Ινδονησία Ταξίδι στο Μπαλί...τα φώτα σας

noraki

Member
Μηνύματα
47
Likes
157
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΛΤΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΛΟΜΒΙΑ
Σίγουρα παραλιακά που έχει πολλά και χλιδάτα κλαμπ θα έχει πιο πολύ τζέρτζελο, αν βέβαια ψάχνετε κάτι τέτοιο.
Προσωπικά δεν ψάχνω κανένα τζέρτζελο κ εχω διαβάσει κ πολλά αρνητικά για τον νοτο μέσα στο forum......επειδή όμως θα είμαι με τον αιώνιο έφηβο αντρα μου κ την 17χρονη κόρη μας, ονειρέυονται πάρτυ για την Πρωτοχρονιά!!δύσκολα τα πάρτυ προς τον βορρά από ότι έχω καταλάβει😂
 

ribo7

Member
Μηνύματα
191
Likes
180
Καλησπέρα!
Απόφαση ψιλο-αυθόρμητη για ταξίδι στο Μπαλί ~10 μέρες τέλος Νοεμβρίου-αρχές Δεκεμβρίου και αγχώνομαι αν θα προλάβω να οργανωθώ!

Τι ψάχνω: Κατ' αρχήν να νιώθω ασφάλεια και όχι ότι ανά πάσα στιγμή θα μου την πέσουν να με κλέψουν. Θέλω ωραίες παραλίες αλλά πιο πολύ απλά να κάνω μια βουτιά, να αράζω λίγο και όχι να λιώνω με τις ώρες. Ψήνομαι για καμιά πεζοπορία αλλά δε θέλω ζούγκλες, φίδια, κροκόδειλους κλπ. (είναι το πρώτο μου ταξίδι Ασία και θέλω κάτι light για αρχή). Θέλω δραστηριότητες τύπου yoga σε ωραία μέρη ή καμιά βαρκάδα. Γενικά θέλω μια αίσθηση όπως νιώθω στα Κυκλαδονήσια το καλοκαίρι. Άνεση, ωραία μέρη, βόλτες, ανεμελιά.

(Υπάρχει και η Ταϋλάνδη στο κάδρο αλλά και εκεί δεν έχω ιδέα, αλλά προς το παρόν ας επικεντρωθούμε σε Μπαλί).

Ξεκινάω διάβασμα εδώ μέσα αλλά μερικές ερωτήσεις:
- Μου πρότειναν να κοιτάξω να μείνω προς Sanur (μεγάλη παραλία). Τι λέτε ως πρώτη εντύπωση? Βολεύει για μετακινήσεις σε άλλα μέρη για δραστηριότητες?
- Τι θεωρείται μια προσιτή τιμή τη βραδιά για διαμονή εκείνη την περίοδο?

Ευχαριστώ :)
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.591
Likes
4.172
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Καλησπέρα!
Απόφαση ψιλο-αυθόρμητη για ταξίδι στο Μπαλί ~10 μέρες τέλος Νοεμβρίου-αρχές Δεκεμβρίου και αγχώνομαι αν θα προλάβω να οργανωθώ!

Τι ψάχνω: Κατ' αρχήν να νιώθω ασφάλεια και όχι ότι ανά πάσα στιγμή θα μου την πέσουν να με κλέψουν. Θέλω ωραίες παραλίες αλλά πιο πολύ απλά να κάνω μια βουτιά, να αράζω λίγο και όχι να λιώνω με τις ώρες. Ψήνομαι για καμιά πεζοπορία αλλά δε θέλω ζούγκλες, φίδια, κροκόδειλους κλπ. (είναι το πρώτο μου ταξίδι Ασία και θέλω κάτι light για αρχή). Θέλω δραστηριότητες τύπου yoga σε ωραία μέρη ή καμιά βαρκάδα. Γενικά θέλω μια αίσθηση όπως νιώθω στα Κυκλαδονήσια το καλοκαίρι. Άνεση, ωραία μέρη, βόλτες, ανεμελιά.

(Υπάρχει και η Ταϋλάνδη στο κάδρο αλλά και εκεί δεν έχω ιδέα, αλλά προς το παρόν ας επικεντρωθούμε σε Μπαλί).

Ξεκινάω διάβασμα εδώ μέσα αλλά μερικές ερωτήσεις:
- Μου πρότειναν να κοιτάξω να μείνω προς Sanur (μεγάλη παραλία). Τι λέτε ως πρώτη εντύπωση? Βολεύει για μετακινήσεις σε άλλα μέρη για δραστηριότητες?
- Τι θεωρείται μια προσιτή τιμή τη βραδιά για διαμονή εκείνη την περίοδο?

Ευχαριστώ :)
Θα σου ελεγα να ψαχτεις οντως προς Ταϊλανδη καθως ειναι η ιδανικη περιοδος αυτη που λες να πας για την περιοχη αυτη. Αντιθετως στο Μπαλι ειναι βροχερη περιοδος και λες οτι σε ενδιαφερουν κ οι παραλιες.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.542
Μηνύματα
900.456
Μέλη
39.278
Νεότερο μέλος
samontaz

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom