Ταξιδιωτικοί οδηγοί και λοιπά βοηθήματα ταξιδιών

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
ψαχνω οδηγο για γαλλικη πολυνησια ο μοναδικος που υπαρχει ειναι lonely planet μια και μονο εκδοση και στα αγγλικα οχι οτι δεν ξερω αγγλικα αλλα σαφως προτιμω στη γλωσσα μας
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.431
Likes
7.533
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Σήμερα Σάββατο 25 Οκτωβρίου η εφημερίδα τα ΝΕΑ με τιμή 3,5Ε
εχει τον 29ο ταξιδιωτικό οδηγό της σειράς "ΑΝΑΚΑΛΥΨΤΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ" με τίτλο "ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ" και με τους εξής προορισμούς:
Πρέβεζα Πάργα, Σούλι Ηγουμενίτσα.

Επίσης υπαρχει και το εβδομαδιαίο ενθετο
ΖΩ στη Θεσσαλονικη" με εκτενεις αναφορές και προτάσεις για (ταξιδιωτικές) αποδράσεις.
Το ένθετο αυτο ειναι μονο για τους Θεσσαλονικείς.
:cool::clap:
 

Attachments

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
απο σημερα τα ΝΕΑ προσφερουν τους ταξιδιωτικους οδηγους ''traveler'' toy national geographic, και καθε σαββατο.
σημερα εχει το ''λονδινο''.
παρα πολυ καλη δουλεια και αρκετα ογκωδης.
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
112
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Το έχω ήδη ξεφυλλίσει.. μιας κι εχω και την παλιότερη έκδοση, θέλω να συγκρίνω να δω αν όντως κάνουν update στις πληροφορίες...
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
οι καλύτεροι οδηγοί κατά την γνώμη μου ειναι στα αγγλικά.ποτέ δεν παίρνω στα ελληνικά.
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
112
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
καλά δεν έχεις και άδικο, αλλά οι περισσότεροι ελληνικοί είναι μεταφράσεις ξένων, οπότε βολεύουν, απλά υπάρχουν μόνο για συνηθισμένους προορισμούς (Παρίσι, Λονδίνο, Ρώμη, Πράγα κτλ), αν θες κάτι λίγο διαφορετικό τότε παίρνεις αναγκαστικά στα αγγλικά
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
διαβασα τον νεο ταξιδιωτικο οδηγο του national geographic.
ειναι περισσοτερο οδηγος ξεναγησης ,με την ιστορια του καθε εκθεματος.
συνεπως μενει εν ενεργεια ο αγαπημενος μου οδηγος των εκδοσεων ''explorer'' της automobile association developments .
επισης πηρα και του traveler το αφιερωμα στο λονδινο και το εκανα βιβλιαρακι...
θα σας πω εντυπωσεις συντομα...
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.431
Likes
7.533
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
οι καλύτεροι οδηγοί κατά την γνώμη μου ειναι στα αγγλικά.ποτέ δεν παίρνω στα ελληνικά.
Αυτό είναι σίγουρο;
εννοουσες καλύτεροι μόνο απο τους ελληνικούς;
η εννοούσες καλύτεροι απο τους ελληνικούς αλλά και τους γαλλικούς, τους γερμανικούς, τους ισπανικούς;

Ενας που ξέρει καλά δυο ξενες γλώσσες, πχ αγγλικά και γαλλικά, τι να προτιμήσει για να παει πχ στην Γαλλική Πολυνησία;
(λέω ενα παράδειγμα τώρα, ξύνοντας ξέρω ουκ ολίγες ταξιδιωτικές πληγές!:haha:)

καλά δεν έχεις και άδικο, αλλά οι περισσότεροι ελληνικοί είναι μεταφράσεις ξένων,απλά υπάρχουν μόνο για συνηθισμένους προορισμούς (Παρίσι, Λονδίνο, Ρώμη, Πράγα κτλ),
αν αρχιζουμε και ταξιδεύουμε ολο και περισσοτερο σε μη συνηθισμένους προορισμούς, ισως να μεταφράζουν και τους αλλους οδηγούς!:cool:
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
πηρα και γω τα νεα του σαββατου.δεν λεω απολυτα ενημερωμενος ο οδηγος του national αφου αλλωστε η εκδοση ειναι για το 2009.θα ακολουθησουν ρωμη,παρισι και νομιζω πραγα.ελπιζω μονο να μην σταματησουν εκει.παντως εμενα με βολεψε παρα πολυ ο οδηγος της dkτοπ10 και ετσι χθες με το voyager δεκεμβριου στην τιμη των 4,90 πηρα ως δωρακι τον οδηγο της dktop10 για το βερολινο!!!
 

αθηνα123

Member
Μηνύματα
283
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
νησια μαρκισας
εγω που πηρα τηλ τα νεα μου ειπαν οτι δεν εχουν αποφασισει ακομα αν θα δωσουν αλλους οδηγους.εσεις απο που το μαθατε ?
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
βασικα εγω το ειδα στην τηλεοραση που το διαφημιζε.τωρα τι να πω ,παραπανω δεν ξερω!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.543
Μηνύματα
899.735
Μέλη
39.257
Νεότερο μέλος
kateanderson

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom