Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
190
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Αυτο κοιταζουμε μηπως βρουμε κατι αλλο γιατι εχει και 120 την βραδυα αλλα χλωμο το βλεπω να βρουμε αλλο και 3 δωματια που θελουμε.Ειναι κεντρικο????Γιατι δεν μπορω να καταλαβω και που ειναι το κεντρο της Ρωμης.Αααααχ τους ελεγα να ψαξουμε πιο γρηγορα
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.372
Likes
2.130
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Αυτο κοιταζουμε μηπως βρουμε κατι αλλο γιατι εχει και 120 την βραδυα αλλα χλωμο το βλεπω να βρουμε αλλο και 3 δωματια που θελουμε.Ειναι κεντρικο????Γιατι δεν μπορω να καταλαβω και που ειναι το κεντρο της Ρωμης.Αααααχ τους ελεγα να ψαξουμε πιο γρηγορα
Εντάξει μην αγχώνεσαι, έχετε 2,5 μήνες από ότι βλέπω στην υπογραφή σου.
Και εγώ πρώτη φορά πάω σε λίγες μέρες, κέντρο απο όσο έχω ψάξει θεωρείται η περιοχή που περιβάλλει Spagna, fontana di Trevi και Piazza Navona. εγω έχω κλείσει με 120Ε την βραδιά, αλλά από βδομάδα που θα γυρίσω θα μπορώ να σου πω εαν το συστηνω ή οχι. εχετε σκεφτεί την λύση του διαμερίσματος μιας και θα είστε τόσα άτομα? Το manelaki είχε μείνει σε ένα, δες την ιστορία της
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
190
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλημέρα συμφορουμίτες!Σε 4 μέρες πετάμε Ρώμη και επιτέλους κάναμε πρόγραμμα (κλέβοντας λίγο απο την ιστορία της manelaki).manelaki σ'ευχαριστώ πολύ.
Λοιπόν το πρόγραμμα είναι το εξής και θα περιμένω τις παρατηρήσεις σας

Σάββατο απόγευμα:

Λόφος gianicolo (διάβασα οτι πηγαίνει το λεωφ.870 αν ξέρει κάποιος παραπάνω πληροφορίες ας με βοηθήσει)
Trastevere
Campo de fiori
Ανάσταση στην ορθόδοξη εκκλησία

Κυριακή

Piazza del popolo
Κρύπτη καπουτσίνων
Piazza di spagna
Fontana di trevi
13.00 έχουμε κλείσει για borghese και νομίζω οτι μου είχαν πει να πάμε 1 ώρα νωρίτερα
Μια βόλτα στο πάρκο αν έχει καλό καιρό
Palazzo Barberini
Το βράδυ Olympico

Δευτέρα

Βατικανό (έχουμε κλείσει 09.30 να πάμε πριν ή μετά στον Άγιο Πέτρο);
Αγ.Πέτρο
Καστέλο Σαντ Άντζελο
Μνημείο Vittorio Emannuelle
Πάνθεον
Νησάκι Τιβερίνα

Τρίτη
Λέμε για Κολοσσαίο και San Giovanni in Laterano
αλλά σκεφτόμαστε και για τις κατακόμβες γιατι την Τετάρτη είναι κλειστές
Αξίζουν όμως να πάμε; Γιατί μου είπαν οτι δεν αξίζουν και τρέχουν τα ποντίκια ανάμεσα σου.

Επίσης θέλω να μου πείτε που κοντά είναι η Ελληνική πρεσβεία γιατί δεν την βρίσκω στον χάρτη.

Σας φαίνεται φορτωμένο το πρόγραμμα;Λέμε 8 να φεύγουμε απο το ξενοδοχείο.
 
Last edited by a moderator:

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Βλέπω οτι στη Ρώμη θα βρέχει τις μέρες που θα πάω αλλά μήπως έχετε κανένα site που να το εμπιστεύεστε για να τσεκάρω τον καιρό;Μου δίνει για το Σάββατο 14 βαθμούς και η Αθήνα θα έχει 20.Να πάρω χειμωνιάτικα ρούχα;
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Δηλαδή samion να ντυθώ χειμωνιάτικα;Πάνω που ζεστάθηκε το κοκκαλάκι μας.Μπορείς να μου πείς την άποψη σου για το πρόγραμμα;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.466
Likes
9.427
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δηλαδή samion να ντυθώ χειμωνιάτικα;Πάνω που ζεστάθηκε το κοκκαλάκι μας.Μπορείς να μου πείς την άποψη σου για το πρόγραμμα;
είπαμε 10-11. θα εχει κρύο.
το πρόγραμμα προσαρμοσε το ανάλογα με τον καιρό. για το σαββατο απόγευμα που λες προβλέπονται καταιγίδες. στο Campo de Fiori να πατε κυριακή πρωι που θα εχει αγορά και με λουλούδια. εξ ού κ το όνομα. μην ξαναρωτήσεις για λεωφορεία..:mad:.στα ξανάπα..το 870 κ το 115 περνάνε. δες τα πάλι..
ATAC S.p.A. | Azienda per la mobilit?
στις κατακόμβες να πάτε, αξίζουν. και σας είπαν μπούρδες για τρωκτικά..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.466
Likes
9.427
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

fireworks

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Καλημέρα.
Βρέθηκε κάποιος συμφορουμίτης το Πάσχα στη Ρώμη;
Μήπως βρήκε κάποιο εστιατόριο για το βράδυ της Ανάστασης;
Το ouzeri που αναφέρει ο Samion ξέρετε αν προσφέρει μαγειρίτσα;:D:D
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Να ρωτήσω το εισιτήριο απο το αεροδρόμιο μέχρι το τέρμινι με το leonardo express δεν έχει 11 ευρώ;Γιατί η trenitalia μου το δίνει 14 ευρώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.480
Μέλη
39.254
Νεότερο μέλος
DimiKl

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom