Εστιατορια και ταβερνες και ζαχαροπλαστεία στην Αθηνα

Eagle Fly

Member
Μηνύματα
172
Likes
390
Αυτό το σουβλατζίδικο στα Νότια, στο Ελληνικο, που λέγεται το Ελληνικό, που έχει γεμίσει στα social βιντεακια κτλπ αξίζει; έχει φάει κανείς;
Χρόνια πολλα 😎

Μην τη ψάχνεις και πολυ με το κρέας, με το παρακατω συστατικο, παντου ειναι νόστιμα 👀

παπαιηνη στο κρεας - Google Search
 

paykopete

Member
Μηνύματα
175
Likes
741
Ζαχαροπλαστειο Seker συνορα Ν. Κοσμου με Δαφνη. Δοκιμασα το Ταούκ κιοκσού του και ητανε να γλυφεις και το κουτι! Επισης τα σιροπιαστα του πολυ ωραια. Αξιζει καποιος να κανει δοκιμη!

Hanoi στο Συνταγμα - Επηρεασμενος απο το προσφατο ταξιδι στο Βιετναμ, ειπα να το δοκιμασω. Ειναι μεσα στον χαμο των στενων του Συνταγματος, ο χωρος του ειναι μετριος, το φαγητο του ειναι ανταξιο των προσδοκιων. Πολυ ωραιο, νορμαλ σε τιμες (15-20 ατομο) και εχει αρκετες επιλογες απο την Βιετναμεζικη κουζινα! Ειχαμε δοκιμασει και το βιετναμεζικο (Dao Vietnamese) στου Ψυρρη πιο παλια και μου φανηκε πιο ωραιο το Hanoi. Εαν καποια/ος εχει καποιο αλλο βιετναμεζικο υποψην εντος Αττικης ας ενημερωσει :cool:!

Αποσπεριτης Μαειρειο στον Πειραια - Πολυ ωραια ελληνικη κουζινα, ωραια πιατα, μικρος χωρος αλλα ευχαριστος! Νορμαλ σε τιμες (20 το ατομο) Ωραιες πρωτες υλες, επιλογες οσο-οσο, οικογενειακη επιχειρηση με εξαιρετικη εξυπηρετηση στο σερβις!

Zuzuto Ramen στo Γουδι - Εχω παει 2 φορες και αν κ εχει κ αλλες επιλογες , εχω δοκιμασει μονο ραμεν, το οποιο ειναι παρα πολυ ωραιο! Νορμαλ προς τσιμπημενες οι τιμες (σε καποια πιατα), ο χωρος ειναι λιγο στριμοκωλε τα τραπεζια κοντα το ενα στο αλλο κ εχει γενικα κοσμο, αλλα παω κ ξαναπαω για το ραμεν του! Καλο ειναι να εχει γινει κρατηση!

Επισης αναζητω για την επετειο που κοντοζυγωνει να παμε σε ενα εστιατοριο να κανουμε ενα γευμα γευσιγνωσιας. Περυσι ειχαμε παει Herve (σοκ κ δεος) και κοιταζω τωρα τα αντιστοιχα michellin (ctc, soil, hytra, zillers κτλπ στην Αθηνα και εχω λιγο μπερδευτει!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.985
Likes
20.067
Το ειδα αλλα εχει 2 μενου 120 κ 160 ευρω. Ειναι λιγο αουτς σε σχεση με τα 80 κ 90 των αντιστοιχων 1 αστεριου μισελιν εστιατορια! Ειναι τοσο καλο?
Είναι, να το προτιμήσεις σε καμιά προσφορά με την πρώτη ευκαιρία
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.985
Likes
20.067
Και σταθερή αξία φυσικά το Βαρούλκο. Δεν είναι πολλά τα άριστα εστιατόρια στην Ελλάδα αλλά σίγουρα Σπονδή, Ερβέ, Μποτρίνι και Βαρούλκο είναι μέσα σε αυτά. To Σόιλ δεν με εντυπωσίασε, το CTC που προτείνεται δεν το έχω δοκιμάσει.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.861
Likes
9.800
Εμενα ο Μποτρινι μου φαινεται υπερεκτιμημενος…
Για Βαρουλκο και Σπονδη συμφωνω αλλα δεν μας τα προτεινες 😀
 

paykopete

Member
Μηνύματα
175
Likes
741
Και σταθερή αξία φυσικά το Βαρούλκο. Δεν είναι πολλά τα άριστα εστιατόρια στην Ελλάδα αλλά σίγουρα Σπονδή, Ερβέ, Μποτρίνι και Βαρούλκο είναι μέσα σε αυτά. To Σόιλ δεν με εντυπωσίασε, το CTC που προτείνεται δεν το έχω δοκιμάσει.
Εμενα ο Μποτρινι μου φαινεται υπερεκτιμημενος…
Για Βαρουλκο και Σπονδη συμφωνω αλλα δεν μας τα προτεινες 😀
Ναι παρέλειψα να τα αναφέρω τα έχω επισκεφθεί! Όντως εξαιρετικά και τα δυο. Πιστεύω η Σπονδή παλιά ήτανε ανώτερη!
 

pipis78

Member
Μηνύματα
72
Likes
591
Επόμενο Ταξίδι
Dubai
Καλησπέρα

Να πω και εγώ τη γνώμη μου

Soil, botrini, βαρούλκο, CTC, hytra κατά σειρά προτίμησης (Zillers δεν έχω πάει)
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.898
Likes
12.803
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Μια που σας βρήκα μαζεμένους. Έχετε πάρει στο hytra το tapas bar menu; Μοιάζει πολύ vfm. Παρεμπιπτόντως το εστιατόριο έχει μεταφερθεί στο Μέγαρο. Προσωρινά, μόνιμα δεν ξέρω.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.520
Μηνύματα
898.812
Μέλη
39.239
Νεότερο μέλος
Rosywillrose

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom