Γενικά Ταξίδι στην Ευρώπη - 3ήμερο Αγ.Πνεύματος!

Sebastiengr

Member
Μηνύματα
73
Likes
2
Καλησπέρα στην παρέα,
το ταξιδιωτικό μου πνεύμα δε λέει να με αφήσει ήσυχο... Το τριήμερο Σάββατο-Δευτέρα θα ήθελα να πάω κάπου στην Ευρώπη... Ένα μικρό ταξιδάκι δηλαδή. Μπορώ να αναχωρήσω και Παρασκευή απόγευμα-βράδυ, μετά τη δουλειά, ώστε να έχω όλο το Σάββατό μου στη χώρα που θα βρεθώ. Τι προτείνετε? Με βάση τα παραπάνω δεδομένα....

Κανένας άλλος με παρόμοια διάθεση για το ερχόμενο τριήμερο?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.094
Likes
6.556
Ναι αλλα δεν λες καποιες σημαντικες λεπτομερεις,οπως απο που θα αναχωρησεις και ποσα λεφτα διαθετεις.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.437
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
αεροπορικό να το ξεχάσεις. Δε παίζει να βρεις κάτι φθηνό. Παρα μόνο αν πας κάπου με το λεωφορείο (Ρουμανία, Βουλγαρία) η έστω ΠΓΔΜ
 

North66

Member
Μηνύματα
4.356
Likes
5.207
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Tέτοια ώρα που επέλεξες να ταξιδέψεις ούτε θα βρεις τις ώρες που σε βολεύουν και θα χρυσοπληρώσεις το εισιτήριο. Αν έχεις τίποτα μίλια, τώρα είναι η ώρα να τα χρησιμοποιήσεις.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.470
Likes
9.432
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ThanasisU2 said:
αεροπορικό να το ξεχάσεις. Δε παίζει να βρεις κάτι φθηνό. Παρα μόνο αν πας κάπου με το λεωφορείο (Ρουμανία, Βουλγαρία) η έστω ΠΓΔΜ
η ραιαν εχει 87 Bergamo ΠΑ-ΔΕ απο Αραξο. αν κ δεν ειναι τα 15 που ειχε,δεν το λες ακριβο...για 4 μερες πριν..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.675
Likes
43.932
Οι συμπαθητικότερες τιμές που είδα είναι με easyjet γύρω στα 220 ευρώ για Μιλάνο και Παρίσι. Αλλά υποψιάζομαι ότι πρέπει να βιαστείς να κλείσεις πραγματικά και η αναχώρηση δεν είναι βράδυ.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Εγω λεω να πεταχτεις σε ενα κοντινο νησακι οπως πχ στην Υδρα και να αφησεις το εξωτερικο για ενα αλλο σουκου, αφου πρωτα εχεις οργανωθει τουλαχιστον 1-1,5 μηνα πριν
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.470
Likes
9.432
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ευαγγελια said:
Εγω λεω να πεταχτεις σε ενα κοντινο νησακι οπως πχ στην Υδρα και να αφησεις το εξωτερικο για ενα αλλο σουκου, αφου πρωτα εχεις οργανωθει τουλαχιστον 1-1,5 μηνα πριν
ωραια απογοητευεις τον κοσμο και εισαι κ εκτος θεματος..αντι να προασπαθησετε να βοηθησετε αμεσως Υδρα!!
αντε Αραξο, με παρεα κ ΙΧ ειναι αρκετα οικονομικα και οι ωρες σουπερ.κ η εποχη για λιμνες και Β.Ιταλια τελεια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.675
Likes
43.932
η ραιαν εχει 87 Bergamo ΠΑ-ΔΕ απο Αραξο. αν κ δεν ειναι τα 15 που ειχε,δεν το λες ακριβο...για 4 μερες πριν..
Μόνο που η αναχώρηση πρέπει να γίνει πολύ πρωί από Αθήνα κι ο φίλος είπε για απόγευμα Παρασκευής μετά τη δουλειά. Για όποιον έχει άδεια Παρασκευή, είναι σούπερ τιμή για την περίοδο αυτή και τόσο καθυστερημένο πρόγραμμα.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
ωραια απογοητευεις τον κοσμο και εισαι κ εκτος θεματος..αντι να προασπαθησετε να βοηθησετε αμεσως Υδρα!!
αντε Αραξο, με παρεα κ ΙΧ ειναι αρκετα οικονομικα και οι ωρες σουπερ.κ η εποχη για λιμνες και Β.Ιταλια τελεια.
Ειμαι λογικη!! ΕΙναι Δευτερα βραδυ και ο φιλος θελει να φυγει την Παρασκευη στο εξωτερικο!!!!! Και εσυ τον στελνεις στον Αραξο!!
Τι εγινε ξαφνικα? Απο την ΑΖ "ξεπεσες" στον Λιγδη?
Αλλωστε ο φιλος το ειπε καθαρα ... ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ
Ας παει στην Υδρα σε ενα χλιδατο ξενοδοχειο το προσωπο και κλεινει ενα ταξιδι στο εξωτερικο αργοτερα
 

North66

Member
Μηνύματα
4.356
Likes
5.207
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
αντε Αραξο, με παρεα κ ΙΧ ειναι αρκετα οικονομικα και οι ωρες σουπερ.κ η εποχη για λιμνες και Β.Ιταλια τελεια.
Και αν ακυρωθεί η πτήση επιστροφής (όπως κάνει καμιά φορά η FR), πώς θα δικαιολογήσει ο άνθρωπος την απουσία του στη δουλειά του? Η επόμενη πτήση είναι μετά από 4 μέρες και η FR δε συνηθίζει να προσφέρει αναδρομολόγηση επιβατών της με άλλη αεροπορική.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
899.648
Μέλη
39.255
Νεότερο μέλος
Katerina Arno

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom