Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

depy!!!

Member
Μηνύματα
769
Likes
2.096
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισία - Βόρνεο
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Κατανοητό, διαιρείς το ποσό μείον τους φόρους με τς μίλια που χρειάζονται και πολλαπλασιάσεις Χ 1000 Για να δεις τη χιλιάδα. Τα εισιτήρια που αγοραζω εγω δίνουν ένα rate τοτε, απο 40 μέχρι 90 ευρώ η και πολυ περισσότερο στη χιλιάδα. Αλλα δεν το βλέπω έτσι. Τα.μίλια μου δίνουν τη δυνατότητα να κάνω πτήσεις που διαφορετικα δεν θα μπορούσα, αλλα και να μπορούσα δεν θα ξόδευαν τόσα χρήματα.
90 ευρώ στη χιλιάδα, δηλαδή 900 ευρώ κέρδος με 10000 μίλια; Για δώσε ένα παράδειγμα.;
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.828
Likes
7.263
90 ευρώ στη χιλιάδα, δηλαδή 900 ευρώ κέρδος με 10000 μίλια; Για δώσε ένα παράδειγμα.;
Ολα τα μπίζνες εισητηρια κοστίζουν απο 2 μεχρι και 8 χιλιάδες η και παραπάνω.ανα διαδρομή. Οι φόροι ειναι απο 50 μέχρι και 500 ευρώ και τα μίλια απο 45 μεχρί 75 χιλιάδες.
 

croce

Member
Μηνύματα
237
Likes
445
Ένα μέτρο σύγκρισης δίνει η ίδια η AEGEAN.

7. Τα Μίλια Εξαργύρωσης για δώρο πωλούνται ανά 1.000 και το κόστος αγοράς τους ορίζεται στα 25,00€.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
769
Likes
2.096
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισία - Βόρνεο
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Ένα μέτρο σύγκρισης δίνει η ίδια η AEGEAN.

7. Τα Μίλια Εξαργύρωσης για δώρο πωλούνται ανά 1.000 και το κόστος αγοράς τους ορίζεται στα 25,00€.
Δεν νομίζω ότι είναι σωστό αυτό. Αν κάνεις μια αναζήτηση τώρα Αθήνα - Μπουένος Άιρες -Αθηνα, το εισιτήριο για το Δεκέμβρη κοστίζει περίπου 1000 ευρώ. Αν πας με μίλια ξοδεύεις 80.000 μίλια. Αν δεν τα έχεις και θελεις να τα αγοράσεις από την aegean θα σου κοστίσουν 2000. Διπλή τιμή από το εισιτήριο.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.812
Likes
1.173
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Δεν νομίζω ότι είναι σωστό αυτό. Αν κάνεις μια αναζήτηση τώρα Αθήνα - Μπουένος Άιρες -Αθηνα, το εισιτήριο για το Δεκέμβρη κοστίζει περίπου 1000 ευρώ. Αν πας με μίλια ξοδεύεις 80.000 μίλια. Αν δεν τα έχεις και θελεις να τα αγοράσεις από την aegean θα σου κοστίσουν 2000. Διπλή τιμή από το εισιτήριο.
αυτες ειναι περιπτωσεις για να αγορασεις μιλια οταν σου λειπουν λιγα να συμπληρωσεις πχ τα 80000 να κανεις ενα ταξιδι που θελεις και βιαζεσαι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.531
Μηνύματα
899.376
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom