Τουρκία Πρόσβαση από/προς το (νέο) αεροδρόμιο της Κωνσταντινούπολης

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.512
Likes
4.597
Ξέρει κανείς αν η λεωφορείακη γραμμή από θεσσαλονίκη και ποιας εταιρείας από τις δύο κάνει στάση στο αεροδρόμιο της πόλης πριν μπει στο σταθμό της Ευρωπαϊκής πλευράς;
Καμία, εκτός αν άλλαξε κάτι πρόσφατα
 

ayreonliv

Member
Μηνύματα
71
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
Καλημέρα σας,
Ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με μεταφορά από το αεροδρόμιο της Κωνσταντινούπολης προς κέντρο. Αφορά ένα ζευγάρι φίλων που θα πανε στην Πόλη τον Οκτώβριο. Το προβλημα είναι ότι η πτηση είναι τα ξημερώματα, φτάνουν στις 02:10. Υπάρχει κάποιο μεταφορικό μέσο εκείνη την ώρα εκτός ταξί; έχει χρησιμοποιήσει κανείς ιδιωτική μεταφορά με κάποια εταιρεία;
 

Porfyria

Member
Μηνύματα
115
Likes
208
Επόμενο Ταξίδι
Ελβετία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού
Καλημέρα σας,
Ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με μεταφορά από το αεροδρόμιο της Κωνσταντινούπολης προς κέντρο. Αφορά ένα ζευγάρι φίλων που θα πανε στην Πόλη τον Οκτώβριο. Το προβλημα είναι ότι η πτηση είναι τα ξημερώματα, φτάνουν στις 02:10. Υπάρχει κάποιο μεταφορικό μέσο εκείνη την ώρα εκτός ταξί; έχει χρησιμοποιήσει κανείς ιδιωτική μεταφορά με κάποια εταιρεία;
Δεν θα έχουν κανένα πρόβλημα. Υπάρχουν διάφορα πούλμαν που πάνε από το αεροδρόμιο στην Πόλη όλο το 24ωρο. Αναχωρούν από το επίπεδο -2. Περισσότερες πληροφορίες εδώ: Airport Transportation
 
Μηνύματα
470
Likes
1.587
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Kαλησπερα,
ψαχνω για μεταφορα απο το νεο αεροδρομιο στο ξενοδοχειο μου στο Sishane (Beyoglou,περιοχη κοντα πυργο Γαλατα).
Θα προσπαθησω να αποφυγω να παρω τυχαιο ταξιτζη ,εξω απο το αεροδρομιο,γιατι δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα.
Ειναι καμμια εταιρεια να κλεισω απο εδω ηλεκτρονικα ,που να ειναι εμπιστη και με καλες κριτικες και προφανως συμφερουσα τιμη?
Ειδα την get transfer που ξεκινανε απο 25 € και ανεβαινει αναλογα με το οχημα που θα ερθει να σε παρει αν ειναι βαν πχ ,πιο lux κλπ συνολικα ,αλλα δεν ειδα καθολου καλες κριτικες.

Μετα ειδα την istanbul shuttle port στο 32 € συνολο ,πολυ καλες κριτικες .
Κλεισαμε στο Radisson Blu Pera,σιγουρα θα εχουν να καλεσουν μεταφορα δεν εχω να χασει να στειλω μυνημα,αλλα πιστευω θα ναι πανακριβη.



Αν υπαρχει κανας αλλος τροπος δεχτος ,αλλα σιγουρα στην επιστροφη θα παιξει μεταφορα 100 % με οδηγο , καθως η πτηση μου ειναι ξημερωματα και δεν θελω με την τσιμπλα στο ματι να τρεχω,θελω να φτασω γρηγορα και με ασφαλεια.
 
Last edited:

Porfyria

Member
Μηνύματα
115
Likes
208
Επόμενο Ταξίδι
Ελβετία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού
Μηνύματα
43
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
Southampton-New York
Kαλησπερα,
ψαχνω για μεταφορα απο το νεο αεροδρομιο στο ξενοδοχειο μου στο Sishane (Beyoglou,περιοχη κοντα πυργο Γαλατα).
Θα προσπαθησω να αποφυγω να παρω τυχαιο ταξιτζη ,εξω απο το αεροδρομιο,γιατι δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα.
Γιατί δε παίρνεις το μετρό, με μια ανταπόκριση σε βγάζει στο sishane
 
Μηνύματα
470
Likes
1.587
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Βολευει?Κατι ειδα για αλλαγη με λεωφορειο και περπατημα μεχρι σταση και τετοια.Εαν πηγαινει ντουγρου με μετρο και μια αλλαγη οκ θα το δω
 

thessaris

Member
Μηνύματα
617
Likes
922
Βολευει?Κατι ειδα για αλλαγη με λεωφορειο και περπατημα μεχρι σταση και τετοια.Εαν πηγαινει ντουγρου με μετρο και μια αλλαγη οκ θα το δω
Όχι δεν χρειάζεται να πάρεις κάποιο λεωφορείο κλπ. Στο τέλος της γραμμής M11 που έρχεται από το αεροδρόμιο (στάση Gayrettepe) υπάρχει ανταπόκριση με τη γραμμή Μ2 που περνάει από Taksim και Sishane. Το πρόβλημα είναι ότι από την Μ11 μέχρι τη Μ2 στο Gayreteppe η υπόγεια διαδρομή είναι αρκετά μεγάλη με αρκετές κυλιόμενες σκάλες (ή ασανσέρ) και περπάτημα. Σίγουρα θέλεις κανά τεταρτάκι από τη μία γραμμή στην άλλη. Πάντως δε χρειάζεται να βγεις στην επιφάνεια του δρόμου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.556
Μηνύματα
901.130
Μέλη
39.289
Νεότερο μέλος
Gåleånô

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom