Ευρώπη ή Εκτός;

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.444
Likes
17.438
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Λοιπόν μετά από λαϊκή απαίτηση των μελών ανοίγουμε το φλέγον θέμα...

Ταξίδια λοιπόν εντός Ευρώπης (καθότι θεωρούμεθα... Ευρωπαίοι) ή εκτός; Και γιατί;

Σας ακούω.

Παρακαλώ πολύ τα αντίπαλα στρατόπεδα να αποφύγουν τη χρήση χημικών όπλων και τσεκουριών.

Ευχαριστώ. :D
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
6.004
Likes
9.683
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εεε , εγω θελω λιγο χρονο να το σκεφτω :roll:...το διλημμα ειναι φοβερο
awww.skyscrapercity.com_images_smilies_nuts2.gif
...ειμαι περιεργη τι θα πουν οι λοιποι φιλοι.
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Ας κάνω την αρχή.

Και εντός Ευρώπης και εκτός Ευρώπης.

Εντός, όταν οι μέρες είναι λίγες. Σε ένα 4ήμερο δεν πας Sipidan. Άσε που κινδυνεύεις και από άλλα πράγματα (ε, Βαγγέλη; ). Αλλά ένα πεταγματάκι στη Ρώμη, εύκολα γίνεται.

Εκτός Ευρώπης, όταν υπάρχει περισσότερος διαθέσιμος χρόνος.

Τέλος, δεν είμαι σίγουρος για την ερώτηση. Πχ ο Defkalion θα πει εκτός Ευρώπης και θα εννοεί Ν.Υόρκη; Χμμμμμ, μάλλον έχουμε θέμα, γιατί το πνεύμα της ερώτησης είχε να κάνει με εξωτικούς προορισμούς.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
6.004
Likes
9.683
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Συμφωνω με το φιλο Θανο - περιμενετε ντε να ακουσετε - οτι το θεμα εχει να κανει με εξωτικουs προορισμουs (η ΝΥ μενει στην απεξω οπωs παντα).To ερωτημα λοιπον ειναι Ευρωπη , η εξωτικο μεροs?
Ο φιλοs Θανοs λοιπον , πολυ σοφα μαs απαντησε οτι προτιμαει και τα δυο ωστε να μην τον παρουν τα σκαγια.Παρε θεση τωρα Θανο , και διαλεξε προσεκτικα στρατοπεδο!

Για να αναψω φωτιεs πρωτη λοιπον , λεγονταs οτι προτιμω την Ευρωπη
awww.skyscrapercity.com_images_smilies_nuts2.gif
...πιο κοντα , πιο κουλτουριαρα , πιο φθηνα εισιτηρια.Ολα αυτα αφου περασω το εξηκοστο ετοs τηs ηλικιαs μου -το οποιο αργει πολυ πρεπει να σαs πω- διοτι οπωs εχει πει και ο σοφοs vagantos , στη Γερμανια παs και με εγκεφαλικο , ενω στο Περου οχι.

Τι να πει η Ευρωπη μπροστα στην απιστευτη ποικιλια λαων , χρωματων , γευσεων , νησιων , τοπιων , παραλιων , τιμων , τηs Ασιαs
awww.skyscrapercity.com_images_smilies_cheer.gif
η τηs Λατινικηs Αμερικηs
awww.skyscrapercity.com_images_smilies_cheer.gif
awww.skyscrapercity.com_images_smilies_cheer.gif
!
Υπαρχει λογοs σοβαροs που την Ευρωπη τη λενε Γηραια ηπειρο
awww.skyscrapercity.com_images_smilies_rollin.gif
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.444
Likes
17.438
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Όχι όχι, δεν εννοούμε μόνο εξωτικούς προορισμούς. Εκτός Ευρώπης είναι και η Κίνα, και το Γιοχάνεσμπουργκ, και η Νέα Υόρκη όπως λες. Όχι μόνο τα νησάκια με εμβαδό κάτω των 1000 τ.μ. :D
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Τώρα όμως θα θέσω ένα άλλο ερώτημα. Τι είναι εξωτικό μέρος; Και πως καθορίζεται; Αν παράγει μπανάνες και έχει φοίνικες; Τότε μιλάμε για την Κρήτη που είναι εντός Ευρώπης.

Αν είναι διαφορετικός και περίεργος (για εμάς) λαός; Τότε μιλάμε για τους Άγγλους, που επίσης είναι εντός Ευρώπης.

Αν έχει ιδιαίτερα και εντυπωσιακά τοπία; Τότε μιλάμε για τα Μετέωρα ή την καλντέρα της Σαντορίνης. Εντός Ευρώπης.

:D :D :D
 

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
Για να αναψω φωτιεs πρωτη λοιπον , λεγονταs οτι προτιμω την Ευρωπη
awww.skyscrapercity.com_images_smilies_nuts2.gif
...πιο κοντα , πιο κουλτουριαρα , πιο φθηνα εισιτηρια.Ολα αυτα αφου περασω το εξηκοστο ετοs τηs ηλικιαs μου -το οποιο αργει πολυ πρεπει να σαs πω- διοτι οπωs εχει πει και ο σοφοs vagantos , στη Γερμανια παs και με εγκεφαλικο , ενω στο Περου οχι.

Τι να πει η Ευρωπη μπροστα στην απιστευτη ποικιλια λαων , χρωματων , γευσεων , νησιων , τοπιων , παραλιων , τιμων , τηs Ασιαs
awww.skyscrapercity.com_images_smilies_cheer.gif
η τηs Λατινικηs Αμερικηs
awww.skyscrapercity.com_images_smilies_cheer.gif
awww.skyscrapercity.com_images_smilies_cheer.gif
!
Υπαρχει λογοs σοβαροs που την Ευρωπη τη λενε Γηραια ηπειρο
awww.skyscrapercity.com_images_smilies_rollin.gif
Θα συμφωνησω απολυτα για αλλη μια φορα με τη φιλη μας go2dbeach!:)
θα επανελθω αργοτερα με εκτενέστερα ποστακια περι του θέματος καθως με "καιει' ιδιαιτερα και δυστυχως τωρα εχω δουλεια!!!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.444
Likes
17.438
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μα δεν κατάλαβα ποιος σας είπε ότι είναι μόνο για εξωτικά μέρη τα εκτός Ευρώπης!! Μα ποιος επιτέλους άνοιξε το θέμα;! Ποιος αποφασίζει; Πού ανήκουμε; Τι ομάδα είστε; :haha:

Καλά το ήξερα εγώ πως το τόπικ θα πάει για το τοπ-τεν. :D
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.431
Likes
7.531
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Καθε προορισμος ταξιδιωτικος εχει τη δική του μοναδικότητα.
Οπώτε δεν μπορώ να απορρίψω αυτή τη μοναδικότητα.

Μπορώ να απορριψω τα Χαιλαντς της Σκωτίας, η την χιονισμένη Φιλανδία η το κράμα πολιτισμών της Ισπανίας για να επιλέξω την ονειρεμένη Απω Ανατολή η την μαγευτική Λατινική Αμερική.
Και το αντιστροφο...
Οπωτε αν ηταν ποδοσφαιρικός αγώνας και επρεπε να διαλέξω ενα σημειο θα διάλεγα το σημειο του Χ
:cool:
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Επιτέλους jefe
Αυτό περιμένω 1,5 μέρα τώρα.
Λοιπον
ON GUARD

Τι να γράψω η κακομοίρα, δεν έχω βγει ποτέ εκτός.:(
Πάντος η Ευρώπη μου αρέσει. Μου αρέσουν τα μουσεία, τα αξιοθέατα, η οργάνωση, οι συγκοινωνίες και όλα τα σχετικά, όπως μου αρέσουν και οι βόλτες στην ύπαιθρο ή σε χωριά, τα παζάρια, οι παραδοσιακές γιορτές και άλλα off the beaten track.

PS. Μη μου πείτε ωραίο το smilie, καιρό τώρα ψάχνω αφορμή για να το βάλω.:)
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Nομιζω πως ηρθε κι η σειρα μου.Βλεποντας το avatar μου θα πειτε ο Δημητρης...σιγουρα Ευρωπη.Αλλωστε η Ζωη φροντιζει να σας το υπενθυμιζει...''Δημητρη,ξεκολλα λιγο απ'την Ευρωπη''.Δεν ειναι ετσι ομως τα πραγματα,νομιζω πως ειναι θεμα προτεραιοτητας.Αλλοι επιλεγουν Ευρωπαικους προορισμους στην αρχη και αλλοι οχι, ο καθενας για τους δικους του λογους.Προσωπικα εχω γυρισει σχεδον ολοκληρη την Ευρωπη γιατι επελεξα αυτα τα road trip τα τελευταια χρονια.Αλλα εχω επισκεφτει και πολυ Μεση ανατολη.Μολις αυτα τελειωσουν θα παμε και στ'αλλα.:bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.197
Μέλη
39.245
Νεότερο μέλος
PachaMama

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom