Γαλλία Μεταφορα λαδοτυροτενεκεδων

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.187
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Υπαρχει κανενας οικονομικος τροπος για να μεταφερω 2-3 τενεκες λαδι και φετα στο Παρισι (απο Θεσσαλονικη) ωστε να μη μου βγει ο κουκος αηδονι; Θα παρω αυριο και στην Aegean να δω για cargo και ποσο παει το μαλλι. Αλλα μηπως εχει κανεις καμια καλυτερη ιδεα ή μηπως ξερει τι παιζει απο χρεωσεις cargo ρωτω.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
ασε τις αεροπορικες και βρες μεταφορικη εταιρεια που παει στην ευρώπη.
συγκεκριμενα φιλος που μετακομισε στην δανια του στοιχισε ολο το σπιτικο μια λογικη τιμη.
αρα για τυροτενεκεδες ποσο να παρει πια??
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.094
Likes
6.556
Tripakia εγω που ειχα ρωτησει μεταφορικη μου ειχε πει απαγορευτικη τιμη.

Με το κυβικο μετρο πηγαινε η τιμη και μου ειχανε πει πως ειτε ενα ειτε τρια κυβικα η τιμη ηταν ιδια,γυρω στα 1500 με 1800 ευρω αν θυμαμαι καλα.Για Λονδινο παντα.

Εμεις ειχαμε παρει απο ενα 3κιλο λαδι ο καθενας στη βαλιτσα.Και φετα παλι προσεκτικα συσκευασμενη.

Αν ρωτησεις την aegean ριξε την απανηση τους και εδω ωστε να ξερω.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
εγω περισυ είχα ρωτήσει την dhl για λογαριασμό μιας φίλης μου για να στείλει ενα ντενεκέ λάδι στο Παρίσι στον αδερφό της και η υπάλληλος μου είπε γυρω στα 320 ευρώ...της ειπα θα κοστίσει λιγοτερα αν αγορασω αεροπορικά εισητηρια...
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.567
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου

elenara88

Member
Μηνύματα
1.788
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
αν στα αεροδρομια εχεις τροπο να τα κουβαλησεις γιατι δεν προσθετεις αποσκευες στην aegean ???
Οικονομική Θέση - Πτήσεις Εξωτερικού:

1 δωρεάν αποσκευή μέχρι 20 κιλά.
Σε περίπτωση προπληρωμής μέσω του Aegean website, του mobile site ή του τηλεφωνικού μας κέντρου, η χρέωση για κάθε επιπλέον ή υπέρβαρη αποσκευή άνω των 20 κιλών ανέρχεται σε €25/£20.
Σε περίπτωση αγοράς στο αεροδρόμιο, η χρέωση για κάθε επιπλέον ή υπέρβαρη αποσκευή άνω των 20 κιλών ανέρχεται σε €40/£32.
Δεν είναι επιτρεπτή η μεταφορά αποσκευής άνω των 32 κιλών.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.187
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
αν στα αεροδρομια εχεις τροπο να τα κουβαλησεις γιατι δεν προσθετεις αποσκευες στην aegean ???
Οικονομική Θέση - Πτήσεις Εξωτερικού:

1 δωρεάν αποσκευή μέχρι 20 κιλά.
Σε περίπτωση προπληρωμής μέσω του Aegean website, του mobile site ή του τηλεφωνικού μας κέντρου, η χρέωση για κάθε επιπλέον ή υπέρβαρη αποσκευή άνω των 20 κιλών ανέρχεται σε €25/£20.
Σε περίπτωση αγοράς στο αεροδρόμιο, η χρέωση για κάθε επιπλέον ή υπέρβαρη αποσκευή άνω των 20 κιλών ανέρχεται σε €40/£32.
Δεν είναι επιτρεπτή η μεταφορά αποσκευής άνω των 32 κιλών.
Απ' οτι φαινεται η φθηνοτερη επιλογη ειναι αυτη αλλα μου ειπαν πως πρεπει να τα συσκευασω σε ξυλινη κατασκευη. Ετσι 2 τενεκεδες 50 ευρω. Το προβλημα μου τωρα ειναι πως αναγκαστικα πρεπει να τα παρω με την πτηση μου κι επειδη τη μερα που φτανω δεν μπορει κανεις να ερθει να με παρει με αμαξι, πρεπει να πληρωσω και ταξι για να τα κουβαλησω.

Με cargo μου ειπαν για 40 κιλα (σε ξυλινο κουτι παντα) 150 ευρω +80 για την παραλαβη. Δηλαδη 230 ευρω.

Το ταχυδρομειο καπου στα 200+ κι αυτο (καλα εδω ηξερα πως θα παιζει εκει η τιμη, ενα πουκαμισο που εστειλα το καλοκαιρι Ισπανια μου κοστισε 40 ευρω περιπου).

Στη μεταφορικη δεν ηξεραν να με ενημερωσουν γιατι ελειπε η υπευθυνη.

Μου φαινεται φαγητο μαγειρεμενο με μαργαρινη απο την Πεμπτη...

Ευχαριστω.
 

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Tripakia εγω που ειχα ρωτησει μεταφορικη μου ειχε πει απαγορευτικη τιμη.

Με το κυβικο μετρο πηγαινε η τιμη και μου ειχανε πει πως ειτε ενα ειτε τρια κυβικα η τιμη ηταν ιδια,γυρω στα 1500 με 1800 ευρω αν θυμαμαι καλα.
Αποκλείεται!!! Αφού κοστίζει 80-100 ευρώ / παλέτα!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.094
Likes
6.556
giannakouti οπως ακριβως τα γραφω.Τους ειχα δωσει και διευθυνση στο λονδινο,και μου ειχανε πει οτι η παραπανω τιμη ειναι με το φπα,με την παραλαβη εκει στο σπιτι.

Αν βρεις εσυ την παλετα με 80-100 ευρω στειλε μου το ονομα της μεταφορικης.

tripakias,παρε μια ακομη βαλιτσα και βαλε μεσα 2 5κιλα λαδι,και ενα 10κιλο τυρι.Εγω παντως,ενταξει δεν ειναι και τιμη μου που το γραφω,τα λαδια και το τυρι τα ειχαμε απλα συσκευασμενα με εκεινο το υλικο με τις φουσκες,σε σακουλες,με χαρτια και εφημεριδες.
 

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Έχει να κάνει με τη δουλειά μου και γι'αυτό αναφέρω τιμή. Μεταφορική πόσταρα παραπάνω. Μπορείς να φανταστείς έξοδα μεταφοράς για πλήρες φορτίο (33 παλέτες) με την τιμή που αναφέρεις???
Ίσως να ανέβασε την τιμή σου η ακριβής διεύθυνση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.533
Μηνύματα
899.499
Μέλη
39.254
Νεότερο μέλος
DimiKl

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom