Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

deppie

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Μια ιδεα θα ηταν να βρεις ενα ξενοδοχειο που να εχει ενα καλο εστιατοριο μεσα! Υπαρχουν αρκετα φανταζομαι στη ρωμη!και εγω που ειχα παει τον ιανουαριο και εμενα σε ενα ξενοδοχειο στο termini το εστιατοριο του ξενοδοχειου ειχε πολυ καλη κουζινα!ασε που ισως να ειναι και πιο ευκολο να συνενοηθεις με το ξενοδοχειο για να πληρωσεις εσυ τον λογαριασμο!
 
Μηνύματα
10
Likes
1
Αφού δεν μπορείς να πάρεις το ρίσκο και δεν έχεις οικονομική άνεση γιατί φτιάχνεις θέμα στο οποίο ζητάς πληροφορίες για αεροπορικά και επταήμερη (!!) διαμονή στη Ρώμη;

Καλύτερα μπες σε κάποιο γνωστό πρακτορείο και κλείσε στους δικούς σου ένα απ' τα πολλά πακέτα που κυκλοφορούν πχ 4ήμερο γύρω στα 500 ευρώ το άτομο (τιμή χωρίς γεύματα, εισιτήρια αξιοθέατων).

Sent from my iPod using Travel stories
Δε νομίζω ότι ζήτησα για αεροπορικά, θεωρώ ότι είναι εύκολο να τα κλείσω μέσω ίντερνετ, λάθος μου που δεν το διευκρίνισα στο αρχικό μήνυμα-το έχω γράψει όμως σε απάντηση-...
Αυτό που εννοούσα είναι προτάσεις για διαμονή και ρομαντικές εξόδους από άτομα που γνωρίζουν τη Ρώμη -και συγκεκριμένα για την ημέρα της επετείου τους-.. Επίσης, όπως έχω ήδη γράψει, η μητέρα μου ζαλίζεται από τα ταξίδια και είναι από τους ανθρώπους που αν πάνε σε έναν προορισμό θέλουν άνεση χρόνου..γι΄αυτό άλλωστε και αποφεύγει τα ολιγοήμερα ταξίδια..-με γκρουπ δεν το συζητάω δε θα πήγαιναν με τίποτα-..
Αν είμαι ακόμη αναποφάσιστη για τις ημέρες της διαμονής, το κόστος κλπ είναι γιατί μόλις εχθές το βράδυ μου ήρθε η ιδέα..και σήμερα το πρωί ψάχνοντας τα βασικά στο διαδίκτυο έπεσα τυχαία σ’ αυτή τη σελίδα, οπότε πάνω στον ενθουσιασμό μου έκανα λογαριασμό και άνοιξα το θεματάκι...Ακόμα δεν έχει ζυμωθεί σωστά η ιδέα στο μυαλό μας..αυτό που ζητάω είναι απλά προτάσεις και συμβουλές..τώρα ξέρω ότι τα έγραψα κάπως μπερδεμένα, μιας και δεν έχω κατασταλάξει ακόμη..υπέθεσα απλώς πως όποιος απαντήσει θα έχει καλή διάθεση και θα κατέχει το θέμα..οπότε θα μπορέσει να μου δώσει και κατευθυντήριες γραμμές χωρίς να χρειαστεί να σπαταλήσει πολύ από το χρόνο του..εξάλλου οι απαντήσεις είναι προαιρετικές:)

Μια ιδεα θα ηταν να βρεις ενα ξενοδοχειο που να εχει ενα καλο εστιατοριο μεσα! Υπαρχουν αρκετα φανταζομαι στη ρωμη!και εγω που ειχα παει τον ιανουαριο και εμενα σε ενα ξενοδοχειο στο termini το εστιατοριο του ξενοδοχειου ειχε πολυ καλη κουζινα!ασε που ισως να ειναι και πιο ευκολο να συνενοηθεις με το ξενοδοχειο για να πληρωσεις εσυ τον λογαριασμο!
Ναι, όντως είναι καλή ιδέα..αλλά υποθέτω αν το εστιατόριο είναι μέσα στο ξενοδοχείο θα πάνε και μόνοι τους..εγώ απλά σκεφτόμουν στην επέτειο τους να τους κανονίσω κάτι πιο ξεχωριστό...σε ρομαντικό περιβάλλον κλπ..
 

North66

Member
Μηνύματα
4.356
Likes
5.207
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
opou_ghs_patris said:
...υποκρινόμενοι ότι σχεδιάζουμε ταξίδι για μας, θα ζητήσουμε παραπάνω χρήματα και θα κλείσουμε γι΄αυτούς εισιτήρια, διαμονή, σίγουρα ένα γεύμα το βράδυ της επετείου τους..και ό,τι άλλο σκεφτούμε και μπορέσουμε να κλείσουμε μέσω ίντερνετ.
opou_ghs_patris said:
Δε νομίζω ότι ζήτησα για αεροπορικά, θεωρώ ότι είναι εύκολο να τα κλείσω μέσω ίντερνετ...
Sent from my iPod using Travel stories
 
Μηνύματα
10
Likes
1
Απλώς περιέγραφα πώς θα βρούμε τον κύριο όγκο των χρημάτων, για να κλείσουμε τα βασικά εισιτήρια-διαμονή και λοιπά..ειδικά αν τα κλείσουμε αυτές τις μέρες....Δε ζητούσα πληροφορίες για εισιτήρια...το μόνο λάθος είναι ότι δεν το διευκρίνισα...και κάποιο μέλος μπήκε στον κόπο να μου προτείνει σελίδες...στην απάντηση όμως έγραψα ότι δε θεωρώ τα εισιτήρια πρόβλημα και ότι αυτό που με απασχολεί είναι κυρίως η διαμονή κλπ....
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Χαιρετώ όλες τις ταξιδιάρικες ψυχές του φόρουμ:D και ζητώ τη βοήθειά σας για να οργανώσω ένα όμορφο δωράκι για τους γονείς μου, που κλείνουν φέτος, στις 27 Δεκεμβρίου (του Αγίου Στεφάνου), 25 χρόνια γάμου!

... Συνεπώς, δεν έχουμε περιθώρια σπατάλης, εφόσον θα βγουν έτσι κι αλλιώς από τις τσέπες των γονιών μου, και δε θέλω να τα κλαίνε:bleh: την ώρα που θα έπρεπε να περνάνε καλά...
Ωραιο δωρακι... Στα 30 χρονια γαμου να τους κανετε ενα αναλογο δωρακι στις ΗΠΑ... για ενα μηνα θα καταενθουσιαστουν.
 
Μηνύματα
10
Likes
1
Ωραιο δωρακι... Στα 30 χρονια γαμου να τους κανετε ενα αναλογο δωρακι στις ΗΠΑ... για ενα μηνα θα καταενθουσιαστουν.
Όπως έχω ήδη σημειώσει, σκοπεύω να εργαστώ part-time, για να καλύψω με δικά μου χρήματα κάποια από τα έξοδα. Επίσης, όπως έχω ήδη γράψει σε κάποιο σχόλιο, υπάρχουν ήδη στην άκρη κάποια χρήματα για ταξίδι που θα πηγαίναμε μες στη χρονιά εγώ και ο αδερφός μου, οπότε θα ζητήσουμε αυτά τα χρήματα μόνο που θα τα ξοδέψουμε για εκείνους (εμείς δε θα πάμε)..Και ναι, στο μυαλό μου τουλάχιστον παραμένει ωραίο δωράκι, αν σκεφτείς πως τα τελευταία χρόνια ακούω συνέχεια τη μητέρα μου να λέει πόσο θέλει να ξαναπάει εκεί όπου είχε πάει νύφη με τον πατέρα μου:p
Μάλλον το λάθος μου είναι ότι έγραψα όλες μου τις σκέψεις πριν καν αυτές κατασταλάξουν στο μυαλό μου...Στην τελική, αν σας ενοχλεί το θεματάκι..να ζητήσω να διαγραφεί...δεν υπάρχει πρόβλημα:)
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
874
Likes
895
Εγω καταλαβα πολυ καλα τι θες να κανεις κ δεν νομιζω οτι χρειαζεται να δωσεις αλλες εξηγησεις. Πολυ ωραια ιδεα! Για Ρωμη δεν μπορω να σε βοηθησω, αλλα ψαξε καλα στο travelstories, εχει πολλες προτασεις κ tips!
 
Μηνύματα
10
Likes
1
Εγω καταλαβα πολυ καλα τι θες να κανεις κ δεν νομιζω οτι χρειαζεται να δωσεις αλλες εξηγησεις. Πολυ ωραια ιδεα! Για Ρωμη δεν μπορω να σε βοηθησω, αλλα ψαξε καλα στο travelstories, εχει πολλες προτασεις κ tips!
Όντως, θα κάνω μια λεπτομερέστερη αναζήτηση εδώ μέσα και γενικά στο διαδίκτυο, βιάστηκα λίγο να ανοίξω το θέμα είναι η αλήθεια...θα ψάξω μόνη μου περισσότερο και αν χρειαστώ κάποια πιο συγκεκριμένη πληροφορία θα τη ζητήσω..Πάντως η πρόθεση αξιολογείται, οπότε σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον:)
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
η περιοχή πάντως πολύ καλή!!!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.925
Likes
12.856
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Η περιοχή είναι πολύ καλή, οι κριτικές του είναι πολύ καλές, αλλά μιλάμε για άλλο εύρος τιμών από αυτό που ξεκίνησες να ψάχνεις...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.020
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom