Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

Sebastiengr

Member
Μηνύματα
73
Likes
2
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ όλους για την ανάλυση των χρημάτων με τις κάρτες. Απότι φαίνεται δεν είναι καθόλου απλή υπόθεση. Αν και μάλλον θα κάνω αυτό που πρότεινε η αγαπητή menelaki, να βγάλω δηλαδή μια κάρτα απεριορίστων
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
To προτεινα γιατι τουλαχιστον ετσι θα εχεις το κεφαλι σου ησυχο. Και ωρα αιχμης να ειναι δε θα σε νοιαζει... Σε ζηλευω που θα πας! Καλα να περασεις...
 

alaniaris

Member
Μηνύματα
58
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Ταυλάνδη και Ινδονησία
Ρε παιδιά, έχω φαγωθεί να βρώ κάνα φθηνό εισιτήριο για Λονδίνο για μετά τον Μάη και δεν παίζει κάτω απο 200 ευρώ τίποτα (μετ'επιστοφής). Όχι ότι έχω πρόβλημα με τα 200, αλλά πέρσυ θυμάμαι είχα πάει με Ολυμπιακή με 150, και γενικότερα οι τιμές κυμαίνονταν σ'αυτά τα επίπεδα, και τώρα μου κάθεται άσχημα να πληρώσω παραπάνω. Και αυτή η Easyjet έχω την εντύπωση ότι αλλάζει στρατηγική τιμολόγησης, βλέπω κάτι τιμές αδιανόητες για low cost εταιρία!! Μόνο η RyanAir έχει πάμφθηνα εισητήρια, αλλά τι να το κάνω που πετάει απο Θεσσαλονίκη... Κάνω κάτι λάθος εγώ στο ψάξιμο ή όντως έχουν ακριβύνει κατά τι τα εισητήρια;;;
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Εχουν ακριβυνει και τα καυσιμα φιλε! Αλλο περσι αλλο φετος! Η τιμη του πετρελαιου ειναι στα υψη!
 

Sebastiengr

Member
Μηνύματα
73
Likes
2
Καλησπέρα σας και πάλι!
Σκεφτόμουν το απόγευμα της Πέμπτης να κάνω μια βόλτα στην πόλη με αυτά τα μεγάλα κόκκινα λεοφωρεία που έχουν! Είναι καλή ιδέα λέτε? Που μπορώ να δώ τι παίζει και να κλείσω κανένα ticket?

Βρήκα αυτό αλλά δε ξέρω αν είναι οκ

http://www.londontown.com/sightseei...s&themeid=769&next=/sightseeing/daysout.phtml
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.188
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Οχι ειναι χαλια ιδεα. Εκτος κι αν εισαι φαν αυτων των λεωφορειων.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Γιατι να παρει καποιος αυτο που ειναι και πανακριβο και να μη παρει ενα κοινο διοροφο λεωφορειο και να κανει τη βολτα του;;;;
 

Sebastiengr

Member
Μηνύματα
73
Likes
2
Manelaki για 2 λόγους
α) (Νομίζω πως) τα κοινά λεωφ. δεν είναι ανοιχτά από πάνω
β) Θέλω να ακούω και την ξενάγηση!!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
ΟΧΙ , ΟΧΙ , ΟΧΙ !! Εκτος αν θες να κολλησεις στην κινηση και να χασεις τον χρονο σου.
Αν τωρα σωνει και καλα θες να χρησιμοποιησεις λεωφορειο , μια λυση ειναι το νουμερο 15 το οποιο μπορεις να το παρεις απο τις αρχες της Regent , κατεβαινει την οδο, συναντα το Piccadilly , βγαινει στην Strand και χονδρικα περνας την Cannon φτανοντας μεχρι την Commercial στο ανατολικο. Εσυ μπορεις να κατεβαινεις στο μεταξυ σε καποια σημεια που σε ενδιαφερουν και ειναι κοντα στις στασεις και να ανεβαινεις στο επομενο
Bus maps| Transport for London
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Manelaki για 2 λόγους
α) (Νομίζω πως) τα κοινά λεωφ. δεν είναι ανοιχτά από πάνω
β) Θέλω να ακούω και την ξενάγηση!!
α) Αν πας καλοκαιρι οκ. Αν πας τωρα καλυτερα να'ναι κλειστο :D
β) Μπορεις να ετοιμασεις μια δικη σου γραπτη ξεναγηση.

Δε το εχω δοκιμασει ειναι η αληθεια αλλα μου φαινεται αρκετα ακριβο. Αν αξιζει κι εχεις τα χρηματα να διαθεσεις τοτε οκ.;)
 

Sebastiengr

Member
Μηνύματα
73
Likes
2
ok guys, πείστηκα, το ξεχνάω!
Γαμώτο πρέπει να βρώ τι θα κάνω Πέμπτη μετά την άφιξη το απόγευμα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
899.648
Μέλη
39.255
Νεότερο μέλος
Katerina Arno

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom