Τουρκία Κωνσταντινούπολη, ακύρωση ή να πάμε;

tatooine

Member
Μηνύματα
1.868
Likes
7.393
Τιμές Σεπτεμβρίου 2024: Αγία Σοφία 25 ευρώ, Τοπ Καπί 45 ευρώ, Πύργος Γαλατά 30 ευρώ, Ντολμά Μπαχτσέ 31 ευρώ, Βασιλική Κινστέρνα 24 ευρώ.
Μια χαρά τιμές είναι και βλέπεις ένα σωρό πράματα και είσαι μέσα στην ομορφότερη πόλη του κόσμου.
Έχεις πάει στο μάτσου πιτσου. Θες πολύ περισσότερα για τη μονοήμερη και βλέπεις μόνο πέτρες, άντε και λίγη πρασινάδα.
 

alma

Member
Μηνύματα
4.012
Likes
17.007

paefstra

Member
Μηνύματα
13.709
Likes
44.031
Σοκ... φαντασου για 4μελη οικογενεια
Απο ολα αυτα αξιζει κυριως η Αγια Σοφια και η Κινστερνα. Το Ντολμα Μπαχτσε ειναι παρα πολυ εντυπωσιακο, αλλα κι αν δεν ειχα παει, δεν εγινε τιποτε.
Πυργος του Γαλατα απορριφθηκε γιατι δεν δινω δεκαρα για θεα απο ψηλα, το Τοπ Καπι θεωρειται διαχρονικα υπερτιμημενο.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.931
Likes
10.060
Απο ολα αυτα αξιζει κυριως η Αγια Σοφια και η Κινστερνα. Το Ντολμα Μπαχτσε ειναι παρα πολυ εντυπωσιακο, αλλα κι αν δεν ειχα παει, δεν εγινε τιποτε.
Πυργος του Γαλατα απορριφθηκε γιατι δεν δινω δεκαρα για θεα απο ψηλα, το Τοπ Καπι θεωρειται διαχρονικα υπερτιμημενο.
Κοιτα κι εγω οταν πηγα επελεξα Αγια Σοφια, Τοπ Καπι, Κινστερνα (σε συνδυασμο με Μπλε Τζαμι) και εαν, με το καλο, ξαναπαω ως 4μελης οικογενεια υποθετω παλι επιλογη θα γινει... αλλα και με επιλογη ειναι καλο το "κοστουμακι"
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.709
Likes
44.031
Κοιτα κι εγω οταν πηγα επελεξα Αγια Σοφια, Τοπ Καπι, Κινστερνα (σε συνδυασμο με Μπλε Τζαμι) και εαν, με το καλο, ξαναπαω ως 4μελης οικογενεια υποθετω παλι επιλογη θα γινει... αλλα και με επιλογη ειναι καλο το "κοστουμακι"
Μεχρι μια συγκεκριμενη ηλικια οι νεοι μπαινουν δωρεαν στα αξιοθεατα σε πολλες χωρες. Τρεχουμε να προλαβουμε τα ακριβοτερα πριν τα 20+, για να πιασουν τοπο τα ερεθισματα, εξαλλου γι αυτο μπαινουν δωρεαν. Ευρωπη παντα.
 
Μηνύματα
467
Likes
1.585
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Εγω παντως θα κλεισω απο τωρα για Αγια Σοφια και Τοπκαπι για να γλιτωσω χρονο και ουρα.Δεν εχω παει Τοπκαπι αλλα δεν θα μπορουσα να το παραλειψω.Δυσκολα βλεπεις οθωμανικα παλατια.Dolma bache βρισκεις και Ευρωπη .Για εσωτερικο μπορει να μην μπω ,αλλα τα απ εξω φαινεται πολυ επιβλητικο και οι κηποι με θεα το Βοσπορο μαγικοι.Βασιλικη Κιστερνα δεν θελω να το χασω ,φαινεται πολυ αλλοκοτο μερος ,πολυ εντυπωσιακο και ατμοσφαρικο
Πυργος Γαλατα δεν τα σκαω,ακριβως την ιδια θεα βρισκω και σε ταρατσες ,με ποτο κιολας οπως mikla,360 κλπ καθιστος και χωρις στριμωξιδι.Βεβαια τωρα θα παω για να εχω ολοκληρωμενη αποψη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.549
Μηνύματα
900.622
Μέλη
39.281
Νεότερο μέλος
sylvia216

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom