Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.894
Likes
9.971
Δεν πιστευω να τον στειλεις σαββατιατικα στο Fabric...
Γιατί σάμπως έχει περισσότερα βράδυα??? :roll:
Και που το κακό??? Και μια ώρα στην ουρά θα είναι ανάμεσα στα "νέφη", και σωματικό έλεγχο θα του κάνουν, και δεν θα βλέπει την τύφλα του από τους καπνούς στην υπόγα...:D Αξέχαστο θα του μείνει!!!
 

Sebastiengr

Member
Μηνύματα
73
Likes
2
Παιδιά το fabric το είχα σημειώσει κι εγώ. Απλά δεν έχω κάτσει να ψάξω που είναι ακριβώς (εγώ μένω κοντά στο King's Cross).
Πέμπτη βράδυ δεν είχα κανονίσει κάτι (Παρασκευή έχει Soho) οπότε ίσως πάμε εκεί...
 

Sebastiengr

Member
Μηνύματα
73
Likes
2
Παιδιά κάτι ακόμη.
α) Ταξιδιωτικούς οδηγούς (καλούς και στα ελληνικά) για το Λονδίνο πού θα βρώ? Αν έχετε να προτείνετε κάποιον ...
β) Επιστροφή στην πατρίδα γίνεται με Aegean από Heathrow. Θα βγάλω μια oyster card όταν πάω, με καλύπτει για τη μετάβαση στο Heathrow ή όχι? Υπάρχει κάποιος ευκολοτερος τρόπος να φτάσω στο Heathrow?
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Εγώ χρησιμοποιώ συνήθως τους explorer, γιατί μου φαίνονται περισσότερο προσιτοί. Είναι σχεδιασμένοι γι'αυτό το λόγο, ούτως ή άλλως. Δεν προορίζονται για 'ταξιδιώτες' ακριβώς. Περισσότερο για τουρίστες.
Πάντως, οι lonely planet, αν και έχουν τη φήμη του καλύτερου, μου τη δίνουν κάθε φορά που τους αγοράζω.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.188
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
α) Δεν ασχολουμαι με οδηγους
β) Σε καλυπτει. Για μενα ειναι μια χαρα τροπος. Αλλοι θα σου προτεινουν να πας Paddigton και απο κει connect ή express.
 

Sebastiengr

Member
Μηνύματα
73
Likes
2
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας..
Tripakias με όσα έχω αναφέρει (3 βραδιές παραμονή και το πρόγραμμα που ανάρτησα παραπάνω) + μια μετακίνηση προς αεροδρόμιο Heathrow για να φύγω, πόσα θα έβαζες στην Oyster??
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Τσαμπα τα γραφω... δε με διαβαζετε μου φαινεται!!!
 

Sebastiengr

Member
Μηνύματα
73
Likes
2
Eyaγγελία έχω διαβάσει 326782939 posts μέσα σε 2 μέρες. Ανθρωπος είμαι κι εγώ..
Θέλεις να μου επαναλάβεις τι είχες γράψει?
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
ΠΣΚ και heathrow πανε-ελα , και DRL και μετρο και νυχτερινα λεωφορεια πριν εναμιση μηνα.
Γεμισα με 15 λιρες την oyster και με εφτασαν μια χαρα. εσυ τωρα αν θες βαλε 20 για να εισαι πιο ανετος
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.188
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Για Παρασκευη- Σαββατο θελεις 13.20 pounds (και για τις δυο μερες)
Πεμπτη πας κατευθειαν για υπνο; Αν ναι 2.70 pounds, αν οχι υπολογισε 1.90 για καθε φορα που θα παρεις tube και 1.30 για λεωφορειο. Μεγιστο 8 λιρες.
Κυριακη το ιδιο. Δεν ξερω το προγραμμα σου.

Καντα μια σουμα. Αν σου περισεψει κατι μπορεις να το εξαργυρωσεις ή να το χρησιμοποιησεις στο επομενο ταξιδι σου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
899.641
Μέλη
39.255
Νεότερο μέλος
Katerina Arno

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom