Ολυμπιακοί Αγώνες 2024

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.828
Likes
9.579
Παρακολουθω την τελετη εναρξης και βρε παιδια… δεν ειναι αβολο που αντι να παρελαυνουν οι αθλητες μεσα στο σταδιο υπο τις επευφημιες του κοσμου, περιδιαβαινουν τον Σηκουανα με μπατω μους;
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.737
Likes
7.025
Το Grinder, (εφαρμογή γνωριμιών για τη ΛΟΤΚΙ κοινότητα), απενεργοποιεί τον γεωεντοπισμο στο Ολυμπιακό χωριό για την προστασία των γκει αθλητών και αθλητριών, ειδικά εκείνων που δεν θέλουν να να το γνωστοποιήσουν, και κυρίως να προστατέψουν άτομα που προέρχονται από χώρες όπου η ομοφυλοφιλία είναι παράνομη και μπορεί να επιφέρει ακόμα και ποινή θανάτου.

Grindr disables location services in Olympic Village to protect LGBTQ athletes

3.2K views · 11 reactions | Grindr is blocked in Paris’ Olympic village. Here’s what we know… #olympics | Brut | Brut · Original audio
Χαρούμενοι ολυμπιακοί αγώνες.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.626
Likes
9.092
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Εμένα μου αρέσει η έναρξη από το ποτάμι. Χάνει λίγο λόγω κλασσικού παριζιανικου καιρού.

Για τους Gojira τα είχα γράψει στο τοπικ για ροκ αλλά δεν περίμενα τέτοιο έπος! Να παίζουν στα παράθυρα της conciergerie με την Αντουανέτα στο παράθυρο να κρατάει το κομμένο της κεφάλι. Απίθανα πράγματα. Θα το λιώσω αυτό το βιντεακι.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.428
Likes
7.493
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Μου άρεσε αυτό το πρωτότυπο κονσεπτ της τελετή έναρξης να γίνει εντός της πόλης και όχι στο κλασσικό στάδιο.
😎👍

Τον Γιάννη ως σημαιοφόρος μας δεν τον είδα πάντως στο πρώτο πλοιάριο. Ή γκαβός είμαι ή η ξένη τηλεοπτική μετάδοση φταίει απ όπου παρακολουθώ την τελετή έναρξης. 😁
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.626
Likes
9.092
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Τον Γιάννη ως σημαιοφόρος μας δεν τον είδα πάντως στο πρώτο πλοιάριο. Ή γκαβός είμαι ή η ξένη τηλεοπτική μετάδοση φταίει απ όπου παρακολουθώ την τελετή έναρξης. 😁
Ήταν μπροστά αλλά τον έκρυβε η σημαία όντως.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.655
Likes
13.881
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Εμένα μου αρέσει η έναρξη από το ποτάμι. Χάνει λίγο λόγω κλασσικού παριζιανικου καιρού.

Για τους Gojira τα είχα γράψει στο τοπικ για ροκ αλλά δεν περίμενα τέτοιο έπος! Να παίζουν στα παράθυρα της conciergerie με την Αντουανέτα στο παράθυρο να κρατάει το κομμένο της κεφάλι. Απίθανα πράγματα. Θα το λιώσω αυτό το βιντεακι.
Αυτό άξιζε όντως αλλά γενικά διαφωνώ.
Αυτό με τις βάρκες έδωσε ωραία τηλεοπτικά πλάνα αλλά τουλάχιστον οι Έλληνες χάσαμε την ευκαιρία να ανατριχιάσουμε καμαρώνοντας το Γιάννη να μπαίνει πρώτος στο στάδιο με την υπόλοιπη αποστολή.
Η τέχνη ακροβατεί με το κιτς.
Καν καν στην τελετή έναρξης;;
Και ένα σωρό άλλα...
Οκ η Γαλλία τους φιλοξενεί, έχει κ μόδα, έχει κ πολλά, αλλά το κέρατό μου δε βλέπω τίποτα που να θυμίζει Ολυμπιακό ιδεώδες, την κοιτίδα του πολιτισμού, αρμονία κ καλαισθησία . Κοινώς αηδία. Γνώμη μου.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
555
Likes
951
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Η σημαντικότερη στιγμή της τελετής έναρξης είναι η είσοδος του σημαιοφόρου του πρώτου μάλιστα στη σκηνή... Σήμερα χάσαμε και εμείς και όλη η οικουμένη αυτό το στοιχείο.....
Έδωσε βαρύτητα στην Lady Gaga και στα ροζ πούπουλα ο σκηνοθέτης.......
Δε πειράζει πάμε για άλλα....
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.626
Likes
9.092
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Αυτό άξιζε όντως αλλά γενικά διαφωνώ.
Αυτό με τις βάρκες έδωσε ωραία τηλεοπτικά πλάνα αλλά τουλάχιστον οι Έλληνες χάσαμε την ευκαιρία να ανατριχιάσουμε καμαρώνοντας το Γιάννη να μπαίνει πρώτος στο στάδιο με την υπόλοιπη αποστολή.
Η τέχνη ακροβατεί με το κιτς.
Καν καν στην τελετή έναρξης;;
Και ένα σωρό άλλα...
Οκ η Γαλλία τους φιλοξενεί, έχει κ μόδα, έχει κ πολλά, αλλά το κέρατό μου δε βλέπω τίποτα που να θυμίζει Ολυμπιακό ιδεώδες, την κοιτίδα του πολιτισμού, αρμονία κ καλαισθησία . Κοινώς αηδία. Γνώμη μου.
Η ιδέα με τις βάρκες μου άρεσε. Όπως φυσικά και οι Gojira.

Αυτά που γίνονται τώρα ασχολίαστα...
 

Hayate

Member
Μηνύματα
926
Likes
5.938
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Η γενική ιδέα καλή μου φανηκε με την είσοδο με πλοιάρια..Στο κάτω κάτω λίγο πρωτοτυπια δε βλαπτει...το υπόλοιπο θα μπορούσε να είναι και έναρξη Γιουροβίζιον ...
 

paykopete

Member
Μηνύματα
169
Likes
725
Εμένα μου αρέσει η έναρξη από το ποτάμι. Χάνει λίγο λόγω κλασσικού παριζιανικου καιρού.

Για τους Gojira τα είχα γράψει στο τοπικ για ροκ αλλά δεν περίμενα τέτοιο έπος! Να παίζουν στα παράθυρα της conciergerie με την Αντουανέτα στο παράθυρο να κρατάει το κομμένο της κεφάλι. Απίθανα πράγματα. Θα το λιώσω αυτό το βιντεακι.
Μόλις το είδα! Απίστευτο...!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.512
Μηνύματα
897.835
Μέλη
39.217
Νεότερο μέλος
Vaggelis19

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom