Εστιατόρια και μπαράκια στη Θεσσαλονίκη

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
το σκεφτόμουν που το σκεφτόμουν με ψήσατε να ανέβω προς Θεσσαλονικη το συντομότερο!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.269
Likes
6.452
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Νομίζω ότι δεν αναφέρθηκε το πιο αγαπημένο μου μαγαζί στη Θεσσαλονίκη τα τελευταία χρόνια: το Αγιολί στην πλατεία Αριστοτέλους στο ισόγειο το Ηλέκτρα Παλλάς. Πολύ καλό φαγητό και σε λογική τιμή γι' αυτό που προσφέρει και για το σημείο που είναι.

Ινγκλίς και Μακεδονικό, τι υπέροχες αναμνήσεις μου ξυπνήσατε! Πολλά χρόνια όμως έχω να πάω, δεν ήξερα καν αν υπάρχουν μέχρι σήμερα...
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλά...μ΄έχει πιάσει μια λιγούρα μεσημεριάτικα...:shock: οι προτάσεις σας καταπληκτικές και σε κάποια, που έχω πάει...αχ! τέλειες γεύσεις...:D

Για πέστε μου...το Βότσαλο, στην Προξ.Κορομηλά έπαψε να έχει το θεϊκό παραδοσιακό φαγητό που θυμάμαι ? :roll:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Α ναι σωστά! Και το Βότσαλο! Έχω καιρό όμως να πάω. Τι μου θύμισες τώρα: Την τελευταία φορά συνέτρωγα με μια ολόκληρη χορωδια βυζαντινής μουσικής οι οποίοι μόλις είχαν τελειώσει μια συναυλία τους για τα Δημήτρια και ήταν μέσα στο τσακίρ κέφι. Τρώγαμε και αυτοί τραγουδούσαν οτι ύμνους θυμόντουσαν. Σαν σε τράπεζα μοναστηριού ένα πράγμα!


Και για το καφέ με την ωραιότερη θέα στην πόλη, στη θάλασσα και σττον Λευκό Πύργο αρκεί να είναι μέρα με ωραίο καιρό ώστε να καθίσετε έξω: Kitchen bar.
Kitchen Bar

Αν βρέχει, εξαιρετική θέα έχει το ακριβώς απέναντι καφέ στο Μουσειο Φωτογραφιας.
PHOTOGRAPHY MUSEUM OF THESSALONIKI -

Άλλο ενδιαφέρον καφέ επί της Νίκης είναι το ημιυπόγειο Νίκης 35
καφέ Νίκης 35 | Facebook
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Α ναι σωστά! Και το Βότσαλο! Έχω καιρό όμως να πάω. Τι μου θύμισες τώρα: Την τελευταία φορά συνέτρωγα με μια ολόκληρη χορωδια βυζαντινής μουσικής οι οποίοι μόλις είχαν τελειώσει μια συναυλία τους για τα Δημήτρια και ήταν μέσα στο τσακίρ κέφι. Τρώγαμε και αυτοί τραγουδούσαν οτι ύμνους θυμόντουσαν. Σαν σε τράπεζα μοναστηριού ένα πράγμα!
:haha::haha: κρίμα...δεν μου έτυχε κάτι τέτοιο...:haha: θυμάμαι τον ιδιοκτήτη, έναν γλυκύτατο κύριο, να μου αναπτύσσει την φιλοσοφία του για τις παραδοσιακές γεύσεις και να προσπαθεί να βεβαιωθεί αν τα ...μουγκρητά μου στη διάρκεια του φαγητού ήταν από ευχαρίστηση ή από ...κοιλόπονο :bleh::haha:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Εμείς πάλι κάναμε το σταυρό, μας πήραμε το αντίδωρό μας, και σχολάσαμε!
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Kαλη περιπτωση για καφεδακι-χαλαρο ποτακι ειναι και ο "καφενες" στην ιουστινιανου, πανω απο την εγνατια, αναμεσα βενιζελου και δραγουμη,
απειρες μπυρες και αξιολογα συνοδευτικα (αν σε πιασει λιγουριτσα)
 

penthesilia

Member
Μηνύματα
108
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Ταξίδι-Όνειρο
ΖΑΝΖΙΒΑΡΗ
το σκεφτόμουν που το σκεφτόμουν με ψήσατε να ανέβω προς Θεσσαλονικη το συντομότερο!
Mην το πολυσκέφτεσαι , το γοργόν και χάριν έχει!!!:) Όπως βλέπεις είναι πολύ λαός επάνω:clap:.
 

penthesilia

Member
Μηνύματα
108
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Ταξίδι-Όνειρο
ΖΑΝΖΙΒΑΡΗ
Τι έγινε ρε παιδιά; Έχουμε χάσει τη μπάλα εδώ κάτω. Μήπως να αγοράσω μπλοκάκι; Μόνο για το μπάρ έχει αρχίσει να ξεκαθαρίζει το τοπίο λίγο. Τώρα όσον αφορά το φαγητό 24 ώρες το 24ωρο να φάμε , πάλι δεν θα τα δοκιμάσουμε όλα. Άσε που μας έχουν μπει ιδέες, κρέας ή ψάρι;;;;;;;;;; ;)σαλόνι ή αλώνι;;;;;;;;;; Μάλλον κρέας το μεσημέρι , γλυκάκι το απόγευμα, ψάρακι το βράδυ -ελαφρύ γαρ, κάνουμε και δίαιτα- και ποτάκι για τη χώνεψη. Μας βλέπω με σόδα και λεμονάκι στο αεροδρόμιο ...........:rolleyes:
Να είστε όλοι καλά ευχαριστώ πολύ .:)
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Δηλαδή το κεφάλαιο: Πατσάς δε θα σου χρειαστει; Να το αφήσω για άλλη φορά;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.335
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom