Ταξίδια και οικονομική κρίση...

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μαλλον οχι ..οποιοδηποτε ταξιδι σε Ελλαδα και εξωτερικο
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.790
Εγώ που έχω κλείσει εισιτήρια για Ρώμη τα Χριστούγεννα,που δεν επιστρέφονται φυσικά, αλλά χρήματα δε θα έχω πια αφου πρέπει να πληρώσω την έκτακτη συμφορά και τον φόρο του ρημαδοσπιτιού μου τι κάνω?Χάνω τα εισιτήρια ή μένω στο παγκάκι?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.187
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αν εξαιρεθουν ξενοδοχεια καταλυματα απο το ειδικο τελος, τα σωζουμε τα ταξιδια. Αν οχι θα παμε τα αυστηρα προγραμματισμενα και με προγραμμα λιτοτητας...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Ποιός γιός του λάτση ???
εδω παίρνει επίδομα 3τέκνου( κανα 3χίλιαρο το χρόνο ) η Μενεγάκη που βγάζει κανα εκατομμύριο ευρώ το χρόνο απο την tv
 
Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ποιός γιός του λάτση ???
εδω παίρνει επίδομα 3τέκνου( κανα 3χίλιαρο το χρόνο ) η Μενεγάκη που βγάζει κανα εκατομμύριο ευρώ το χρόνο απο την tv
Από τον ΟΓΑ παρακαλώ!
 

geopnd

Member
Μηνύματα
274
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο-Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
καλησπερα και καλο πσκ.ο γαμπρος μου που ειναι καθηγητης 35 ετων, σημερα μου ειπε πως τους κοβουνε 300 ευρω για οκτωβρη υπερ ταμειου ανεργων.ειναι τα περσινα τους ειπαν που δεν τα πληρωσαν.και 99% θα ισχυσει και για μισθο νοεμβριου και δεκεμβριου.εχει ερθει εντολη στο σχολειο που δεουλευει.αρα αν παρω το επαγγελμα καθηγητη εχουν χασει,δωρο χριστουγεννων,μισο πασχα,επιδομα αδειας,μειον κατι επιδοματα,μεταπτυχιακα κτλ κανα 100ευρω,συν αυτο τωρα.ωραια πραγματα.ακομα ακουγεται κατι για επιστροφη του τελους??-δεν θυμαμαι πως το λεγανε τωρα ενσημο???- ενοικιασης σπιτιου.ακομη εχουν γινει 170.000!!! ετησεις κλεισιματος καταστηματων.εχω μια μεγααααααλη απορια περα απο ολα αυτα....εχουμε καταφερει να γεμισουμε 35 και πλεον σελιδες σε απιστευτα μικρο χρονικο διαστημα.πιστευω ειναι ρεκορ του φορουμ.γιατι η οργη αυτη δεν βγαινει προς τα εξω και μενει εγκλωβισμενη στο pc????τι εγινε με 10 δακρυγονα κρυφτηκαν ολοι???μα αυτο θελουν.να τρομοκρατουν τον κοσμο καναλια,μπατσοι και συστημα ετσι ωστε να παιρνανε τα μετρα γαργαρα.μεχρι ποτε???θα περιμενουμε να μην εχουμε να γαμε ουτε ψωμι???σκεφτειται και προβληματιστε ειλικρινα.τερμα τα σοου με μπαχαλα απο τον καναπε του σπιτιου.αν δεν παρουμε ενεργο ρολο στην κοινωνια θα μας αφησουν στεγνους.ηρθε η ωρα περα απο τον μπρους γουιλις και τις κωλοτουμπες του,να σηκωθειται απο τον καναπε.δεν μιλαμε ποια για ουτοπιες,μιλαμε για πραγματικοτητες.

ας γινει η ελπιδα οργη και η οργη ελπιδα
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.790
καλησπερα και καλο πσκ.ο γαμπρος μου που ειναι καθηγητης 35 ετων, σημερα μου ειπε πως τους κοβουνε 300 ευρω για οκτωβρη υπερ ταμειου ανεργων.ειναι τα περσινα τους ειπαν που δεν τα πληρωσαν.και 99% θα ισχυσει και για μισθο νοεμβριου και δεκεμβριου.εχει ερθει εντολη στο σχολειο που δεουλευει.αρα αν παρω το επαγγελμα καθηγητη εχουν χασει,δωρο χριστουγεννων,μισο πασχα,επιδομα αδειας,μειον κατι επιδοματα,μεταπτυχιακα κτλ κανα 100ευρω,συν αυτο τωρα.ωραια πραγματα.ακομα ακουγεται κατι για επιστροφη του τελους??-δεν θυμαμαι πως το λεγανε τωρα ενσημο???- ενοικιασης σπιτιου.
αυτό ισχύει σε όλους τους δημοσίους υπαλλήλους και σε κάποιους ιδιωτικούς.Και ισχύει για τρεις μήνες Οκτ-Νοεμ-Δεκ γιατί η κράτηση είναι αναδρομική από 1/1/2011!Είμαι παθών και σ'αυτό!Πάρα πολλοί συναδελφοί μου θα πάρουν μηδεν μισθό για τρεις μήνες γιατί λόγων δανείων και κρατήσεων απλά δεν περισσέυει τίποτα!:(
Τώρα από που ακριβώς θέλουν να βρούμε τα χρήματα για την έκτακτη συμφορά είναι ένα τραγικό ερώτημα!
Κρίμα που έβγαλα εισιτήρια για Ρώμη γιατί κι εκεί στα ίδια χάλια οδέυουν,για Αυστραλία έπρεπε να είχα βγαλει χωρίς επιστροφή...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.998
Likes
20.121
Ποιός γιός του λάτση ???
εδω παίρνει επίδομα 3τέκνου( κανα 3χίλιαρο το χρόνο ) η Μενεγάκη που βγάζει κανα εκατομμύριο ευρώ το χρόνο απο την tv
Αυτό ακριβώς εννοώ Χρήστο. Αυτή η απαράδεκτη νοοτροπία ότι όλοι, πλούσιοι και λιγότεροι πλούσιοι, δικαιούμαστε τις ίδιες προνοιακές παροχές. Για μένα π.χ. πρέπει άμεσα να καταργηθούν όλες οι φοροαπαλλαγές, από κάποιο εισόδημα και πάνω. Αυτό που ισχύει τώρα είναι καταφανέστατα άδικο.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Κάτσε,από κάπου θα πεταχτεί ο Taver να σου πει "γιατί πρέπει να τιμωρείται το Κεφάλαιο".
 
Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Το συγκεκριμένο επεισόδιο (Μενεγάκη-ΟΓΑ) είναι ενδεικτικό και της ελληνικής νοοτροπίας όμως. Άντε και στα δίνει το δημόσιο....εσύ βρε απαράδεκτη πρέπει να πας να τα εισπράξεις όταν ακούς ότι ο ΟΓΑ είναι ένας καταχρεωμένος ασφαλιστικός φορέας που με το ζόρι δίνει υποτυπώδεις συντάξεις;;;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.535
Μηνύματα
899.472
Μέλη
39.253
Νεότερο μέλος
chemist1975

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom