Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

paefstra

Member
Μηνύματα
13.667
Likes
43.919
Κυριακή πρωί λαϊκή στο Trastevere! Ατελείωτη, το πιθανότερο είναι να μην αγοράσεις κάτι γιατί δεν έχει κάτι αξιόλογο, αλλά ευχαριστιέσαι τη βόλτα!
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.497
Likes
11.779
Επόμενο Ταξίδι
?
φυσικα και υπαρχει νυχτερινη ζωη..πολλα μοδατα μπαρ υπαρχουν κοντα στην πιατσα Ναβονα καθως και στο Τραστεβερε.περισσοτερο νταβαντουρι στο Campo dei Fiori και στα κλαμπ του Τetraccio..

εχουν προταθει παρα πολλα οποτε κανε μια αναζητηση..
 
Last edited by a moderator:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.667
Likes
43.919
Μια που ρωτάς για τραμ, το τραμ νούμερο 8 βολεύει αποκλειστικά για Trastavere και περνάει κάθε 10-15 λεπτά ως αργά το βράδυ. Μη χάσεις τη βραδινή βόλτα στα σοκάκια της περιοχής!
 

StelinaGi

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη & Ελβετία
Ταξίδι-Όνειρο
Σεϋχέλλες/Νέα Υόρκη
Πολυτιμη η πληροφορία σου paefstra! Ευχαριστω! Οκ giannismits! Δεν θέλω και να κουράζω τα μέλη ρωτώντας τα ίδια και τα ίδια! Οπότε θα κάνω την αναζήτηση μου.
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
δεν το ανεφερες στα αξιοθεατα που ειπες οτι εχεις επισκεφθει και υποθετω οτι δεν πηγες,στην πινακοθηκη της βιλα μποργκεζε...και γενικοτερα στη μποργκεζε...η πινακοθηκη ειναι ειναι απο τις ωραιοτερες της Ιταλιας κατα τη γνωμη μου ...χρειαζεται κρατηση για τα εισητηρια:D
 

StelinaGi

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη & Ελβετία
Ταξίδι-Όνειρο
Σεϋχέλλες/Νέα Υόρκη
Dafni ναι δεν ειχα πάει τις 2 προηγούμενες φορές, αλλα απ'ότι βλέπω στις συζητησεις πρέπει να είναι πολύ ωραία οπότε είναι κ αυτο στη λίστα! Ευχαριστώ!
 

Ivana

Member
Μηνύματα
900
Likes
1.448
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
πάρε δρόμο με τα πόδια...όλο το κέντρο είναι ανιχτό μουσείο!! Άσε τα αξιοθέατα που είδες για τέταρτη φορά.

Εγώ ειδικά στο Βατικανό δεν θα ξαναπήγαινα.

έχεις λαϊκη και στην καμπο δι φιόρε...

σε αρκετές εκκλησίες έχεις να δεις διάφορούς γνωστούς πίνακες..

Καν'το αυτην τη φορά ταξίδι χωρίς σχέδιο (πήρες υπερβολική δόση γραφείου άλλες δυο φορές :haha:) θα περάσεις τέλεια!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.093
Likes
6.554
Αν θελεις γραφεις και το ξενοδοχειο που θα μεινεις,για να το εχουμε σαν μια ακομη επιλογη για τη ρωμη.

Και για αυτους που ψαχνουν τωρα αλλα και για το μελλον.

Καλα να περασεις!
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
190
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Σημερα η αυριο θα σας πω γιατι το εκλεισε ενας φιλος μου θα παμε μαζι.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.372
Likes
2.113
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.533
Μηνύματα
899.398
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom