Ηνωμένο Βασίλειο Λονδινο: Top 10+1 για αρχαριους by tripakias

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.994
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
μπρε σεις... επιστροφή σε On topic mode please....
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.707
Λονδίνο, Έκτακτη Ανταπόκριση

Ολόκληρος ο πλανήτης έμεινε άναυδος από τις εξελίξεις στη Μ. Βρετανία.
- Λύση στην οικονομική κρίση το νέο πρόγραμμα 70+ του Ντέιβιντ Κάμερον
-Θα είναι η Βρετανία η πρώτη χώρα που ξεπερνάει την κρίση?
-Γιατί επιστρατεύτηκε η βασίλισσα για τη σωτηρία της χώρας?
-Απρετοίμαστη για μία ακόμη φορά η ελληνική κυβέρνηση να αντιμετωπίσει την φυγή ΟΛΩΝ των συνταξιούχων προς το Λονδίνο
- Κερδίστε προσωπική ξενάγηση από την Καμήλα στο Χάιντ παρκ
-Καταρέει η μουσική βιομηχανία της Βρετανίας. Εθελοντές μοιράζουν ακουστικά βαρηκοίας στα πάρκα της πόλης.

μείνετε συντονισμένοι, ακολουθούν συνεντεύξεις με Sid Vicius, Roger Waters, και μία εξοκοσμική σύνδεση με τον Ian Curtis!
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.707
Λονδίνο, του ανταποκριτή μας

Καθώς η επικαιρότητα μας προλαβαίνει, είμαστε υποχρεωμένοι να διακόψουμε για να μεταδώσουμε μία θλιβερή είδηση που μας ήρθε μόλις τώρα.
Έκλεισε για πάντα το 100 club της Oxford street. To ιστορικό jazz κλαμπ που λειτουργούσε συνεχώς από την δεκαετία του 40, αναγκάστηκε να κατεβάσει ρολά καθώς κανένας μα κανένας Έλληνας δεν καταδέχεται να πατήσει καν το πόδι του στη παρακμιακή όξφορντ στρητ. Ο ιδιοκτήτης συντετριμένος κατηγορεί τη Βασίλισσα για αυτή την εξέλιξη.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.187
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Λονδίνο, του ανταποκριτή μας

Καθώς η επικαιρότητα μας προλαβαίνει, είμαστε υποχρεωμένοι να διακόψουμε για να μεταδώσουμε μία θλιβερή είδηση που μας ήρθε μόλις τώρα.
Έκλεισε για πάντα το 100 club της Oxford street...
Αντε απο δω ρε χαμενε και με τρομαξες...
 

mariap.

Member
Μηνύματα
110
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
πάντως ευχαριστώ για τις προτάσεις...λίγα απ τα ξενοδοχεία που είδα είνα ακριβά η κάποια είναι αρκετά μακριά απ το κέντρο
θα δω τώρα και αυτά που μου είπατε πως γνωρίζετε τα άτομα που δουλεύουν εκεί,ελπίζω να είναι φθηνά
 

geo...

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο...
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world..!
πάντως ευχαριστώ για τις προτάσεις...λίγα απ τα ξενοδοχεία που είδα είνα ακριβά η κάποια είναι αρκετά μακριά απ το κέντρο
θα δω τώρα και αυτά που μου είπατε πως γνωρίζετε τα άτομα που δουλεύουν εκεί,ελπίζω να είναι φθηνά
mariap θα σου πρότεινα να ρίξεις και μια ματιά στο Premier Inn London Kensington Olympia(h Earl's Court).Ανήκουν και τα δύο στην ίδια αλυσίδα και είναι πάρα πολύ κοντά το ένα απο το άλλο.Βρίσκονται πολύ κοντά σε μετρό και η περιοχή γενικά θεωρείται πολύ καλή.Μου σύστησαν φίλοι μου που ζούν μόνιμα στο Λονδίνο να πάω σε αυτην την περιοχή,όταν ταξιδέψω για Λονδίνο και απο ένα ψάξιμο που έκανα μπορώ να σου πω ότι και οι τιμές είναι πολύ καλές και κυμαίνονται μέσα στα πλαίσια που ήθελες..
 

eva88

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Μπόρα- Μπόρα
Γεια σε ολους...ειμαι φρεσκια στην παρεα και φρεσκια στα ταξιδια...σε 2 εβδομαδες θα παω στο λονδινο με το αγορι μου (17-19 φλεβαρη) με τρενο απο το μαντσεστερ οπου σπουδαζει.κλεισαμε στο abchydepark hotel που φαινεται πως βολευει πολυ η τοποθεσια για 137 λιρες (λοκικη τιμη για λονδινο σωστα?). Διαβασα τα tips και θα θελα να μου πειτε αν το madame tussauds αξιζει τις 30 λιρες η οχι?γτ οπως φοιτητες καταλαβαινεται δε μπορουμε να χαλασουμε κ πολλα..Επίσης το βρετανικο μουσειο εχει δωρεαν εισοδο η οχι?γτ ακουω και το ενα και το αλλο...επισης αν ξερετε κανα καλο μερος για φαι χωρις να υπερβολικες τιμες...σορρυ για το πρηξιμο αλλα ειμαι πολυ αρχαρια σε αυτα τα θεματα...καααααθε βοηθεια more than welcome!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.187
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Γεια σε ολους...ειμαι φρεσκια στην παρεα και φρεσκια στα ταξιδια...σε 2 εβδομαδες θα παω στο λονδινο με το αγορι μου (17-19 φλεβαρη) με τρενο απο το μαντσεστερ οπου σπουδαζει.κλεισαμε στο abchydepark hotel που φαινεται πως βολευει πολυ η τοποθεσια για 137 λιρες (λοκικη τιμη για λονδινο σωστα?). Διαβασα τα tips και θα θελα να μου πειτε αν το madame tussauds αξιζει τις 30 λιρες η οχι?γτ οπως φοιτητες καταλαβαινεται δε μπορουμε να χαλασουμε κ πολλα..Επίσης το βρετανικο μουσειο εχει δωρεαν εισοδο η οχι?γτ ακουω και το ενα και το αλλο...επισης αν ξερετε κανα καλο μερος για φαι χωρις να υπερβολικες τιμες...σορρυ για το πρηξιμο αλλα ειμαι πολυ αρχαρια σε αυτα τα θεματα...καααααθε βοηθεια more than welcome!
1. Το ξενοδοχειο για 2 βραδια μια χαρα ειναι.

2. Το madame tussauds αν αξιζει λεει; Αξιζει και με το παραπανω. Εγω και 100 θα τις εδινα. Τετοια ευκαιρια να φωτογραφηθω με κερια μονο σε εκκλησια... μην το σκεφτεστε, σπαταληστε τη μια απο τις δυο μερες σας εκει.:roll:

3. Το βρετανικο ειναι δωρεαν.

4. Πηγαινε στο jamie's italian (του γνωστου) στο covent garden. Με 50-60 λιρες θα φατε απο ενα πιατο και μια σαλατα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.530
Μηνύματα
899.342
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom