Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

laki

Member
Μηνύματα
138
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Παρισιιιιιι........
Ταξίδι-Όνειρο
Ολη η Γη,μπορω;;;;
Ποτε δεν φανταζομουν πως θα εφερνα τοση αναστατωση με μια απλη ερωτηση,που μαλλον δεν ξερει κανεις να μου πει σιγουρα αλλα οκ!!!!!!!!
μπορει να ειναι οπως τα λετε αλλα μονο αν παμε θα αποκτησουμε δικη μας αποψη...δεν εχουμε παει στα Γιαννενα στα κερινα κ οπως ειναι φυσικο πρωτη φορα στο Λονδινο θελουμε να παμε...Τωρα οσον αφορα το Βρετανικο θα το επισκεφτουμε σιγουρα...Απο κει κ περα θεατρα μιουζικαλ κ συναυλιες δεν μας ενδιαφερουν(τι να πρωτο κανεις σε 5 μερες πρωτον κ δευτερον δεν ειμαστε κ τοσο φιλοι του σπορ!!!!!!!!!!!)
Εσεις την πρωτη φορα που πηγατε δεν τα επισκεφτηκατε???Φανταζομαι ναι κ γιαυτο εχετε αποψη...Ε κ για μας πρωτη φορα ειναι...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.604
Likes
29.829
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Κοίτα, αν δεν μοιάζεις με nurds αμερικανάκι που όπου βρεθεί τρώει Mac, είσαι πάνω από 18 ετών, και δεν χαζογελάς με το παραμικρό σαν ηλίθιος, το μαντάμ τισώ θα σε ξενερώσει. Κλασσική αμερικανοκλανιά (να με συγχωρείτε αλλά έτσι είναι)Τώρα μην κάνουμε συγκρίσεις με trade, μουσείο φυσικής ιστορίας, επιστημών, βρετανικό αλλά και άλλα εξαίσια γεγονότα που μπορεί να δει κανείς στο Λονδίνο (μιούζικαλ, παζάρια, συναυλίες, εκδηλώσεις κ.λ.π.) γιατί πολλοί εδώ μέσα, δικαίως, αρχίζουν και συγχίζονται.
Τι φταίνε τώρα οι Αμερικανοί να τους τα χώνεις για τις μα....ες των Εγγλέζων?
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
τί σχεση τωρα μπορεί να έχει τωρα η βολτα με γόνδολα στην Βενετία
με το τισσο στο Λονδίνο ???

εσυ θεωρείς την βόλτα με γόνδολα tourist trap ??
πως έβγαλες το συμπαιρασμα οτι το φυσικής ιστορίας ειναι πάτος ??
πήγες καταρχήν η περασες μ'ονο απο έξω

Δεν την θεωρώ,αλλά είναι.
Στο Φυσικής Ιστορίας,όχι μόνο μπήκα αλλά και σπατάλησα,δυστυχώς,πολλή ώρα για να βρω κάτι αξιόλογο.Τα σχόλιά μου και η άποψή μου είναι γραμμένα στην ιστορία μου...δεν θέλω να επαναλαμβάνομαι
 

taver

Member
Μηνύματα
12.604
Likes
29.829
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δεν την θεωρώ,αλλά είναι.
Στο Φυσικής Ιστορίας,όχι μόνο μπήκα αλλά και σπατάλησα,δυστυχώς,πολλή ώρα για να βρω κάτι αξιόλογο.Τα σχόλιά μου και η άποψή μου είναι γραμμένα στην ιστορία μου...δεν θέλω να επαναλαμβάνομαι
Με τι το συγκρίνεις? Έχεις πάει σε άλλα μουσεία Φ.Ι. ανά τον κόσμο? Έχω να πάω στου Λονδίνου από τότε που ήμουν 13 ετών, αλλά νομίζω πως είναι ένα από τα ελάχιστα στον κόσμο που "βλέπονται" και για μεγάλους...
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Ποτε δεν φανταζομουν πως θα εφερνα τοση αναστατωση με μια απλη ερωτηση,που μαλλον δεν ξερει κανεις να μου πει σιγουρα αλλα οκ!!!!!!!!
μπορει να ειναι οπως τα λετε αλλα μονο αν παμε θα αποκτησουμε δικη μας αποψη...δεν εχουμε παει στα Γιαννενα στα κερινα κ οπως ειναι φυσικο πρωτη φορα στο Λονδινο θελουμε να παμε...Τωρα οσον αφορα το Βρετανικο θα το επισκεφτουμε σιγουρα...Απο κει κ περα θεατρα μιουζικαλ κ συναυλιες δεν μας ενδιαφερουν(τι να πρωτο κανεις σε 5 μερες πρωτον κ δευτερον δεν ειμαστε κ τοσο φιλοι του σπορ!!!!!!!!!!!)
Εσεις την πρωτη φορα που πηγατε δεν τα επισκεφτηκατε???Φανταζομαι ναι κ γιαυτο εχετε αποψη...Ε κ για μας πρωτη φορα ειναι...

Δεν έφερες αναστάτωση καμμία.Είναι οι γνωστοί αφορισμοί ορισμένων(λάθος:συγκεκριμένων) ειδημόνων που τα ξέρουν όλα.
Να θυμάσαι οτι το ταξίδι είναι δικό σου και το κάνεις ότι θες.
Δεν χρειάζεται να δικαιολογείσαι για καμία επιλογή σου.
Α,και όταν γυρίσεις,γράψε μια εκτενέστατη ιστορία με ΟΟΟΛΑ τα ομοιώματα του Τισσό :haha::haha:...μπορεί κάποιοι να μην πρόλαβαν να τα δουν όλα
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Με τι το συγκρίνεις? Έχεις πάει σε άλλα μουσεία Φ.Ι. ανά τον κόσμο? Έχω να πάω στου Λονδίνουν από τότε που ήμουν 13 ετών, αλλά νομίζω πως είναι ένα από τα ελάχιστα στον κόσμο που "βλέπονται" και για μεγάλους...
Καμία αντίρρηση...εμένα δεν μου κίνησε το ενδιαφέρον τίποτα απολύτως.Γιατί να πρέπει ντε και καλά να έχω γυρίσει εκστασιασμένος?...
Μέτρο σύγκρισης δεν υπάρχει,και μάλλον δεν θα υπάρξει αν και τα υπόλοιπα ανά τον κόσμο είναι έτσι
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Ωραια, αστειευτηκατε, τσακωθηκατε, παρεξηγηθηκατε, ανταλλαξατε φιλοφρονησεις, τωρα φτανει.
Το τοπικ αυτο ηταν εξαιρετικα ενδιαφερον για οποιονδηποτε ηθελε χρησιμες πληροφοριες για το Λονδινο, κριμα να το κανουμε μπαχαλο.

Σας παρακαλω συνεχειστε στο θεμα μας
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Ούτε που το περίμενα ότι μια απλή συμβουλή μου να αποφύγει κάποιος τα κέρινα ομοιώματα, θα αποτελούσε αφορμή για να ξεφύγουμε τόσο πολύ από το θέμα μας και να υπάρχουν προσωπικές αντιπαραθέσεις.

Παράκληση: Ειρήνη υμιν!!

Dmdoc περί ορέξεως και γούστων κολοκυθόπιτα, αλλά όχι και να συγκρίνουμε το Τισσώ με τη βόλτα με γόνδολα στη Βενετία και το Φυσικής Ιστορίας στο Λονδίνο
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
και συνεχιζω, παρα την αντιπαραθεση η οποια μαινεται ......
Αν εχετε παιδακια στην παρεα και βρισκεστε στο κεντρο κοντα στην Shaftesbury avenue η στο Piccadilly Circus μια καλη ιδεα ειναι το Rainforest cafe.
Προκειται για εναν χωρο που τα εχει ολα. Φαγητο,καφε και πανω απο ολα ενα ντεκορ το οποιο ενθουσιαζει μικρους και μεγαλους
Welcome to The Rainforest Cafe
 

laki

Member
Μηνύματα
138
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Παρισιιιιιι........
Ταξίδι-Όνειρο
Ολη η Γη,μπορω;;;;
Ευαγγελια για νεους που αισθανονται παιδια κανει????????
:lol::lol::lol:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
κοιτα ειναι λιγο cult το θεαμα... και δεν πας ?? τι εχεις να χασεις???
:D:D:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.544
Μηνύματα
900.505
Μέλη
39.278
Νεότερο μέλος
samontaz

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom