Λευκορωσία Ταξιδι σολο Λευκορωσία

roz_panthiras

New Member
Μηνύματα
4
Likes
12
Καλησπέρα σας ! Σκέφτομαι τέλη Οκτώβρη αρχές Νοέμβρη να πάω σολο Λευκορωσια. Το πλάνο μου είναι να προσγειωθώ Βαρσοβία και από εκεί να πάρω το λεωφορείο για Μπρεστ. Θέλω να περάσω 2 μέρες περίπου εκεί για να δω το φρούριο και μετά να πάω Μινσκ για το υπόλοιπο του ταξιδιού και μετά να επιστρέψω από Βιλνιους. Ο ανασταλτικός παράγοντας για μένα είναι αυτά που διαβάζω διαδικτυακά ότι αρπαζουν ξένους και τους πετάνε φυλακή κι ότι είναι αρκετά επικίνδυνο στην παρούσα φάση. Ξέρω ότι δε χρειάζεται βίζα για την ώρα κι ότι στα σύνορα περνάς μια μικρή συνέντευξη για το αν έχεις κάποια σχέση με ουκρανια κι ότι σου ψάχνουν και το κινητό (τουλάχιστον αυτά μου είπε μια συνάδελφος Λευκορωσιδα) . Μεταξύ άλλων με προβληματίζει ότι δε λειτουργούν οι κάρτες από τις τράπεζες μας λόγω κυρώσεων κι ότι αν δεν κάνω λάθος δεν μπορείς να μπεις εντός χώρας με πολλά μετρητά, υπάρχει κάποιο όριο. Το μείζον θέμα μου είναι η ασφάλεια μου δεδομένου ότι θα είμαι μόνος μου. Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη, αν κάποιος έχει πάει πρόσφατα και έχει άποψη θα χαρώ να την ακούσω! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.534
Μηνύματα
899.443
Μέλη
39.251
Νεότερο μέλος
SotiriosV

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom