Γενικά Πρόταση για τριήμερο.

elenara88

Member
Μηνύματα
1.788
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Εαν θες να δεις και μουσεια ναι, αν θες να δεις και να περπατησεις την πολη και να δεις 1-2 αξιοθεατα καλά είναι.
Απλά επειδη έχω παρακολουθησει την "πορεια" σου, Πράγα, Γανδη, Μπριζ, Βρυξελες σε συμβουλευω διάλεξε μια πολη που να σε βολευουν οι ωρες πτήσης και οι τιμές των αεροπορικών εισιτηριων και να εισαι σίγουρος οτι θα περάσεις καλά. Κι αν δεν τα δεις ολα δεν πειράζει, ευκαιρία να ξαναπάς;)
 

ganlayer3

Member
Μηνύματα
165
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
MANADO - INDONESIA
Συμφωνω με το προλαλησα...την ατμοσφαιρα της αυτοκρατορικης βιεννης σιγουρα θα την νιωσεις..το προγραμμα σου σιγουρα θα ειναι γεματο απο εικονες. Βρες πρωτα πτηση να σε βολευει.
 

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
Dik και ganlayer καταρχας σας ευχαριστωωω παρα πολυ..πρεπει να πω οτι το travelstories ειναι το πρωτο μου βημα πριν κανω ενα ταξιδι..και ειναι για ατομα σαν και εσας!γιατι υπαρχουν και αλλοι προς αποφυγην..τελος παντων..οπως εξηγησα το θεμα το μοναδικο ειναι οι πτησεις!και φυσικα η αδεια της δουλειας μου..βιεννη μου αρεσε εξαρχης αν και πρωτο βημα ηταν η πραγα..βιεννη φευγει μεσημερι παρασκευης η austrian και αναχωρηση απο εκει δευτερα μεσημερι παλι..μου το προτεινετε ακομα?
 

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
Dimitrak το κοιταω παραυτα...!!!σ ευχαριστω πολυ..το επομενο τριημερο της 25ης το εχει το ατομο με 230€..μεγαλη διαφορα!!!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Επαναλαμβανω αν σε βολευουν οι ωρες και τα χρηματα πήγαινε. Ειναι μια χαρα πολή, από τις ομορφότερες πρωτευουσες της Ευρώπης. Και που δεν θα τα δεις ολα, ειπαμε μην σκας.

Στα 190 ειναι μια χαρα
 

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
Dik τωρα περναω στην επομενη φαση ερωτησεων..τι θεωρειται οτι σ αυτες τις μερες πρεπει να δω?θα πρεπει να μεινω σε καποιο ξενοδοχειο στο κεντρο καλυτερα?
 

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
Θα σ ενημερωσω οκ...ευχαριστω για το ενδιαφερον..κοιταξε μα δεις κατι επειδη νοιωθω οτι με κοροιδευεις.στο φορουμ ειμαι καινουριος..ντροπη δεν ειναι να μην ξερεις κατι..απο εκει και μετα οπως εχω ξαναπει οπου και να πηγαινα ταξιδι το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν να μπω εδω και να διαβασω τις εμπειριες των παιδιων..το να εισαι μπερδεμενος με κατι δεν πειραζει..σκοπος ειναι να βοηθας τον αλλον..ουτε να το παιζω εξυπνος ουτε τιποτα παρομοιο.ο καθενας κρινεται και κρινει..κατα το δοκουν παντα..σ ευχαριστω για την συμβουλη σου παντως..αλλα δεν θα την ακολουθησω..και επειδη δεν ειμαι ατομο που παρεξηγω το εκλαμβανω ως χιουμορ και απο την μερια μου κλεινει εδω το θεμα..
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Προφανως μιας και δεν εχεις πολλες ημερες, πρεπει να ξοδεψεις λίγα χρηματα παραπάνω και να μεινεις στο κεντρο για να μην σε φάνε τα περα δωθε.
Τωρα το τι θα δεις εξαρταται από τα γουστα σου, υπάρχουν τα ανακτορα της Σισι, το Μπελβεντερε με τα διάφορα μουσεια του (μπαροκ κλπ) τους υπέροχους κηπους του, τον ζωολογικο κηπο της Βιεννης διπλα στα ανακτορα της Σισυ, την Ισπανική σχολη ιππασιας κλπ. Μουσεια ατελείωτα: Ιστοριας της Τέχνης (με διάσημους πίνακες), μοντερνας τεχνης, αλμπερτινα, φυσικης ιστοριας τα πιο γνωστα. Πάρκα αρκετα, οπερα, το Δημαρχειο, Εκκλησιες με κορυφαια του Αγιου Στεφανου, εμπορικα μαγαζια, ιστορικά και ατμοσφαιρικα καφε και ζαχαροπλαστεια, να φας πεντανοστιμα σιτσελ.
Παρτο απόφαση, διάβασε τα θεματα για Βιεννη στο φορουμ και διάλεξε.
Και αν πάλις δεν καλυφθείς εδω ειμαστε
 

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
Dik σ ευχαριστω πολυ οπως και ολα τα παιδια για τις χρησιμες συμβουλες..το ειπα και καπου αλλου οταν καποια με κοροιδεψε επειδη μαλλον δεν ξερω.ειμαι καινουριος και φαινεται.στα παντα εδω..και δεν νοιωθω ντροπη.οπως δεν θα κοροιδευα κανεναν που δεν ξερει ετσι θελω να μην με κοροιδευουν..τελος παντων!!σας ευχαριστω πολυ ολες και ολους!!!
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.788
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
ειπα τη γνωμη μου και για την Πραγα (ξενοδοχειο) και σου απαντησα και οτι ηθελες στο Βελγιο αλλα δεν μπορει καθε φορα που ολοκληρωνεις τις αποριες σου ( που παραβλεπω οτι ηδη υπαρχουν οι απαντησεις τους) σε ολα τα τοπικ για τον καθε προορισμο να θυμασαι οτι δεν σε βολευουν τα δρομολογια... ξες ειναι καπως "υποπτο" εξου και η συμβουλη για μην ταλαιπωρεισαι ουτε εσυ ουτε οι υπολοιποι....
Καλο βραδυ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
899.641
Μέλη
39.255
Νεότερο μέλος
Katerina Arno

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom