Οφ τοπικ

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Πω πω ρε παιδιά βραδιάτικα...παπαρασκευάς, ροδοπάκι, αραπάκι τι μου θυμίσατε...τέλειο παραδοσιακό παγωτό στην Ξάνθη στο Σταυροδρόμι(αν θυμάμαι καλά το όνομα)
Μια χαρά θυμάσαι,χειροποίητο κι αυτό,παρασκευάζεται χειμώνα-καλοκαίρι,βερίκοκο-σοκολάτα το αγαπημένο μου.:clap:
Εσύ όμως που το ανακάλυψες αυτό?Κάποιος ντόπιος σε πήγε στο στραγαλοποιείο (κι όμως,το καλύτερο παγωτό της πόλης πωλείται και παρασκευάζεται σε στραγαλοποιείο!!!!!!!!!!!!!!!!) για να πάρεις παγωτό.
 

PopiTzil

Member
Μηνύματα
89
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
...........
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία,Κούβα..
Ντόπια είμαι:clap::clap: ακόμα κάνει παγωτό βερίκοκο???τέλειο
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.906
Likes
10.013
Γιατί πρέπει η γυναίκα να φτιάχνει και τη βαλίτσα του άντρα Θεέ μου??? :roll: Αν δεν μεριμνήσω προσωπικά ο καλός μου είναι ικανός να φύγει ταξίδι με ένα ζευγάρι κάλτσες πλύνε-βάλε!!! :shock:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ελα μου ντε!Συμπασχουσα.
Που πατε με το καλο?
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αφησε στο ηρωικο χωριο σου και κανα ζευγαρι καλτσες (και σωβρακα και ξυριστικα κλπ) να εχει να βρισκει ο χριστιανος και εσυ να μην χρειαζεσαι να μεριμνεις προσωπικα.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Γιατι τα πλυντηρια που πρεπει να βαζεις μετα που τα πας?
Τεσπα ας μην αρχισουμε την κλαψα παραμονες ταξιδιων.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Εμενα παλι που μου την φτιαχνει ο αντρας μου να ανησυχω???:roll:
Η καλυτερα μου την ξαναφτιαχνει....Αδειαζει την ντουλαπα ολη που εχω βαλει μεσα και βαζει αυτα που νομιζει οτι χρειαζονται...Στο τελος στα κρυφα προσθετω κατι ακομα....:haha:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Σου λεει ο καψερος:"Μετα τουτη δω θα με βαλει να την κουβαλαω.Κατσε να βγαλω τιποτα μη μου φυγει καμια μεση!"
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Ναι,εχεις δικιο φιλεναδα...:haha::haha:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.906
Likes
10.013
Γιατι τα πλυντηρια που πρεπει να βαζεις μετα που τα πας?
Τεσπα ας μην αρχισουμε την κλαψα παραμονες ταξιδιων.
Αμ το σίδερο??? :roll:

Αφησε στο ηρωικο χωριο σου και κανα ζευγαρι καλτσες (και σωβρακα και ξυριστικα κλπ) να εχει να βρισκει ο χριστιανος και εσυ να μην χρειαζεσαι να μεριμνεις προσωπικα.
Το σπίτι δεν είναι δικό μας! "Γεια σας! Εμείς φεύγουμε τώρα αλλά αφήνουμε και 2-3 σώβρακα, δεν πειράζει, ε?" :haha:

Εμενα παλι που μου την φτιαχνει ο αντρας μου να ανησυχω???:roll:
Η καλυτερα μου την ξαναφτιαχνει....Αδειαζει την ντουλαπα ολη που εχω βαλει μεσα και βαζει αυτα που νομιζει οτι χρειαζονται...Στο τελος στα κρυφα προσθετω κατι ακομα....:haha:
Για κάτσε... δηλαδή ξέρει να σου πάρει τα ακλλυντικά σου, τα ξυράφια σου και όλα τ' άλλα που χρειαζόμαστε εμείς οι γυναίκες? Ή είναι αυτά που βγάζει από τη βαλίτσα??? :lol:
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.024
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom