ΗΠΑ Ερώτηση για Αμερική

like23

Member
Μηνύματα
66
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
LAS VEGAS
Εγώ αυτή τη φορά πάω Washington (Seattle). Το καλοκαίρι ήμουν California. Άν όλα πάνε καλά υπολογίζω να φύγω κι εγώ μέσα Δεκέμβρη. Δεν έχω κλείσει εισητήρια ακόμη.

Αχ τι μας κάνουν οι έρωτες.

εγώ 16 δεκέμβρη με δέλτα!!ειναι λιγο ακίβα αλλα μια στάση!αστα να πανε αλλα τι να κανουμε!:p
 

like23

Member
Μηνύματα
66
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
LAS VEGAS
για αυτο το εκοψα φιλε!συγνωμη
 
Μηνύματα
266
Likes
119
εγώ 16 δεκέμβρη με δέλτα!!ειναι λιγο ακίβα αλλα μια στάση!αστα να πανε αλλα τι να κανουμε!:p
Αν "σκάσει" η ελλάδα μέχρι τότε με άτακτη χρεωκοπία, πιθανόν να απομακρυνθεί άμεσα η συμμετοχή της ελλάδας στο visa waiver όπως έγινε και με την αργεντινή το 2002 και την ουρουγουάη το 2003.

Ένα από τα συμπτώματα της οικονομικής κατάρευσης είναι και η επαναφορά των "βιζών".
 

Jane8

Member
Μηνύματα
49
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Mετανάστευση
Αν "σκάσει" η ελλάδα μέχρι τότε με άτακτη χρεωκοπία, πιθανόν να απομακρυνθεί άμεσα η συμμετοχή της ελλάδας στο visa waiver όπως έγινε και με την αργεντινή το 2002 και την ουρουγουάη το 2003.

Ένα από τα συμπτώματα της οικονομικής κατάρευσης είναι και η επαναφορά των "βιζών".
Και τί γίνεται σε αυτή την περίπτωση με όσους έχουν κλείσει ήδη εισητήρια;
Αν αυτό ανακοινωθεί για παράδειγμα μια εβδομάδα πριν το ταξίδι, δεν πιστεύω να υπάρχει ο χρόνος για έκδοση βίζας.
 

GummyCola

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
ΜΜΜΜΜΜ να σου πω την αληθεια μου για 39μέρες ειχα εισητήριο αλλά το άλλαξα κ έμεινα τοσο!να σου πω την αλήθεια ηταν όλα μια χαρα κ δεν πιστεύω να σοθ ποθν κάτι!!εγώ για 3μήνεσ τουσ άφησα 4000$δεν πιστευω να τουσ χαλαει ο τουρισμός!!
Είναι να φύγω για Μοντρεαλ σε 9 μέρες και σκέφτομαι να αλλάξω την ημερομηνία αναχώρησης για αργότερα, ή να αλλάξω την ημερομηνία επιστροφής (αντί για 2 μήνες που είναι να κάτσω, να κάτσω μόνο έναν ας πούμε).
Πόσο περίπου κοστίζει η αλλαγή ημερομηνίας και τι περιθώρια αλλαγής ημερομηνίας υπάρχουν? Πχ μπορώ να αλλάξω την αναχώρηση και για 6 μήνες μετά ας πούμε? Και αν ναι, με το ίδιο ποσό που θα έδινα για να την αλλάξω για ένα μήνα μετά?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.597
Likes
29.746
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Είναι να φύγω για Μοντρεαλ σε 9 μέρες και σκέφτομαι να αλλάξω την ημερομηνία αναχώρησης για αργότερα, ή να αλλάξω την ημερομηνία επιστροφής (αντί για 2 μήνες που είναι να κάτσω, να κάτσω μόνο έναν ας πούμε).
Πόσο περίπου κοστίζει η αλλαγή ημερομηνίας και τι περιθώρια αλλαγής ημερομηνίας υπάρχουν? Πχ μπορώ να αλλάξω την αναχώρηση και για 6 μήνες μετά ας πούμε? Και αν ναι, με το ίδιο ποσό που θα έδινα για να την αλλάξω για ένα μήνα μετά?
Εξαρτάται από την εταιρία και τους περιορισμούς του ναύλου που έχεις πληρώσει. Δεν υπάρχει γενικός κανόνας για όλες τις περιπτώσεις.
 

alexanaparos

Member
Μηνύματα
21
Likes
0
Γεια σας παιδια και απο εμενα.Σαν καλα παιδια που ειστε θα με βοηθησετε να λυσω καποιες αποριες που εχω εεεεε??????Το λοιπον!Αρχες Μαρτιου θα παω Σικαγο για αναψυχη με ΕΣΤΑ και σκοπευω να μεινω για 2 μηνες.Ειναι η πρωτη φορα που παω και θελω να ρωτησω 2 πραγματα.Πρωτον για 2 μηνες που παω ειναι καλα ως προς το να μην κυνησω τπτ υποψιες και δευτερον τα χρηματα που θα εχω μαζι μου θα ειναι γυρω στα 1500-1800 ευρω σε μετρητα(δεν εχω πιστωτικη).Να τονισω οτι οι φιλοι μου στην Αμερικη θα μου παρεχουν τα παντα οπως διαμονη,φαγητο και μετακινηση..Δεν θα εχω να πληρωσω τπτ παρα μονο τα προσωπικα μου εξοδα.Δεν καπνιζω,δεν πινω οποτε πιστευω οτι τοσα χρηματα μου φτανουν για 2 μηνες(ετσι κι αλλιως δεν εχω παραπανω)Αυτο που θελω να ρωτησω λοιπον ειναι μηπως τους φανουν λιγα τα χρηματα και τους μπουν τπτ ιδεες οτι παω για αλλο λογο και δεν με αφησουν να περασω???Τι λετε?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.531
Μηνύματα
899.375
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom