• Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Μάρτιο - Μάιο 2020 !

Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

pan82

Member
Μηνύματα
725
Likes
924
Αλήθεια ρε παιδιά όλοι πέσατε σε σχετικούς υπαλλήλους και μόνο εγώ έπεσα σε ασχετους; Γιατί εμένα η πρώτη υπάλληλος αφού προσπάθησε να με πείσει ότι η αλλαγή γίνεται από το σάιτ και φυσικά θα πληρώσω 23€ κόστος αλλαγής μου λέει όχι τα ίδια μίλια βλέπω είναι και στη νέα ημερομηνία :eek::oops:
Για καλή μου τύχη έπεσε η γραμμή και ξαναπήρα και η δεύτερη πάλι 23€ μου ζήταγε αλλά θα έπαιρνα πισω μίλια, Ε αναγκαστικά να της τη πω γιατί επεμενε ότι φυσικά και μπορώ να το κάνω online αν δε θέλω να πληρώσω 23€ και με άφησε στην αναμονή για 6-7 λεπτά περίπου για να μου ζητήσει συγνώμη ότι όντως μπορώ να λάβω δωρεάν την αλλαγή τηλεφώνικα.
 
Μηνύματα
78
Likes
426
Αλήθεια ρε παιδιά όλοι πέσατε σε σχετικούς υπαλλήλους και μόνο εγώ έπεσα σε ασχετους; Γιατί εμένα η πρώτη υπάλληλος αφού προσπάθησε να με πείσει ότι η αλλαγή γίνεται από το σάιτ και φυσικά θα πληρώσω 23€ κόστος αλλαγής μου λέει όχι τα ίδια μίλια βλέπω είναι και στη νέα ημερομηνία :eek::oops:
Για καλή μου τύχη έπεσε η γραμμή και ξαναπήρα και η δεύτερη πάλι 23€ μου ζήταγε αλλά θα έπαιρνα πισω μίλια, Ε αναγκαστικά να της τη πω γιατί επεμενε ότι φυσικά και μπορώ να το κάνω online αν δε θέλω να πληρώσω 23€ και με άφησε στην αναμονή για 6-7 λεπτά περίπου για να μου ζητήσει συγνώμη ότι όντως μπορώ να λάβω δωρεάν την αλλαγή τηλεφώνικα.
Ειναι γενικό το κακό βλέπω…
Εμένα σήμερα μου έλεγε ότι δεν γίνεται να πάρω πισω μίλια.
Οτι αλλαγή γίνεται αλλά δεν μου επιστρέφουν τίποτα.
Και εγώ δεν επέμενα βέβαια. Το άφησα.
 

galoz

Member
Μηνύματα
448
Likes
661
Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω τώρα που δεν σου δίνει την δυνατότητα online αλλαγής ή ακύρωσης θα μπορέσω να ακυρώσω λέτε μια πτήση χωρις να πληρώσω τα 23€;;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.485
Likes
21.882
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω τώρα που δεν σου δίνει την δυνατότητα online αλλαγής ή ακύρωσης θα μπορέσω να ακυρώσω λέτε μια πτήση χωρις να πληρώσω τα 23€;;
Καλημέρα. Για ακύρωση εισιτηρίου πάντα πλήρωνες, δεν έχει αλλάξει κάτι σε αυτό. Είναι 23€/εισιτήριο
 

Яна

Member
Μηνύματα
312
Likes
333
Ειναι γενικό το κακό βλέπω…
Εμένα σήμερα μου έλεγε ότι δεν γίνεται να πάρω πισω μίλια.
Οτι αλλαγή γίνεται αλλά δεν μου επιστρέφουν τίποτα.
Και εγώ δεν επέμενα βέβαια. Το άφησα.
Κι εμένα στην αρχή μου είπε ότι δεν θα πάρω πίσω μίλια. Της είπα να ρωτήσει , με έβαλε αναμονή και μετά μου είπε ότι τα πάρω κανονικά. Γενικά πρέπει να επιμένουμε. Είναι πολλοί οι άσχετοι υπάλληλοι.
 

pan82

Member
Μηνύματα
725
Likes
924
Αρα μια πολυ ακριβη εταιρεια χρεωνει 23 ευρω την εξυπηρετηση απο υπαλληλους ενω το βρισκουμε πολυ φυσιολογικο να ειναι ανεκπαιδευτοι οι υπαλληλοι.
Η μαγεια της ελευθερης οικονομιας.
Δυστυχώς αυτό ισχύει παντού, επειδή είχα περάσει κάποια φεγγάρια σα φοιτητής από διάφορα τμήματα εξυπηρέτησης πελατών, πάντα η εξυπηρέτηση ήταν ο τελευταίος τροχός της αμάξης, οι πελάτες ενημέρωναν για τις αλλαγές και τις μαθαίναμε και εμείς πολλές φορές τυχαία από αυτούς οπότε δε μου κάνει καμία εντύπωση. Ειναι η ελληνική πραγματικότητα
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.800
Likes
44.395
Δυστυχώς αυτό ισχύει παντού, επειδή είχα περάσει κάποια φεγγάρια σα φοιτητής από διάφορα τμήματα εξυπηρέτησης πελατών, πάντα η εξυπηρέτηση ήταν ο τελευταίος τροχός της αμάξης, οι πελάτες ενημέρωναν για τις αλλαγές και τις μαθαίναμε και εμείς πολλές φορές τυχαία από αυτούς οπότε δε μου κάνει καμία εντύπωση. Ειναι η ελληνική πραγματικότητα
Δεν ειναι η Ελληνικη. Ειναι της Aegean.
Αν πας στη Sky Express θα περιμενεις ολη μερα να απαντησουν αλλα δεν θα σε χρεωσουν 23 γιατι την εχουν δει ελιτ των αεροπορικων.
Που ποσως με ενδιαφερει, εγω με μιλια πεταω. Αν ειναι να πληρωσω πανω απο 40 ευρω εισιτηριο, πληρωνω της sky που δεν χρεωνει ακυρωτικα.
 
Last edited:

pan82

Member
Μηνύματα
725
Likes
924
Δεν ειναι η Ελληνικη. Ειναι της Aegean.
Αν πας στη Sky Express θα περιμενεις ολη μερα να απαντησουν αλλα δεν θα σε χρεωσουν 23 γιατι την εχουν δει ελιτ των αεροπορικων.
Που ποσως με ενδιαφερει, εγω με μιλια πεταω. Αν ειναι να πληρωσω πανω απο 40 ευρω εισιτηριο, πληρωνω της sky που δεν χρεωνει ακυρωτικα.
Μακάρι paefstra να ήταν της aegean μόνο, δυστυχώς είναι η ελληνική πραγματικότητα γενικά. Δε μιλάω για αεροπορικες, σε τηλεφωνια, τράπεζες, ρευμα παντού. Έχω φίλους που δουλεύουν ακόμα σε πολλά και διαφορετικά τμήματα και η αλήθεια είναι αυτή, εκπαίδευση πλέον μηδενική και όλα τα μαθαίνουν από πελάτες και μιλάμε για τεράστιες εταιρείες πάντα. Και πλέον σε πολλές τους το λένε ξεκάθαρα δεν ενδιαφέρει τους από πάνω η ποιότητα στην εξυπηρέτηση θέλουμε απλα να σηκώνουν γραμμές και να κλείνουν όσο πιο γρήγορα, ταχύτητα και μηδέν ποιότητα και ας πάρεις δέκα φορές εσύ να ρωτήσεις το ίδιο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.592
Μηνύματα
903.061
Μέλη
39.338
Νεότερο μέλος
krom

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom