Τσεχική Δημοκρατία Πάω Πράγα - Τί προτείνετε

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Για καλό φαγητό,Τσέχικη κουζίνα,σου προτείνω το V Zatisi
Restaurant V ZΓ‘tiΕ‘Γ* - luxusnΓ* restaurace, fine dining, obΔ›dy, večeΕ™e, praha
Για καφεδάκι όπως έχω ξαναπεί αξίζει μια βόλτα απο το Cowboys,ακριβώς κάτω απο το κάστρο, Nerudova 40 | Mala Strana...Για φαϊ δεν αξίζει-πιές μόνο καφεδάκι εκεί...
Φαϊ -καφέ τα καλύψαμε,τώρα για βράδυ,οκ θα είσαι στην Πράγα,οπότε κάνε μια βόλτα απο το Darling για την εμπειρία!!!
Darling Cabaret
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.938
Likes
3.932
Tι ύποπτα χαμαιτυπεία είναι αυτά που προτείνεις στον XRISTOS71 Sapienza? Είμαι σοκαρισμένος!!!

Το μέρος που ο φίλος μας πρέπει να επισκεφθεί για να χαλαρώσει είναι ένα...
K5relax No

όλα τα άλλα είναι ημίμετρα...
XRISTOS71 έμπαινε και γοήτευε!!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Για καλό φαγητό,Τσέχικη κουζίνα,σου προτείνω το V Zatisi
Restaurant V ZΓ‘tiΕ‘Γ* - luxusnΓ* restaurace, fine dining, obΔ›dy, večeΕ™e, praha
Για καφεδάκι όπως έχω ξαναπεί αξίζει μια βόλτα απο το Cowboys,ακριβώς κάτω απο το κάστρο, Nerudova 40 | Mala Strana...Για φαϊ δεν αξίζει-πιές μόνο καφεδάκι εκεί...
Φαϊ -καφέ τα καλύψαμε,τώρα για βράδυ,οκ θα είσαι στην Πράγα,οπότε κάνε μια βόλτα απο το Darling για την εμπειρία!!!
Darling Cabaret

sapienza σε ευχαριστώ πολύ ...... για τις προτάσεις σου για καφέ και φαγητό θα τίς τιμήσω και με το παραπάνω
τώρα για το darling cabaret τι να σου πω όπως το πάρει κανείς ....θα δείξει :D

ΥΓ .καλή η κανέλα ?:bleh:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Tι ύποπτα χαμαιτυπεία είναι αυτά που προτείνεις στον XRISTOS71 Sapienza? Είμαι σοκαρισμένος!!!

Το μέρος που ο φίλος μας πρέπει να επισκεφθεί για να χαλαρώσει είναι ένα...
K5relax No

όλα τα άλλα είναι ημίμετρα...
XRISTOS71 έμπαινε και γοήτευε!!

αγαπητέ traveller
μόνο από εσένα δέν περίμενα τέτοια αντιμετώπιση..
έχεις χάσει το μέτρο και τήν λογική ....μεγάλος άνθρωπος να προτείνεις τέτοιους τουριστικούς προορισμούς .
νομίζω ότι έχεις χαμηλή αυτοεκτίμηση και πρέπει να το κοιτάξεις .....από σένα περίμενα να προτείνεις χώρους για ανθρώπους κάποιας ηλικίας και κάποιου σοβαρού επιπέδου.

στήν προτροπή σου έμπαινε και γοήτευε .....έχω να πώ τούτο : εγώ να μπώ ..πώς θα βγώ όμως είναι το θέμα .
το ταξίδι στήν Πράγα είναι ένα δώρο πρός τήν γυναίκα μου για τήν επέτειο του γάμου μάς.

Υ.Γ 1 καλοοοός ο ακροβάτης τελικά !!!!!!!!!!
Υ.Γ 2 αυτός ο αρκούδος τελικά στό τέλος θα φάει και εμάς
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
sapienza σε ευχαριστώ πολύ ...... για τις προτάσεις σου για καφέ και φαγητό θα τίς τιμήσω και με το παραπάνω
τώρα για το darling cabaret τι να σου πω όπως το πάρει κανείς ....θα δείξει :D

ΥΓ .καλή η κανέλα ?:bleh:
Χρήστο θα σου έλεγα να αφήσεις τα κουλτουριάρικα μαύρα θέατρα κτλ, και να πάς να
πιείς ένα ποτάκι στο καμπαρέ..Μιλάμε για πραγματικό υπερθέαμα...:haha:

ΥΓ..Η κανέλα καλή αλλα παρατήρησα κάποιες ύποπτες κινήσεις...Θα ρωτήσω ένα φίλο μου αν ξέρει κάτι παραπάνω..Επίσης,νομίζω οτι υπήρχε και πρόβλημα στον κλιματισμό,φυσούσε πολύ και μου φάνηκε οτι όλοι κουνιόντουσαν...:roll:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Χρήστο θα σου έλεγα να αφήσεις τα κουλτουριάρικα μαύρα θέατρα κτλ, και να πάς να
πιείς ένα ποτάκι στο καμπαρέ..Μιλάμε για πραγματικό υπερθέαμα...:haha:

ΥΓ..Η κανέλα καλή αλλα παρατήρησα κάποιες ύποπτες κινήσεις...Θα ρωτήσω ένα φίλο μου αν ξέρει κάτι παραπάνω..Επίσης,νομίζω οτι υπήρχε και πρόβλημα στον κλιματισμό,φυσούσε πολύ και μου φάνηκε οτι όλοι κουνιόντουσαν...:roll:

άν πάω τότε δέν μιλάμε για ένα ένα απλό ταξίδι ..τοτε μιλάμε για ταξίδι υπερπαραγωγή :bleh:

ΥΓ πρόβλημα στα κλιματιστικά ...... λές ..... κοίτα τι μαθαίνει κανείς ?:shock: και εγώ που νόμιζα ότι πρόβλημα στα κλιματιστικά έχουν μόνο τα ξενοδοχεία στο Βερολίνο :haha::haha:
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
άν πάω τότε δέν μιλάμε για ένα ένα απλό ταξίδι ..τοτε μιλάμε για ταξίδι υπερπαραγωγή :bleh:

ΥΓ πρόβλημα στα κλιματιστικά ...... λές ..... κοίτα τι μαθαίνει κανείς ?:shock: και εγώ που νόμιζα ότι πρόβλημα στα κλιματιστικά έχουν μόνο τα ξενοδοχεία στο Βερολίνο :haha::haha:
Φίλε Χρήστο..

α:Εσύ πλέον με τις παρέες που κάνεις δεν επιτρέπεται να μιλάς για απλά ταξίδια,παρά μόνο για υπερπαραγωγές...
β:Δώρο στη γυναίκα σου ταξίδι στην Πράγα,τάχα μου ρομαντικά,άσε σε έχουμε πάρει είδηση...Το τερπτον μετά του ωφελίμου...
γ:Ακούσαμε οτι σ αρέσουν και τα ακροβατικά,οπότε άσε τα πολλά λόγια και πήγαινε να θαυμάσεις το καλλιτεχνικό αυτό πρόγραμμα...

ΥΓ:Το πρόβλημα με τα κλιματιστικά έχει τελικά πάρει μεγάλες διαστάσεις...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Φίλε Χρήστο..

α:Εσύ πλέον με τις παρέες που κάνεις δεν επιτρέπεται να μιλάς για απλά ταξίδια,παρά μόνο για υπερπαραγωγές...
β:Δώρο στη γυναίκα σου ταξίδι στην Πράγα,τάχα μου ρομαντικά,άσε σε έχουμε πάρει είδηση...Το τερπτον μετά του ωφελίμου...
γ:Ακούσαμε οτι σ αρέσουν και τα ακροβατικά,οπότε άσε τα πολλά λόγια και πήγαινε να θαυμάσεις το καλλιτεχνικό αυτό πρόγραμμα...

ΥΓ:Το πρόβλημα με τα κλιματιστικά έχει τελικά πάρει μεγάλες διαστάσεις...

αγαπητή sapienza
α) οι παρέες μου εκπέμπουν τέτοια λάμψη και γοητεία που θα τήν ζήλευαν οι καλύτεροι σεναριογράφοι σαπουνόπερας ....αυτονόητο δε τα ταξίδια πλέον να έχουν μετατραπεί σε υπερπαραγωγές :haha::haha:
β)κατά βάθος είμαι αυτό πού λέει και ένας φίλος μου.......γλυκός τρυφερός και ευάισθητος :bleh::bleh::bleh::bleh:
γ)τα ακροβατικά πάντα με εξιτάριζαν και μου άρεσαν ......θα έφτανα μέχρι τήν Ιταλία για να τα απολάυσω :haha::haha::haha:

ΥΓ ο αμπτουλάχ το τρώει το φαί του ?
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.813
Likes
1.177
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
αγαπητέ traveller
μόνο από εσένα δέν περίμενα τέτοια αντιμετώπιση..
έχεις χάσει το μέτρο και τήν λογική ....μεγάλος άνθρωπος να προτείνεις τέτοιους τουριστικούς προορισμούς .
νομίζω ότι έχεις χαμηλή αυτοεκτίμηση και πρέπει να το κοιτάξεις .....από σένα περίμενα να προτείνεις χώρους για ανθρώπους κάποιας ηλικίας και κάποιου σοβαρού επιπέδου.

στήν προτροπή σου έμπαινε και γοήτευε .....έχω να πώ τούτο : εγώ να μπώ ..πώς θα βγώ όμως είναι το θέμα .
το ταξίδι στήν Πράγα είναι ένα δώρο πρός τήν γυναίκα μου για τήν επέτειο του γάμου μάς.

Υ.Γ 1 καλοοοός ο ακροβάτης τελικά !!!!!!!!!!
Υ.Γ 2 αυτός ο αρκούδος τελικά στό τέλος θα φάει και εμάς
του θυμίζεις τα νιάτα του γιατί άλλο του ΄71 κι άλλο να είσαι 71, τι να κάνει πάνε εσύ και μετά του περιγράφεις...
 

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
Xρήστο71 αλήθεια το ταξίδι είναι για την επέτειο του γάμου σας;;; Δεν θα το πιστεψεις. Και εγώ με τον αντρα μου για τον ίδιο λόγο θα πάμε τώρα το Μάιο, για την πρώτη μας επέτειο. Καλή φάση.
Σας ευχαρτιστούμε για τις πληροφορίες όλους πολύ. Θα μας φανούν πολύ χρήσιμες ειδικά αυτές του καφέ - φαί - ποτό, σε μέρη που είναι δοκιμασμένα.Βρήκα και ένα site για μετακινήσεις εκτός πόλης με τρένο ή λεωφορείο. Όποιος ενδιαφέρεται ας ρίξει μία ματιά σε www.idos.cz, έχει και αγγλική έκδοση.
θα τα πούμε παιδιά ....
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Xρήστο71 αλήθεια το ταξίδι είναι για την επέτειο του γάμου σας;;; Δεν θα το πιστεψεις. Και εγώ με τον αντρα μου για τον ίδιο λόγο θα πάμε τώρα το Μάιο, για την πρώτη μας επέτειο. Καλή φάση.
Σας ευχαρτιστούμε για τις πληροφορίες όλους πολύ. Θα μας φανούν πολύ χρήσιμες ειδικά αυτές του καφέ - φαί - ποτό, σε μέρη που είναι δοκιμασμένα.Βρήκα και ένα site για μετακινήσεις εκτός πόλης με τρένο ή λεωφορείο. Όποιος ενδιαφέρεται ας ρίξει μία ματιά σε www.idos.cz, έχει και αγγλική έκδοση.
θα τα πούμε παιδιά ....
elenik αλοίμονο ......να έλεγα κάτι πού δέν ισχύει :D
η Πράγα θεωρώ ότι είναι ο Νο 1προορισμός για επέτειο γαμου ...ερωτική πόλη γάρ .....
εσείς κλέινετε 1 χρόνο....μπράβο :clap::clap: να τους χιλίασετε και κάθε επιθυμία σας να γίνει πραγματικότητα.
εμείς κλέινουμε τήν πρώτη δεκαετία μας :D και πραγματικά είναι ένα δώρο έκπληξη(δέν το γνωρίζει ακόμα ) από εμένα πρός τήν σύζυγο μου :D

καλα να περάσετε και μιάς και πάτε νωρίτερα καλό θα ήταν να μάς γράψεις φρέσκα tips .
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
πλησιάζουν πλέον οι μέρες και εχεί αρχίσει η καταγραφή όλων τών προτάσεων και συμβουλών ...
τελικά η αναμονή και η προετοιμασία ενός ατομικού ταξιδιού δέν συγκρίνετε με τίποτα
ότι νεώτερο καλοδεχούμενο

από ρούχα εκτός καλοκαιρινών να υπάρχει λέτε και κανά μπουφανάκι ίσως ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.586
Μηνύματα
902.527
Μέλη
39.328
Νεότερο μέλος
ChristossV

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom