Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

Μηνύματα
2.509
Likes
3.270
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Κανένα στέκι για χορτοφάγους που μας αρέσουν οι κολοκυθόπιττες έχει;;
τι κατάρα κι αυτή κάθε φορά να προτείνονται εστιατόρια με steak,γιουβαρλάκια:Dκλπ,ή μήπως πρέπει να πέσουμε στον καιάδα όσοι τρώμε χόρτα αντί κρέατος;:haha:
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Αυτη την φορα ελπιζω να συνεχεισουμε στο θεμα μας χωρις αλλες κοντρες.
 

laki

Member
Μηνύματα
138
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Παρισιιιιιι........
Ταξίδι-Όνειρο
Ολη η Γη,μπορω;;;;
κοιτα ειναι λιγο cult το θεαμα... και δεν πας ?? τι εχεις να χασεις???
:D:D:D
Πλακα εκανα για να αλλαξει κλιμα η κουβεντα...χαχαχαχα.....ειπαμε παιδια για να παμε τισο αλλα οχι κι ετσι!!!!!!!!!!!!!!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
οπα ρομαντικ δεν ηξερα οτι εισαι vegetarian!!!
ξερω ενα στο Σοχο, αλλα δεν το εχω τιμησει
Οποτε δεν μπορω να εγγυηθω για την ποιοτητα του
Mildreds λεγεται
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
επισης μπορεις να επισκεφθεις και την αγορα των spitalfields
Εκει θα βρεις εκτος απο ρουχα και φαγητα (εχει και veggie )
Πωλουνται επισης και υπεροχοι φρεσκοστυμμενοι χυμοι

Υ.Γ παρε και το λινκ για το παραπανω εστιατοριο που σου ελεγα
Επαναλαμβανω δεν εχω προσωπικη εμπειρια
Mildreds Vegetarian Restaurant, Soho

Παντως αν εισαι της υγειινης διατροφης, μαλλον θα βρεις την γιατρεια σου στο Notting Hill. Το μερος ειναι φουλ στο οργανικο εστιατοριο και καφε.
 
Μηνύματα
2.509
Likes
3.270
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
οπα ρομαντικ δεν ηξερα οτι εισαι vegetarian!!!
ξερω ενα στο Σοχο, αλλα δεν το εχω τιμησει
Οποτε δεν μπορω να εγγυηθω για την ποιοτητα του
Mildreds λεγεται
έγινα στην πορεία:haha:και μάλιστα η "απέχθεια"στο κρέας μου προέκυψε στο Λονδίνο όταν έζησα εκεί πρίν πολλάα χρόνια....μου ξαναθύμισες κάποια μέρη αλλά έκανα την ερώτηση γιατί πραγματικά πιστεύω ότι αρκετός κόσμος είναι χορτοφάγοι και καλό θάταν όταν γίνονται προτάσεις για εστιατόρια και φαγητά όσοι ξέρουν να κάνουν σχετικές αναφορές.....
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Τι φταίνε τώρα οι Αμερικανοί να τους τα χώνεις για τις μα....ες των Εγγλέζων?
Μου έρχεται συνεχώς μία εικόνα που χρόνια έχω στο μυαλό μου. Στο Τολέδο στην Ισπανία, το 2006, καλοκαιριάτικα σχημάτιζαν ουρά να μπουν στα Μακ για ένα χάμπουργκερ. Μόλις έβλεπαν ότι στην κενυτρική πλατεία υπήρχε κατάστημα Μακ, ενθουσιαζόταν!. Που? στο Τολέδο. Μα δεν τους μάγεψε η πόλη, το μέρος, η ιστορία, τα ισπανικά εστιατόρια, οι γεύσεις, η μαγεία που έχει η περιοχή, η αύρα? Και αυτοί έψαχναν χάμπουργκερ. Ε όχι. Δεν το έχω ξεπεράσει ακόμα.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.938
Likes
3.931
Μου έρχεται συνεχώς μία εικόνα που χρόνια έχω στο μυαλό μου. Στο Τολέδο στην Ισπανία, το 2006, καλοκαιριάτικα σχημάτιζαν ουρά να μπουν στα Μακ για ένα χάμπουργκερ. Μόλις έβλεπαν ότι στην κενυτρική πλατεία υπήρχε κατάστημα Μακ, ενθουσιαζόταν!. Που? στο Τολέδο. Μα δεν τους μάγεψε η πόλη, το μέρος, η ιστορία, τα ισπανικά εστιατόρια, οι γεύσεις, η μαγεία που έχει η περιοχή, η αύρα? Και αυτοί έψαχναν χάμπουργκερ. Ε όχι. Δεν το έχω ξεπεράσει ακόμα.
Ρε συ μπας και είμαστε μαζί? Εγώ καθόμουν στην πλατεία και έτρωγα την paella μου σε ένα ψαγμένο και τα Αμερικανάκια περίμεναν να φάνε Big Mac...
Μάλλον στα συγκεκριμένα Macdonalds μοιράζουν δολλάρια δεν εξηγείται αλλιώς...
 

vasilaki

Member
Μηνύματα
93
Likes
26
(θυμάσε aakunz;) Πληκτρολόγησα τον κωδικό μου και αυτόματα μου έβγαλε επιλογή θέσης, γνωρίζοντας ότι τα διαβόητα ραδιενεργά 767 της ΒΑ στο πρώτο μισό της καμπίνας έχουν προδιαγραφές premium economy κλικάρισα την 17Α και σε ελάχιστα δευτερόλεπτα είχα τυπωμένη την κάρτα επιβίβασής μου.

Θα ταξιδέψω και έγω με BA στις 24/7 και με 767. Αυτό το θέμα με τα ραδιενεργά έχει λήξει;:cry: Γιατι παίρνω άριστα στις εμμονές! Σε όλο το ταξίδι θα νιώθω περίεργα!Αγχώθηκα τώρα!
Επίσης, η BA για πτήσεις από και προς Αθήνα χρησιμοποιεί το Terminal 5 δηλαδή; Τέλος, πόση ώρα θα κάνω περίπου με το tube για να πάω στο Kings Kross γιατί θέλω να πάρω από εκείε το τρένο για Εδιμβούργο.
Ευχαριστώ
 

taver

Member
Μηνύματα
12.604
Likes
29.829
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ρε συ μπας και είμαστε μαζί? Εγώ καθόμουν στην πλατεία και έτρωγα την paella μου σε ένα ψαγμένο και τα Αμερικανάκια περίμεναν να φάνε Big Mac...
Μάλλον στα συγκεκριμένα Macdonalds μοιράζουν δολλάρια δεν εξηγείται αλλιώς...
Το Γενάρη που πήγα στο Τολέδο πάντως, το μόνο μέρος πάνω στην πλατεία που σέρβιρε φαγητό και ήταν ανοικτό ηταν τα McDonalds. Όλα τα άλλα κλειστά.
Αλλά τη σύνδεση των McDonalds με τη Madame Tussaud δεν την αντιλαμβάνομαι.
 

GTS

Member
Μηνύματα
7.016
Likes
20.226
(θυμάσε aakunz;) Πληκτρολόγησα τον κωδικό μου και αυτόματα μου έβγαλε επιλογή θέσης, γνωρίζοντας ότι τα διαβόητα ραδιενεργά 767 της ΒΑ στο πρώτο μισό της καμπίνας έχουν προδιαγραφές premium economy κλικάρισα την 17Α και σε ελάχιστα δευτερόλεπτα είχα τυπωμένη την κάρτα επιβίβασής μου.

Θα ταξιδέψω και έγω με BA στις 24/7 και με 767. Αυτό το θέμα με τα ραδιενεργά έχει λήξει;:cry: Γιατι παίρνω άριστα στις εμμονές! Σε όλο το ταξίδι θα νιώθω περίεργα!Αγχώθηκα τώρα!
Επίσης, η BA για πτήσεις από και προς Αθήνα χρησιμοποιεί το Terminal 5 δηλαδή; Τέλος, πόση ώρα θα κάνω περίπου με το tube για να πάω στο Kings Kross γιατί θέλω να πάρω από εκείε το τρένο για Εδιμβούργο.
Ευχαριστώ
Τι? θα ταξιδέψεις με ΒΑ? Καλά, ποιος χριστιανός σου έκλεισε το συγκεκριμένο αεροπλάνο? Θέλετε να βλάψετε την υγεία σας για ένα κωλοτάξιδο....:shock:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Τι? θα ταξιδέψεις με ΒΑ? Καλά, ποιος χριστιανός σου έκλεισε το συγκεκριμένο αεροπλάνο? Θέλετε να βλάψετε την υγεία σας για ένα κωλοτάξιδο....:shock:

πες τα ...πες τα
που πανε με την κινητη ραδιενεργεια :shock::shock:

και terminal 5 και αηδίες :mad::mad::mad:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.544
Μηνύματα
900.506
Μέλη
39.278
Νεότερο μέλος
samontaz

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom