Ποιό είναι το ομορφότερο Αεροδρόμιο;;

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.885
Likes
9.912
Παιδιά 1000 συγγνώμη για το off topic!!! Mods σταyρώστε με, σταυρώστε με.... αλλά με έχει πιάσει νευρικό... απομονώνοντας κάποιες φράσεις της twinkie....
......Ίσως επειδή ήταν από τα πρώτα που έχω δει, ίσως λόγω του μεγέθους...αυτό μου έχει εντυπωθεί. :bleh:
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
αχαχαχαχχααχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχααχαχαχχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχα
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.187
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Παιδιά 1000 συγγνώμη για το off topic!!! Mods σταyρώστε με, σταυρώστε με.... αλλά με έχει πιάσει νευρικό... απομονώνοντας κάποιες φράσεις της twinkie....
:haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha: Σπαραξα απ' το γελιο:haha::haha::haha::haha:
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Για το αεροδρομιο τα γραφεις αυτα; Ή για το μυστηριο του χρυσου πιθηκου; Μπερδευτηκα.

Για το αεροδρόμιο ρε tripakia. Για τον πίθηκο παρέθεσα βίντεο και σχόλιο κάτωθεν του βιντεακίου.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.936
Likes
3.927
Ο ακατανόμαστος πρέπει να τελεί υπο την επήρεια παραισθησιογόνων για να βλέπει το FCO σαν το ωραιότερο αεροδρόμιο του κόσμου... αρχιτεκτονικό όνειδος θα το χαρακτήριζα και αποικία πανούκλας αν κρίνω από τις ρυπαρές του μοκέτες και τον ισχνό του φωτισμό... δεν θέλω πάλι να αναφερθώ στο γνωστό θέμα με τις αποσκευές γιατί το ανέκδοτο έχει παλιώσει... η τριάδα FCO-MXP-ALITALIA μου έχουν χαρίσει απίστευτες σκηνές γέλιου παρακολουθώντας ανυποψίαστους ταξιδιώτες να δίνουν τις βαλίτσες τους και να τις παραλαμβάνουν μετά από μήνες αν δεν έχουν οριστικά χαθεί...

Ας πάμε τώρα στην ουσία... τα ωραιότερα αεροδρόμια κατά την γνώμη μου δυστυχώς δεν βρίσκονται στην ωραιότερη ήπειρο την Ευρώπη αλλά απαντώνται στη μιζέρια της Ασίας... προφανώς οι νεόπλουτοι έχοντας υπόψιν το αδιάφορο του προορισμού φτιάχνουν ένα εντυπωσιακό αεροδρόμιο για να δώσουν μια εσάνς διασημότητος και να αντισταθμίσουν την ανυπαρξία με ένα χλιδάτο αεροσταθμό...

Για να μην μακρυγορώ λοιπόν... αν έπρεπε να ξεχωρίσω πέντε αεροδρόμια η λίστα μου θα ήταν η εξής...

5. Ντουμπάι... πραγματικά κρίμα που ένα τέτοιο αεροδρόμιο βρίσκετε σε τέτοιο χάλι προορισμό...
4. Ελσίνκι... ένα μικρό μπιζουδάκι... μικρό λειτουργικό με εξαιρετικό Σκανδιναβικό ντιζάην και φετίχ ξύλινο πάτωμα...
3. Κουάλα Λουμπούρ... η αδιάφορη Κουάλα έχει ένα πραγματικά υπέροχο αεροδρόμιο...
2. Χονγκ Κόνγκ... Χάνει την πρώτη θέση στην λεπτομέρειες... φανταστικό...
1. Σινγκαπούρη... ο μόνος λόγος για να πας στη Σινγκαπούρη είναι το αεροδρόμιο της...

Τέλος θα προσθέσω και δύο αεροδρόμια με τα οποία είμαι συναισθηματικά δεμένος... το LCY γιατί έχει έναν υπέροχο μικρό διάδρομο και είναι εμπειρία να προσγειωθείς εκεί βλέπωντας πιάτο το Λονδίνο και το αεροδρόμιο της Αδελαίδας γιατί έχεις την δυνατότητα έστω κι αν δεν ταξιδεύεις να φτάσεις μέχρι τις πύλες εξόδου και να φωτογραφίσεις με την ησυχία σου τα καλούδια που προσγειώνονται...
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧ :haha:

VARIO έχω λιώσει........χαχαχχαχαχαχαχχαχχ
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Δεν έχω πάει στο Χονγκ Κονγκ ακόμα, αλλά στα πρώτα 2 συμφωνώ κι εγώ. Βέβαια, το ξύλινο πάτωμα φετίχ εγώ θα το έβαζα στη Νορβηγία. Δεν έχω πάει ακόμα στη Φινλανδία.
Το Τσανγκί, αν και φοβερό, δεν έχει αυτή τη ζεστασιά της Κουάλα. Αυτή είναι η εντύπωσή μου τουλάχιστον.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.466
Likes
9.426
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
το FCO σαν το ωραιότερο αεροδρόμιο του κόσμου... αρχιτεκτονικό όνειδος θα το χαρακτήριζα και αποικία πανούκλας αν κρίνω από τις ρυπαρές του μοκέτες και τον ισχνό του φωτισμό... ..
αυτά μην τα λες δημόσια γιατί έχουν πάει πολλοί κ αυξανεις την αναξιοπιστία σου επί του θέματος...
αρχιτεκτονικό όνειδος:


ρυπαρές του μοκέτες ...


ισχνό του φωτισμό...

 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
το αεροδρόμιο της γενεύης και το παλιό ανατολικό του ελληνικού) καλό ήταν και το φιουμιτσίνο πριν το 1998, μετά το παραμεγάλωσαν, ξεχείλωσε ...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.996
Likes
20.080
Μα φυσικά το αεροδρόμιο του Praslin, στο οποίο προσγειώνεσαι μετά από μια υπέροχη πτήση 15' από το επίσης υπέροχο Μάχε....
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
5. Ντουμπάι... πραγματικά κρίμα που ένα τέτοιο αεροδρόμιο βρίσκετε σε τέτοιο χάλι προορισμό...
4. Ελσίνκι... ένα μικρό μπιζουδάκι... μικρό λειτουργικό με εξαιρετικό Σκανδιναβικό ντιζάην και φετίχ ξύλινο πάτωμα...
3. Κουάλα Λουμπούρ... η αδιάφορη Κουάλα έχει ένα πραγματικά υπέροχο αεροδρόμιο...
2. Χονγκ Κόνγκ... Χάνει την πρώτη θέση στην λεπτομέρειες... φανταστικό...
1. Σινγκαπούρη... ο μόνος λόγος για να πας στη Σινγκαπούρη είναι το αεροδρόμιο της...
Ενας λόγος να ταξιδεύεις συχνότερα για ασία!!:clap:
Μ αρέσει που είσαι αντικειμενικος αλλα μου σπαράζεις την καρδια που κακολογείς την αγαπημένη μου ήπειρο και τους γρουσούζηδες ασιάτες..:D
Αντε και σου εύχομαι άπειρα stopover στα ωραιότερα αεροδρόμια του πλανήτη!!!!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.983
Likes
27.948
Πραγματικα το αεροδρομειο του Χονγκ Κονγκ ειναι φανταστικο,αλλα και το
παλιο του ηταν μια μεγαλη εμπειρια να πετα το αεροπλανο αναμεσα
απο ουρανοξυστες.
Για τους λατρεις της φωτογραφιας ειναι το αεροδρομειο του
Σαντ Μαρτεν.Φοβερη εμπειρια να περνα το αεροπλανο απο επανω σου
Επισης το καινουριο BCN Τ1 ειναι αρκετα ομορφο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.368
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom