρηση για αεροδρόμιο και επιστροφή

Πώς σας φαίνεται το πρόγραμμα; Είναι εντάξει μοιρασμένες οι μέρες; Ακούω προτάσεις!
 

doraki26

Member
Μηνύματα
131
Likes
9
παιδια εκλεισα για ρωμη και ας μην προλαβω να δω τα πιο πολλα σε ενα σαββατοκυριακο αλλα βολευανε καλυτερα τα δρομολογια!! τωρα μενει να κλεισω το ξενοδοχειο απλα θελω να ειναι κοντα σε μετρο.ξερετε που να κοιταξω περιπου? γιατι στην spagna barberini ειναι ακριβα ολα..και για το termini δεν εχω διαβασει τα καλυτερα!!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.904
Likes
12.831
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
παιδια εκλεισα για ρωμη και ας μην προλαβω να δω τα πιο πολλα σε ενα σαββατοκυριακο αλλα βολευανε καλυτερα τα δρομολογια!! τωρα μενει να κλεισω το ξενοδοχειο απλα θελω να ειναι κοντα σε μετρο.ξερετε που να κοιταξω περιπου? γιατι στην spagna barberini ειναι ακριβα ολα..και για το termini δεν εχω διαβασει τα καλυτερα!!
Για το θέμα της διαμονής μπορείς να ψάξεις εδώ
http://www.travelstories.gr/communi...μονή-Προτάσεις-οικονομικού-ξενοδοχείου.22295/
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Aγαπητέ Τράβελλερ χίλια ευχαριστώ! Τη δική σου επιβεβαίωση περίμενα.;)
Οσο για τον καιρό, μέχρι στιγμής φαίνεται πως έχω το κοκκαλάκι της νυχτερίδας, όπου και όποτε ταξιδεύω μου κάνει τα χατήρια!
 
Μηνύματα
81
Likes
16
Καλησπέρα!
Έχει χειριστεί κάποιος το trainitalia? Θα με βοηθούσε να μου δώσει κάποιες πληροφορίες σχετικά με το πώς κλείνουμε εισιτήρια !!
 
Μηνύματα
81
Likes
16
Βασικά ήθελα πρώτα να μάθω αλλά το αγόρι μου πρόλαβε και έκλεισε! Στην αρχή εγώ βασικά δεν έβγαζα άκρη με τα πεδία . Μας ζητούσε από ότι κατάλαβα να συμπληρώσουμε και βαγόνι και θέσεις. Απλά φοβάμαι μην έχουμε κανένα θέμα με τις ώρες ή αν αλλάξει κάτι με τα δρομολόγια, γιατί τα κλείσαμε από τώρα για τον Νοέμβριο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.349
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom