Πορτογαλία Ταξίδι σε Λισαβόνα και Πόρτο

alvadi

Member
Μηνύματα
567
Likes
3.136
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
To uber ειναι μια καλή λύση για να φύγεις από το αεροδρομιο . Επειδή και γω όταν ειχα παει, είχε μονο βραδυνή εξυπηρετηθηκαμε από το νυχτερινο λεωφορείο, αλλά μέναμε στη πλατεία moniz στο hotel mundial και έτσι μας άφησε έξω από το ξενοδοχείο.

Μείναμε 4 νύχτες Λισαβόνα και 2 Πόρτο, και μετακινηθηκαμε με flixbus το οποιο ήταν πάρα πολύ οικονομικό.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.187
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δεν νομίζω να έχετε πρόβλημα με το μετρό. Έχω φτάσει μεσάνυχτα στο αεροδρόμιο και πάλι μετρό πρόλαβα με άνεση. Από την άλλη επειδή είστε πολλά άτομα να σας βολεύει και το Uber
 

EMMELEIA

Member
Μηνύματα
85
Likes
39
Δεν νομίζω να έχετε πρόβλημα με το μετρό. Έχω φτάσει μεσάνυχτα στο αεροδρόμιο και πάλι μετρό πρόλαβα με άνεση. Από την άλλη επειδή είστε πολλά άτομα να σας βολεύει και το Uber
Ευχαριστώ πολύ! Τα ξενοδοχεία μου βγαίνουν πολύ ακριβά και βρίσκω διαμερίσματα που μάλλον θα μας βολέψουν σαν 5μελή οικογένεια.
 

Extra muros

Member
Μηνύματα
168
Likes
1.194
Η αλήθεια αυτό με αγχώνει με την βραδυνή πτήση αλλά δεν έχει κάτι άλλο. Αν δεν έχει μετρό μπορεί να πάρουμε uber. Δεν είναι εύκολο να ξαναγίνει αυτό το ταξίδι γιατί είναι πολύ ακριβά τα αεροπορικά και μιας και είμαστε 5 άτομα βγαίνουν όλα αρκετά γιαυτό ήθελα να δω και τις 2 πόλεις σε αυτό το ταξίδι
Όντως καλοκαίρι ειδικά φωτιά και λάβρα τα αεροπορικά. Αν μιλάμε για once in a lifetime ταξίδι κι η καρδιά σου λεει Πόρτο, στο διήμερο θα δεις τα βασικά. Μακάρι ωστόσο κάποια στιγμή να μπορέσετε να επιστρέψετε και να αφιερώσετε στο Norte το χρόνο που του αξίζει.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.652
Likes
43.896
Όντως καλοκαίρι ειδικά φωτιά και λάβρα τα αεροπορικά. Αν μιλάμε για once in a lifetime ταξίδι κι η καρδιά σου λεει Πόρτο, στο διήμερο θα δεις τα βασικά. Μακάρι ωστόσο κάποια στιγμή να μπορέσετε να επιστρέψετε και να αφιερώσετε στο Norte το χρόνο που του αξίζει.
Εχω πεταξει στο Πορτο απο Μιλανο με 20 ευρω Αυγουστο. Αυτες οι τιμες μεσω Ιταλιας δεν υπαρχουν πλεον. Αλλα η Πορτογαλια συνδεεται πολυ φθηνα με Ισπανια και Γαλλια, κατι 20ρικα για Παρισι. Οποιος αντεχει λιγη ταλαιπωρια, μπορει να ριξει πολυ την τιμη με ενδιαμεση σταση. Εμεις περσι τη ριξαμε με σταση στη Μαδριτη.
Συνηθως βρισκω συνδυασμο χειροκινητα, δεν περιμενω να βγαλει τον συνδυασμο το skyscanner.
 
Last edited:

EMMELEIA

Member
Μηνύματα
85
Likes
39
Εχω πεταξει στο Πορτο απο Μιλανο με 20 ευρω Αυγουστο. Αυτες οι τιμες μεσω Ιταλιας δεν υπαρχουν πλεον. Αλλα η Πορτογαλια συνδεεται πολυ φθηνα με Ισπανια και Γαλλια, κατι 20ρικα για Παρισι. Οποιος αντεχει λιγη ταλαιπωρια, μπορει να ριξει πολυ την τιμη με ενδιαμεση σταση. Εμεις περσι τη ριξαμε με σταση στη Μαδριτη.
Συνηθως βρισκω συνδυασμο χειροκινητα, δεν περιμενω να βγαλει τον συνδυασμο το skyscanner.
Μόλις έκανα διάφορες αναζητήσεις αλλά βγαίνει πιο πολύ το αεροπορικό γιατί είναι ήδη ακριβό από Λάρνακα. Βρίσκω με aegean από Λάρνακα μέσω Αθήνας 303 ευρώ με 10 κιλά αποσκευή.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.652
Likes
43.896
Μόλις έκανα διάφορες αναζητήσεις αλλά βγαίνει πιο πολύ το αεροπορικό γιατί είναι ήδη ακριβό από Λάρνακα. Βρίσκω με aegean από Λάρνακα μέσω Αθήνας 303 ευρώ με 10 κιλά αποσκευή.
Η επιστροφη μεσω Ζυριχης με Swiss ειναι αρκετα φθηνοτερη. Στα 5 ατομα ειναι σεβαστο το ποσο. Συνδεδεμενα εισιτηρια, χωρις αγχος για απωλεια πτησης.
 

iAkis

Member
Μηνύματα
135
Likes
296
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Καλησπέρα και καλή χρονιά.
Έχουμε προγραμματίσει για το Πάσχα ένα ταξίδι στην Πορτογαλία για 5 βράδια (6 full μέρες) και θέλουμε να δούμε την Λισαβόνα και το Πόρτο. Πόλη άφιξης και αναχώρησης είναι η Λισαβόνα.

Προτείνετε να κάνουμε 3 διανυκτερεύσεις στη Λισαβόνα και 2 στο Πόρτο ή να τα μοιράσουμε κάπως διαφορετικά;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.652
Likes
43.896
Καλησπέρα και καλή χρονιά.
Έχουμε προγραμματίσει για το Πάσχα ένα ταξίδι στην Πορτογαλία για 5 βράδια (6 full μέρες) και θέλουμε να δούμε την Λισαβόνα και το Πόρτο. Πόλη άφιξης και αναχώρησης είναι η Λισαβόνα.

Προτείνετε να κάνουμε 3 διανυκτερεύσεις στη Λισαβόνα και 2 στο Πόρτο ή να τα μοιράσουμε κάπως διαφορετικά;
Μια χαρα ειναι.
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
415
Likes
237
Επόμενο Ταξίδι
???
Εγώ ταξίδεψα Λισαβόνα Πόρτο με τη Gipsyy με 4,99!
Απίστευτη τιμή.
Έκλεισα Πόρτο Λισαβόνα με 2.99 / άτομο! Τρομερό!
Στην τιμή, αν κατάλαβα καλά, είναι βαλίτσα και σακίδιο πλάτης;
Για να δούμε...
 

agmi

Member
Μηνύματα
529
Likes
2.678
Μια γρήγορη ερωτηση πόσες μέρες Λισσαβόνα και πόσες μέρες Πορτο; Σημειωτέον από Πόρτο με Ryan πεταω/με για Σεβιγια και γυρίζωμε οδικώς από Φάρο αργότερα. Σας ευχαριστώ..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.530
Μηνύματα
899.202
Μέλη
39.245
Νεότερο μέλος
PachaMama

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom