Καπου με ζεστη το χειμωνα ...???

Hayate

Member
Μηνύματα
932
Likes
6.004
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα

fotini1

Member
Μηνύματα
18
Likes
6
ναι ισως να εχεις δικιο. διαβασα και αλλες πηγες η αληθεια ειναι οτι οι γνωμες διχαζονται αλλα οταν η επιθυμια ειναι δυνατη ξεπερνιουνται και οποιοι φοβοι, ειναι που δεν εχω ξαναπαει τα τελευταια χρονια εκτος ευρωπης
 

Popeto

Member
Μηνύματα
33
Likes
59
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν
Καλησπέρα! Θέλουμε να πραγματοποιήσουμε με τον φίλο μου ένα ταξίδι μες τον χειμώνα (Δεκέμβρη ή Γενάρη) σε κάποιον προορισμό που θα είναι καλοκαιρινές οι θερμοκρασίες για θάλασσα κτλ. Έχω χαθεί στην αναζήτηση.. Θέλω ένα μέρος όχι τρελά τουριστικό,όχι τύπου "ρομαντικό",που να συνδιάζεις μπάνια και να έχει ιδανικά και νυχτερινή ζωή και να μην είναι οικονομικά απλησίαστα.. Έχω σκεφτεί τη Ζανζιβάρη,τη Γκόα,Φιλιππίνες.. Όποια γνώμη ευπρόσδεκτη!
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.579
Likes
4.158
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Καλησπέρα! Θέλουμε να πραγματοποιήσουμε με τον φίλο μου ένα ταξίδι μες τον χειμώνα (Δεκέμβρη ή Γενάρη) σε κάποιον προορισμό που θα είναι καλοκαιρινές οι θερμοκρασίες για θάλασσα κτλ. Έχω χαθεί στην αναζήτηση.. Θέλω ένα μέρος όχι τρελά τουριστικό,όχι τύπου "ρομαντικό",που να συνδιάζεις μπάνια και να έχει ιδανικά και νυχτερινή ζωή και να μην είναι οικονομικά απλησίαστα.. Έχω σκεφτεί τη Ζανζιβάρη,τη Γκόα,Φιλιππίνες.. Όποια γνώμη ευπρόσδεκτη!
Και Ταυλανδη θα μπορουσες να δεις (δεν ειναι ολα τα νησια τοσο τουριστικα). Επισης Σρι Λανκα.
 

ribo7

Member
Μηνύματα
190
Likes
180
Υπάρχει κάποιος "low/medium budget" καλοκαιρινός προορισμός για χειμώνα (10 μέρες αρχές Δεκεμβρίου)? π.χ., διαμονή μέχρι 100/βραδιά (ιδανικά θα θελα 60-70 αλλά δεν μέχρι 100 το συζητάω), και φαγητό μη δίνω 30-40ρια για κάθε δείπνο.
10 μέρες ίσως είναι λίγες για κάτι μακρυά αλλά έστω για άραγμα σε παραλίες, βόλτες και κανα αξιοθέατο με ψήνει. Για κεντρική Αμερική κάτι σε Arouba, Bonnaire? Για Μαλδίβες θα βρω κάτι οικονομικό ή ούτε καν?
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.887
Likes
9.945
Medium/Low budget και Καραιβικη δεν συναδει και πολυ… Και φτηνη διανυκτερευση να βρεις τα αεροπορικα ειναι ακριβα.
Για medium/low budget συνολικα, κοιτα καλυτερα Ταυλανδη ή κανενα Σαρμ Ελ Σειχ
 

ribo7

Member
Μηνύματα
190
Likes
180
H Ταϋλάνδη που λέτε τι παίζει από περιόδους βροχών? Υπάρχουν κάποια safe νησιά που να έχεις καλές πιθανότητες για καλό καιρό?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.534
Μηνύματα
899.450
Μέλη
39.253
Νεότερο μέλος
chemist1975

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom