Ινδία Νταραμσάλα- 13-29 Αυγούστου

fenia42

Member
Μηνύματα
3.971
Likes
15.479
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Γι'αυτό τον λόγο διαλέγεις προσεκτικά τον συνταξιδιώτη σου....ρώτα τον amsterdam να σου πει!!!!!!
Αν ειναι να περιμενω απο τη Μαριουλιτα σώθηκα .... :(
παραλίγο να μην έρθει στην Κωνσταντινούπολη γιατί ξεχάστηκε τρώγοντας σάντουιτς στην αριστοτέλους
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Φενακι μη μου ξυνεις πληγες ..μη μου ξυνεις πληγες.Anyway μεχρι του χρονου που λες εσυ ..δεν ξερουμε τι μπορει να γινει και ελπιζουμε...:D
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.971
Likes
15.479
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Φενακι μη μου ξυνεις πληγες ..μη μου ξυνεις πληγες.Anyway μεχρι του χρονου που λες εσυ ..δεν ξερουμε τι μπορει να γινει και ελπιζουμε...:D
Αχ καλή μου δε θέλω να σου ξύνω πληγές.
Θα σε πάρουμε μαζί μας όταν πάμε, βρες τρόπο !!
 

marioulita

Member
Μηνύματα
39
Likes
17
τρωγαμε σαντουιτς

Αν ειναι να περιμενω απο τη Μαριουλιτα σώθηκα .... :(
παραλίγο να μην έρθει στην Κωνσταντινούπολη γιατί ξεχάστηκε τρώγοντας σάντουιτς στην αριστοτέλους
ωπα!φαουλ.Τρώγαμε σαντουιτς ....να σου θυμισω οτι συνεχιζες να τρως στο δρομο ώσπου επειδη δεν προλαβαινες (τρως και αργα παναθεμα σε)το πεταξες στα σκουπίδια!!!!!
αλλα ειναι αλήθεια δεν μπορεις να περιμενεις και πολλά απο μενα.Κοιταξε να μην τρωω κανενα κολασμένο παγωτο στην Ρώμη και χάσουμε την πτηση.....:clap:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.971
Likes
15.479
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Aγάπη μου !! Θα περάσεις τώρα το κρας τεστ σου και αν τα καταφερεις μια θεση για το ταξιδι στην Ινδια σε περιμενει !
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Τα είπε όλα ο dmdoc,
να προσθέσω μόνο ότι το καλύτερο φαγητό,όσο είμασταν μαζί,το κάναμε στη Jaipur μετά την ατελείωτη βόλτα στα παζάρια ενώ είχε πέσει ο ήλιος και ψάχναμε να βρούμε που θα φάμε.Εκεί που περπατάμε πέφτουμε πάνω σε δύο καντίνες η μία δίπλα στην άλλη,δύο Pav Bhaji και μία dosa πληρώσαμε συνολικά 1,20 ?,αξέχαστο φαγητό και "συζήτηση" με τους συνδαιτυμόνες,όπως και το fish curry στην Goa αλλά και η ομελέτα-σάντουϊτς στην Jodpur όπου ο κύριος dmdoc ήταν κατηγορηματικός ότι δεν θα γευτεί αλλά την επομένη καταβρόχθισε δύο για να έχει ιδίαν άποψη.....:D
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.971
Likes
15.479
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Τα είπε όλα ο dmdoc,
να προσθέσω μόνο ότι το καλύτερο φαγητό,όσο είμασταν μαζί,το κάναμε στη Jaipur μετά την ατελείωτη βόλτα στα παζάρια ενώ είχε πέσει ο ήλιος και ψάχναμε να βρούμε που θα φάμε.Εκεί που περπατάμε πέφτουμε πάνω σε δύο καντίνες η μία δίπλα στην άλλη,δύο Pav Bhaji και μία dosa πληρώσαμε συνολικά 1,20 ?,αξέχαστο φαγητό και "συζήτηση" με τους συνδαιτυμόνες,όπως και το fish curry στην Goa αλλά και η ομελέτα-σάντουϊτς στην Jodpur όπου ο κύριος dmdoc ήταν κατηγορηματικός ότι δεν θα γευτεί αλλά την επομένη καταβρόχθισε δύο για να έχει ιδίαν άποψη.....:D
amsterdam, πες μας όμως και τι εμβόλια κάνατε .
Τι πιστεύεις ; Θα τα καταφέρουμε 3 γυναίκες μόνες ;
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
amsterdam, πες μας όμως και τι εμβόλια κάνατε .
Τι πιστεύεις ; Θα τα καταφέρουμε 3 γυναίκες μόνες ;

Για τα εμβόλια ξέρεις ποιόν να ρωτήσεις,

όσο για το αν θα τα καταφέρετε είναι αστείο αυτό που ρωτάς,
για άλλη μια φορά θα με κάνεις να μνημονεύσω την Lalibela που πήγε ΟΛΟΜΟΝΑΧΗ,και εκτός αυτού συναντήσαμε πολλές γυναίκες να ταξιδεύουν μόνες,για παράδειγμα συναντήσαμε μία Ιταλίδα η οποία ταξίδευε μόνη επί διμήνου και είχε και άλλον ένα μήνα ακόμη μπροστά της,την οποία την συναντήσαμε όρθια σε τοπικό λεωφορείο,αν λέει κάτι αυτό.Σε πληροφορώ ότι είχα πολύ άγχος πριν πάω,αλλά είναι πολύ εύκολο ταξίδι,πίστευα ότι θα χαθώ,θα μπερδευτώ αλλά δεν το κατάφερα,πάντα θα βρεθεί κάποιος να σε βοηθήσει και να σε κατευθύνει,στην Αθήνα χάνομαι πιο εύκολα....

Ο τολμών νικά....
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.971
Likes
15.479
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Για τα εμβόλια ξέρεις ποιόν να ρωτήσεις,

όσο για το αν θα τα καταφέρετε είναι αστείο αυτό που ρωτάς,
για άλλη μια φορά θα με κάνεις να μνημονεύσω την Lalibela που πήγε ΟΛΟΜΟΝΑΧΗ,και εκτός αυτού συναντήσαμε πολλές γυναίκες να ταξιδεύουν μόνες,για παράδειγμα συναντήσαμε μία Ιταλίδα η οποία ταξίδευε μόνη επί διμήνου και είχε και άλλον ένα μήνα ακόμη μπροστά της,την οποία την συναντήσαμε όρθια σε τοπικό λεωφορείο,αν λέει κάτι αυτό.Σε πληροφορώ ότι είχα πολύ άγχος πριν πάω,αλλά είναι πολύ εύκολο ταξίδι,πίστευα ότι θα χαθώ,θα μπερδευτώ αλλά δεν το κατάφερα,πάντα θα βρεθεί κάποιος να σε βοηθήσει και να σε κατευθύνει,στην Αθήνα χάνομαι πιο εύκολα....

Ο τολμών νικά....
H Lalibela είχε φοβο να αφήσει ορφανά πίσω της ; :bleh::bleh:
Καλά τα λες ! Κάτσε να τσεκάρω την Μαριουλίτα στη Ρώμη και θα βγάλω αποφασεις, αν και πριν την Ινδια λεμε να χτυπήσουμε ενα Ροβανιέμι , όσο τα τέκνα πιστεύουν ότι δε ξηλωνόμαστε εμείς για τα παιχνίδια τους ;)
 
Μηνύματα
101
Likes
145
Επόμενο Ταξίδι
Κένυα
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ,Κίνα και ξανά Νεπάλ
Η αλήθεια είναι ότι δεν πολυδιάβασα την συζήτηση, μια και όπως φαίνεται αφορμή είναι το κάθε θέμα για να ανοίξει συζήτηση.
ΑΛΛΑ ΓΙΟΥΠΙ ΕΚΛΕΙΣΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΕΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΙΝΔΙΑ!
Ζητάω πληροφορίες για διαμονή σε SHIMLA,DARMSALA,MANALI & MANDI.
Στη Darmsala θα μείνουμε στη περιοχή Mcleod Gangi.
Όσο για τον καιρό, οι πληροφορίες που έχω είναι ότι τέλη Αυγούστου ο καιρός λόγω υψομέτρου είναι ανοιξιάτικος.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.971
Likes
15.479
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Καλό ταξίδι !!!!!!!!!!!!!!!1
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.370
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom