Τουρκία Κωνσταντινούπολη, ακύρωση ή να πάμε;

tatooine

Member
Μηνύματα
1.937
Likes
7.661
Το παράδειγμα του αεροδρόμιου είναι εντελώς άστοχο. Ήταν είναι και θα είναι πάρα πολύ ακριβή επιλογη και δέχεται μόνο εύρω.
Επίσης τα επώνυμα μαγαζιά που πουλάνε γλυκά ήταν και θα είναι πολύ ακριβά είτε βρίσκονται στην ιστικλαλ η σε κάποιο άλλο μέρος..
Δεν ήταν ποτέ τριτοκοσμική χωρά, μας μάθανε να την χαρακτηρίζουμε έτσι.
Οι τιμές παραμένουν χαμηλές για τους Έλληνες Και στην εστίαση και στα καταλύματα.
Μην προσπαθείτε να σηκώσετε σκόνη εκεί που δεν υπάρχει.
Όλος ο κόσμος πλέον είναι ακριβός.
Είναι φυσιολογικό να υπάρξει άνοδος και στην Τουρκιά.
Είναι πολύ πιο οικονομικό το ΣΚ στην πόλη πάρα στο Μιλάνο.
 

japetus

Member
Μηνύματα
625
Likes
1.180
Το παράδειγμα του αεροδρόμιου είναι εντελώς άστοχο. Ήταν είναι και θα είναι πάρα πολύ ακριβή επιλογη και δέχεται μόνο εύρω.
Επίσης τα επώνυμα μαγαζιά που πουλάνε γλυκά ήταν και θα είναι πολύ ακριβά είτε βρίσκονται στην ιστικλαλ η σε κάποιο άλλο μέρος..
Δεν ήταν ποτέ τριτοκοσμική χωρά, μας μάθανε να την χαρακτηρίζουμε έτσι.
Οι τιμές παραμένουν χαμηλές για τους Έλληνες Και στην εστίαση και στα καταλύματα.
Μην προσπαθείτε να σηκώσετε σκόνη εκεί που δεν υπάρχει.
Όλος ο κόσμος πλέον είναι ακριβός.
Είναι φυσιολογικό να υπάρξει άνοδος και στην Τουρκιά.
Είναι πολύ πιο οικονομικό το ΣΚ στην πόλη πάρα στο Μιλάνο.
Νομίζω δεν διάβασες σωστά το μήνυμά μου και δεν έπιασες το ειρωνικό περί αεροδρομίου...
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.121
Likes
2.002
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Δεν ήταν ποτέ τριτοκοσμική χωρά, μας μάθανε να την χαρακτηρίζουμε έτσι.

Το 1984 που άρχισα να πηγαίνω ήταν τριτοκοσμική. Από κει και μετά τα πράγματα άλλαξαν ραγδαία.
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.121
Likes
2.002
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Αν οι φίλοι σου πηγαίναν και στην Τουρκία ταυτόχρονα θα άλλαζαν γνώμη για το τι είναι "τριτοκοσμικό"
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
568
Likes
974
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Αν με ρωτήσει κάποιος φίλος γιατί δεν θα πάω το 2024 ούτε το 2025 στην Τουρκία...την στιγμή που πήγα το προηγούμενο έτος τουλάχιστον 8 φορές θα του πω με σειρά προτεραιότητας
1. Οι 12 ώρες αναμονες στην ουρά των τελωνειων. (Αύτη τη στιγμή συντελείται η μέγιστη δυσφήμιση και απόλυτη ταλαιπωρία για Έλληνες και Τούρκους ταξιδιώτες κάθε φορά που θέλουν να ταξιδέψουν στα δύο κράτη) Με ενημέρωσε μόλις φίλος ότι η ουρά στις Καστανιές είναι 7 ώρες ενώ 11 ώρες φτάνει στους κήπους σήμερα 26.10.24
2. Η άνευ προηγουμένου τιμαριθμικη ανατημιση του σύνολου το των αγαθών και προϊόντων τόσο για γηγενείς Τούρκους υπηκόους όσο και ξένους τουρίστες του διημέρου.
3 το γεγονός ότι έχω δει τα περισσότερα που ήθελα να δω τα τελευταία χρόνια σε επισκέψεις που έκανα και δεν έχω τι άλλο να δω...
4. Το αίσθημα ανασφάλειας που τυχόν θα νιώσω σε περίπτωση τρομακρατικης ενέργειας σε κάποιο εμπορικό δρόμο της πόλης.

Αυτά με αυξανόμενη σειρά προτεραιότητας από το 1 ως το 4!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.590
Μηνύματα
902.891
Μέλη
39.336
Νεότερο μέλος
Sofval

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom