Ταξιδιωτικοί οδηγοί και λοιπά βοηθήματα ταξιδιών

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
διαβασα τον νεο ταξιδιωτικο οδηγο του national geographic.
ειναι περισσοτερο οδηγος ξεναγησης ,με την ιστορια του καθε εκθεματος.
συνεπως μενει εν ενεργεια ο αγαπημενος μου οδηγος των εκδοσεων ''explorer'' της automobile association developments .
επισης πηρα και του traveler το αφιερωμα στο λονδινο και το εκανα βιβλιαρακι...
θα σας πω εντυπωσεις συντομα...
...βιαστηκα να τον κρινω!!
ειναι πολυ καλος οδηγος .παρουσιαζει και υπεροχα μερη που δεν ειναι ...''πρωτης γραμμης''.
μακαρι να ολοκληρωθει σειρα περιλαμβανοντας πολλους ταξιδιωτικους προορισμους.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.431
Likes
7.533
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Σημερα τα ΝΕΑ κυκλοφορούν με τον ταξιδιωτικό οδηγό του national geographic Traveller για το Παρίσι.
Υπάρχει και ενθετο με οδηγό με 100 μικρά ξενοδοχεία ανα την ελληνικη επικράτεια!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Μέχρι στιγμής ΤΑ ΝΕΑ έχουν δώσει Λονδίνο, Παρίσι. Την άλλη βδομάδα ακολουθεί Ρώμη και μετά Πράγα. Μακάρι να συνεχίσουν και μετά! Και εγώ πήρα το voyager με το dk top-10 Βερολίνο. Βέβαια οι top-10 δεν έχουν πάρα πολλά ιστορικά στοιχεία και δεν είναι αναλυτικοί για τα μουσεία, άλλά είναι πάρα πολύ έυχρηστοι και πρακτικοί. Το σημαντικότερο χωρίζουν την κάθε πόλη σε λίγα και εύχρηστα τμήματα.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
τελικά καλά ειναι τα οδηγάκια αυτα,ας τα πάρομε να τα έχομε ...ρίχνετε καμιά ενημέρωση παρασκευή να το θυμόμαστε ..
 

gps vagelis

Member
Μηνύματα
160
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ-NO MONEY
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΡΑΖΙΛΙΑ
Εχω ολα τα TOP 10 και ειναι αρκετα καλα για να εχεις μια γενικη αποψη.Αν θες ειδικοτερες πληροφοριες ψαχνεις στο net που στα λεει ολα.Τωρα εχω ξεκινησει και τους national geographic που μου φαινονται καλυτεροι.Μακαρι να συνεχισουν τα Νεα την προσφορα
 

gps vagelis

Member
Μηνύματα
160
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ-NO MONEY
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΡΑΖΙΛΙΑ
Δεν ξερω ισως αν απευθυνθεις στα Νεα μπες στην σελιδα τους και παρε τηλ.Το εχω κανει για το passport -καθημερινη και με εξυπηρετησαν καθως βρηκα τα τευχη που εψαχνα
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.890
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Κι εγώ δεν τα πήρα... αλήθεια, υπάρχει η πιθανότητα να βρω πουθενά τον οδηγό για το Λονδίνο;
Γενικά για οτι έχει εκδόσει ο ΔΟΛ παλαιότερα το βρίσκεις (όχι πάντα όλα) στη Χρήστου Λαδά στην Πλ. Καρύτση.
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Δεν ξερω ισως αν απευθυνθεις στα Νεα μπες στην σελιδα τους και παρε τηλ.Το εχω κανει για το passport -καθημερινη και με εξυπηρετησαν καθως βρηκα τα τευχη που εψαχνα
Πάντως δεν πρέπει να πολύ κοιτάνε τα mails αυτοί στο Passport.

Έχω στείλει 2 ή 3 στο παρελθόν αλλά απάντηση δεν πήρα ποτέ....



Σκιουράκι διάβσα ότι αγόρασες το Voyager που έχει το τοπ-10 για Βερολίνο!
Μόλις βγήκα, το έψαξα και το αγόρασα καθώς θα μου φανεί ιδιαίτερα χρήσιμο σε λίγες μέρες που θα επισκεφτώ το Βερολίνο!
thnxxxxxxxxxxx! :clap:
 

Mhtsaina82

Member
Μηνύματα
63
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΝΑΧΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟ ΙΤΑΛΙΑΣ ΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤ
Μέχρι στιγμής ΤΑ ΝΕΑ έχουν δώσει Λονδίνο, Παρίσι. Την άλλη βδομάδα ακολουθεί Ρώμη και μετά Πράγα. Μακάρι να συνεχίσουν και μετά! Και εγώ πήρα το voyager με το dk top-10 Βερολίνο. Βέβαια οι top-10 δεν έχουν πάρα πολλά ιστορικά στοιχεία και δεν είναι αναλυτικοί για τα μουσεία, άλλά είναι πάρα πολύ έυχρηστοι και πρακτικοί. Το σημαντικότερο χωρίζουν την κάθε πόλη σε λίγα και εύχρηστα τμήματα.
αν μπεις στο site της dk θα δεις το top-10 και λεπτομερειες για το καθε σημειο. ακομη μπορεις να φτιαξεισ τον δικο σου ταξιδιωτικο οδηγο στον τυπωνει και στον στελνει σπιτι σου με ενα μικρο χρηματικο ποσο αν δεν κανω λαθος.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.543
Μηνύματα
899.735
Μέλη
39.257
Νεότερο μέλος
kateanderson

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom