Τσεχική Δημοκρατία Πάω Πράγα - Τί προτείνετε

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Τα Olympia & Kolkovna είναι φανταστικά τοπικά εστιατόρια....έχουν γραφεί και αλλού πληροφορίες για όποιον ψάξει. Απίθανα (εγώ έτρωγα στο Olympia) και φθηνά...

τα συγκεκριμένα εστιατόρια είναι στήν κορυφή τής λίστας... must to eat ;)
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
140
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Επανέρχομαι με ένα εστιατόριο που αξίζει πολύ! Είναι το Jihoceska restaurace u Sumavy στην οδό Stepanska 3 κοντά στη Vaclavske Nam. Είναι (ή τουλάχιστον ήταν) πολύ φτηνό, με υπέροχα πιάτα από τη νότια Βοημία, τεράστιες μερίδες και θα βρεις μόνο ντόπιους σε αυτό!! Έχει λίγο περπάτημα, αλλά αξίζει τον κόπο!! :D
Επίσης, αν είσαι φανατικός του φραπέ, στο Kava Kava Kava (στην αυλή Platyz νο 37, ανατολικά της Narodni), βρήκαμε τον μόνο καφέ σε όλο το ταξίδι μας, που έφερνε κάπως σε φραπέ ;)
Κάνε και μια βόλτα στη Mala Strana, είναι πολύ όμορφα.

Ααααχ...ζηλεύω...θέλω κι εγώ Πράγα!!! :(
 

gmavro75

Member
Μηνύματα
436
Likes
563
Ταξίδι-Όνειρο
Ταξίδι στο χρόνο
Και το μουσείο φυσικής ιστορίας έχει κάποιο ενδιαφέρον... στην καινούρια πόλη αν θυμάμαι καλά. Αν σου μείνει χρόνος, πήγαινε.
Είχα βρει πολύ βολικό τον οδηγό DK για Πράγα (για τους περιπάτους μέσα στην πόλη)
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Και το μουσείο φυσικής ιστορίας έχει κάποιο ενδιαφέρον... στην καινούρια πόλη αν θυμάμαι καλά. Αν σου μείνει χρόνος, πήγαινε.
Είχα βρει πολύ βολικό τον οδηγό DK για Πράγα (για τους περιπάτους μέσα στην πόλη)
ο μακράν καλύτερος ταξιδιωτικός οδηγός και μάλιστα ζωντανος είστε όλοι εσείς πού δίνετε όλες αυτές τίς πληροφορίες για τήν Πράγα
πραγματικά σας ευχαριστώ όλους σας :D:D
 

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
Να δεις οπωσδηποτε μαυρο θεατρο. Ειναι ΤΕΛΕΙΟ!!!! Το γκρουπ μας ειχε παει σε ενα με θεμα τον Φρανκεσταην νομιζω, αλλα εμεις (κλασικα!) πηγαμε μονοι μας στο The Story of WOW | Wow Show Prague

Ηταν τελειο, απιστευτα διασκεδαστικο, θεωρω οτι ηταν απο τις καλυτερες εμπειριες της ζωης μας... τοσο πολυ μας αρεσε!!!!

Θα συμφωνησω για το συγκεκριμενο, ηταν πραγματικα πολυ καλο αρκει να εκτιμας λιγο την τεχνη!
 

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
Α, και απο εστιατορια, οπου και να εφαγα ηταν φ-α-ν-τ-α-σ-τ-ι-κ-α! Εχω να το λεω! Το καλυτερο φαγητο, μακραν, που εχω φαει σε Ευρωπαικη πολη, γι αυτο μη σκας και πολυ που θα φας!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.989
Likes
10.322
Επίσης, εγώ είχα πάει για βραδυνό φαγητό στο "PEKLO"..... βρίσκεται στο υπόγειο του μοναστηριού Strahov του 12ου αιώνα (Strahovske nadvori 1 - Hradcany)..... και ήταν πολύ ατμοσφαιρικό!
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.813
Likes
1.177
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
χρήστο το μαύρο θέατρο είναι κάτι διαφορετικό που πρεπει να το δεις, ανεξάρτητα αν τελικά θα σου αρέσει, εμένα μου άρεσε. 2 εστιατόρια με ενδιαφέρουσα κουζίνα κοντά στην wenceslas square είναι κολλητά, με το δεύτερο να έχει ιταλική κουζίνα KOGO havelska 27 είναι το ιταλικό, κολλητά ένα με τσέχικη κουζίνα και μουσική 2 ατόμων. συμφέρει παντού να χρησιμοποιείς πιστωτική κάρτα. Οι μπύρες πού καλές και φθηνές σε αντίθεση με τα ακριβά κρασιά τους (α εκεί προφιτερόλ δε θα βρείς:bleh:)
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.054
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
πολυ καλο εστιατοριο επισης ειναι και το u-shuma κοντα στο αστρικο ρολόι. πολυ νοστιμη η παπια και οι σουπες, εγω παντως θα επιμεινω στο olympia για τη ποιοτητα και το περιβαλλον

επισης πολυ καλα ειναι και τα μαγαζακια κατω απο τη γεφυρα του καρολου με θεα το ποταμι

παραπονο δεν εχεις αν εκτυπωσεις οσα σου γραψαμε οχι τρεις μερες που θα εισαι εκει αλλα για ολη σου τη ζωη σε καλυψαμε:cool::cool:


καλο ταξιδι....και θελουμε εντυπωσεις....:clap::clap::clap:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.054
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Michal Negrin - Custom designd jewelry, home decor, fashion items
το απολυτο μαγαζι στην οδο pariska στο κεντρο της πολης.μην το χασεις!!! η γυναικα σου θα το εκτιμησει ιδιαιτερως!!!! :clap::clap::clap:


ευαγγελια.......επεσα σε κωμα....σε αυτο το μαγαζι μπηκα πρωι με την ανατολη του ηλιου και κοντεψα να φυγω......με τη δυση......τελειο
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Michal Negrin - Custom designd jewelry, home decor, fashion items
το απολυτο μαγαζι στην οδο pariska στο κεντρο της πολης.μην το χασεις!!! η γυναικα σου θα το εκτιμησει ιδιαιτερως!!!! :clap::clap::clap:

εσείς οι γυναίκες τελικά έχετε χιούμορ :haha::haha::haha: και έχετε και ένα μοναδικό τρόπο στό να εκτιμάται ιδιαίτερα τό κάθε τι πού ματώνει το πορτοφόλι του αντρα σας :D

οφείλω να παραδεκτώ ότι όντως φαίνεται ένα πολυ καλό και ιδιαίτερο μαγαζί :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.586
Μηνύματα
902.503
Μέλη
39.328
Νεότερο μέλος
ChristossV

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom