Ινδονησία Ταξίδι στο Μπαλί...τα φώτα σας

MVSylvia

Member
Μηνύματα
685
Likes
2.824
Ενας απο τους οδηγους μας μας ειχε πει οτι υπαρχει πραγματι ενας και μοναδικος ελληνοφωνος ξεναγος, δεν ξερω αν ειναι ακομα σε ενεργεια. Δεν ξερω πως μπορει να εντοπιστει.
 

JohnyE

Member
Μηνύματα
199
Likes
225
Ενας απο τους οδηγους μας μας ειχε πει οτι υπαρχει πραγματι ενας και μοναδικος ελληνοφωνος ξεναγος, δεν ξερω αν ειναι ακομα σε ενεργεια. Δεν ξερω πως μπορει να εντοπιστει.
Έψαξα από περιέργεια στο Google, βρήκα αυτόν :

yoga lapino Private Tour Guide in Bali, Indonesia - tourHQ
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
685
Likes
2.824

JohnyE

Member
Μηνύματα
199
Likes
225
Ποτε σκοπευεις να πας; Θα δοκιμασω να κανω κοντακτ τον οδηγο αν βρω το νουμερο του να τον ρωτησω αν αυτος που ξερει ελληνικα δουλευει ακομα
Δεν θα πάω απλά το μήνυμα σου μου κίνησε την περιέργεια και το έβαλα για όποιον ενδιαφέρεται
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
685
Likes
2.824
Δεν θα πάω απλά το μήνυμα σου μου κίνησε την περιέργεια και το έβαλα για όποιον ενδιαφέρεται
Ναι τωρα ειδα, αλλο μελος ψαχνει.
Θα δω μηπως τον βρω γιατι ειναι χρησιμο κοντακτ για οποιον θελει να παει κ δεν ξερει αγγλικα.
 

lykil

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. Αν βρεις κάτι θα με βοηθούσε. Αν έχεις την καλοσύνη στείλε μου μήνυμα γιατί δεν μου έρχεται οι ειδοποιήσεις από το forum, δεν ξέρω πως ενεργοποιούνται.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
685
Likes
2.824
Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. Αν βρεις κάτι θα με βοηθούσε. Αν έχεις την καλοσύνη στείλε μου μήνυμα γιατί δεν μου έρχεται οι ειδοποιήσεις από το forum, δεν ξέρω πως ενεργοποιούνται.
Βρεθηκε, σου στελνω pm
 

lykil

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Ευχαριστώ πολύ, μόλις επικοινωνήσω μαζί του και όντως μιλάει ελληνικά, θα σε ενημερώσω.
 

Physicsmaniac

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
Καλησπέρα φίλοι μου. Είμαι παλιό μέλος αρκετά ανενεργό το τελευταίο διάστημα λόγω υποχρεώσεων , επέστρεψα δριμύτερος και θέλω τη βοήθειά σας. Πρόκειται τον ερχόμενο Μάρτιο να κάνω ένα ταξίδι έκπληξη στη σύζυγό μου στο Μπαλί ,αλλά επειδή δεν μου αρέσουν τα ταξίδια με γκρουπ προτιμώ πιο ιδιωτικά ,το πρόβλημα όμως είναι ότι δεν μιλάμε Αγγλικά και θα ήθελα πληροφορίες γι' αυτόν τον Gede +62 8123912233 με αυτό το τηλέφωνο ο οποίος γράφεται ότι είναι Ελληνόφωνος(δεν περιμένω βέβαια να κάνουμε πολιτική συζήτηση) ,που απ΄ ότι είδα λείπει ένα νούμερο καθότι όλα τα Μπαλινέζικα τηλέφωνα που γράφεται στο Forum έχουν 13 νούμερα , ενώ αυτό έχει δώδεκα , λείπει ένα νούμερο για αυτό στο Watch app δεν μου τον βγάζει. Βέβαια αν κάποιος η κάποια φίλη γνωρίζει κάποιον άλλον ελληνόφωνο οδηγό δεν μας χαλάει ας μας δώσει πληροφορίες, Ευχαριστώ πολύ.
Καλησπερα! Πήγα με τον συζυγο μου στο Bali τον Φεβρουάριο και περασαμε φοβερά. Μέρος αυτής της εμπειρίας ήταν και ο οδηγός μας ο Gede, ο οποίος είναι άλλος από αυτόν που αναζητάς, αλλά αν δεν βγάλεις άκρη τον συστήνω ανεπιφύλακτα. Γενικά στο Bali έχεις πολλους Gede. Ήταν φοβερή παρεα, οχι απλά οδηγός, ενδιαφέρεται πραγματικά να σε βοηθήσει να περασεις τέλεια, δεν είναι με το ρολόι στο χέρι, φοβερό παιδι γενικα. Και μας βοήθησε πραγματικα να μπουμε στην κουλτουρα των ντοπιων. Να προτιματε ντοπιους οδηγους! Το τηλέφωνο του είναι +6289644943797.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.518
Μηνύματα
898.832
Μέλη
39.239
Νεότερο μέλος
Rosywillrose

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom