Εστιατόρια και μπαράκια στη Θεσσαλονίκη

geopnd

Member
Μηνύματα
274
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο-Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
γεια σου και απο μενα.λοιπον κατεμε η αθωνος ειναι πολυδιαφιμισμενη και απο ποιοτητα μηδεν ολοκληρο.καθαρα τουριστικο σποτ.εγω δεν το προτεινω με τιποτα.εκτος και αν θελεις οχι κατι γκλαμουρ αλλα κατι γρηγορο και φανταστικο το οποιο ειναι στα στενακια στην αριστοτελους.κατσαμακα λεγεται.εγω για φαγητο βραδακυ σου προτεινω με τρελα να κατεβεις προς τα βολιωτικα κοντα στο ποσειδωνιο.πηγαινε στην παλια σαλαμινα και θα με θυμηθεις.πολυ καλο αλκοολ,κρεατικα,ψαρικα.πολλυ ωραιο και το κλιμα.για ποτακι ενα ωραιο μπαρακι ειναι το μανιφεστο πανω απο την ροτοντα.μικρο μεν,αλλα ωραιος κοσμος,πολλυ καλη μουσικη,σε φανκι,τζαζ,φλαμεγκο,σοουλ,ροκακια κτλ.βαλαωριτου ηταν καποτε καλα οταν μαζευε εκλεκτο κοσμο.τωρα που την ψωνισαν και εκει και ανοιξανε 100 μπαρακια μαζεμενα βλεπεις κοσμο αστα να πανε.ποσοτητα,μηδεν ποιοτητα.προσωπικα για ενα ποτακι πηγαινε αλλα δεν ειναι για παραπανω.εαν θελεις για αφτερ 3 πηγαινε στοα.ειναι σε μια στοα στην αριστοτελους στην κρεαταγορα.πολυ χορο και κεφι η κατασταση.εαν θελεις για ντισκο κτλ πηγαινε στην φιγκαρο.διαχρονικη αξια.φοιτικοκατασταση στυλακι ψυρι,γκαζι,μοναστηρακι, ειναι το μπιτ μπαζαρ.εαν θελεις κατι με λαο για αρχη και τα πρωτα και...ποτηρια πηγαινε και απο εκει.επισης κοντα στο μανιφεστο που ανεφερα ειναι και το πιερο.και αυτο πολυ καλο μπαρακι με ωραιο κοσμο και μουσικη.εαν θελεις κατι απο σκυλολοι ειμαι ο πιο ακαταλληλος να βοηθησω.ρωτα αν θελεις κατι περισσοτερο.μπαρακια με γκλαμουροκατασταση θα βρεις στην παραλια νικης κοντα στο λευκο πυργο(πηγαινε αν θελεις στον θερμαικο,ειναι και απο τα λιγα εκει κατω που ειναι ωραιο και υποφερεται σε σχεση με τα αλλα).επισης ξεχασα και το λουκι λουκ και το ταξιδι δυο ωραια μπαρακια με διαφορο κοσμο τα οποια ειναι τερμα κατω ναβαρινου.
 

gyristroula

Member
Μηνύματα
96
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβουργο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Σας ευχαριστώ!Δεν ψάχνω κάτι μοδάτο αν το θέτεις έτσι.Μας αρέσουν τα μικρά,ζεστά μπαράκια χωρις ψευτογκλαμουριά.Ακούμε ξένη μουσική και στο έτερον ήμισυ αρέσει πολύ η τζαζ.Όσον αφορά το φαγητό,θα ήθελα και κάτι πιο στυλάτο για δείπνο(όλα αυτά στην περίπτωση που δεν πάρουμε την μικρή μας μαζί).Σε άλλη περίπτωση θα περιοριστούμε σε ταβερνάκια για το μεσημεριανό μας φαγητό.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Το απολυτο στυλατο (αλλα τσουχτερα ακριβο) ειναι το Β το εστιατοριο του Βυζαντινου Μουσειου. Β museum | cafe | bar | restaurant - Το Βήτα
Καλο επισης (και οχι ακριβο) θεωρειται και το εστιατοριο του Τελλογλειο-θα εχετε την ευκαιρια να δειτε και την εκθεση του Τουλουζ Λωτρεκ http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathremote_1_14/10/2010_359727
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Aν ειστα φαν της ασιατικης κουζινας στο ξενοδοχειο ΜΕΤ το οποιο ανοιξε προσφατως εχει απο οτι εχω ακουσει πολυ καλη ασιατικη κουζινα. Δεν εχω παει ομως για να εχω προσωπικη αποψη. Thessaloniki Night Life - The Met Hotel Thessaloniki Dining
 

gyristroula

Member
Μηνύματα
96
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβουργο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Ωραία πρόταση μιας και σκοπεύω να επισκεφθώ το μουσείο.Όσο για τον Toulouse Lautrec,είναι απο τους αγαπημένους μου!Πόσο τσουχτερό δλδ?Θα πλένουμε πιάτα?
 
Μηνύματα
2.509
Likes
3.269
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Επίσης μια πολύ καλή πρόταση για καφέ,ποτό και ποιοτικά ζωντανά προγράμματα(μετά τις 10.30)είναι το καφέ "πρώτο πάτωμα",πολύ φινετσάτος χώροςProtoPatoma
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Τον Τουλουζ Λωτρεκ + φαγητο το βλεπεις με λογικο ποσον.
Τα βυζαντινα + φαγητο ειναι που στοιχιζουν! Λογικο ειναι καθοτι οι βυζαντινισμοι παντα κοστιζουν το κατι τις τους.
Απαντηση δεν εχω: αλλο ειναι αν παρεις μια μακαροναδα και μια μπυρα και αλλο αν παρεις ολον τον καταλογο με ακριβα κρασια.
Μια φορα (πριν την κριση!:haha:) που καναμε διαφορες extremities = απεριτιφ, αλλο (ακριβο) κρασι για τα πρωτα, αλλο (ακριβο) κρασι για τα κυριως, κονιακ και αρμανιακ για το τελος + εσπρεσο καθως και τα ακριβοτερα ορεκτικα και τα ακριβοτερα κυριως πιατα του καταλογου, τα τεσσερα ατομα που ειμασταν πηγε περιπου αν θυμαμαι καλα κανενα τριακοσοπενηνταρι και λιγο παραπανω ισως.
Πιατα δε θα πλενεις, δυστυχως! Εχουν πλυντηριο πιατων πια!
 

gyristroula

Member
Μηνύματα
96
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβουργο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Τον Τουλουζ Λωτρεκ + φαγητο το βλεπεις με λογικο ποσον.
Τα βυζαντινα + φαγητο ειναι που στοιχιζουν! Λογικο ειναι καθοτι οι βυζαντινισμοι παντα κοστιζουν το κατι τις τους.
Απαντηση δεν εχω: αλλο ειναι αν παρεις μια μακαροναδα και μια μπυρα και αλλο αν παρεις ολον τον καταλογο με ακριβα κρασια.
Μια φορα (πριν την κριση!:haha:) που καναμε διαφορες extremities = απεριτιφ, αλλο (ακριβο) κρασι για τα πρωτα, αλλο (ακριβο) κρασι για τα κυριως, κονιακ και αρμανιακ για το τελος + εσπρεσο καθως και τα ακριβοτερα ορεκτικα και τα ακριβοτερα κυριως πιατα του καταλογου, τα τεσσερα ατομα που ειμασταν πηγε περιπου αν θυμαμαι καλα κανενα τριακοσοπενηνταρι και λιγο παραπανω ισως.
Πιατα δε θα πλενεις, δυστυχως! Εχουν πλυντηριο πιατων πια!
Εσπρέσσο δεν θα πιώ οπότε την σώζω την κατάσταση...:lol:
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.269
Likes
6.452
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Αγαπημένο μου μέρος για φαγητό είναι το Αγιολί στην πλατεία Αριστοτέλους στο ισόγειο του Ηλέκτρα Παλλάς. Καταπληκτικό σημείο στην πόλη, πολύ καλό φαγητό και οι τιμές του απόλυτα λογικές.
 

gyristroula

Member
Μηνύματα
96
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβουργο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Στην πλατεία Αριστοτέλους θα μένουμε οπότε θα μας βολέψει,ειδικά αν έχουμε το μωρό μαζί μας.Σ΄ευχαριστώ για την πρόταση!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.431
Likes
7.532
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
απο την αριστοτέλους 5 λεπτα με τα πόδια ειναι και οι 2 Μολυβοι...

Μολυβος το κανονικό
MOLYVOS
εθνικ Μολυβος απέναντι
MOLYVOS ETHINIC

ειναι στην ιωνος δραγουμη η επομενη παράλλη της Βενιζέλου.

καλώς να μας έρθεις και να περάσεις υπέροχα!
:cool:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.335
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom