ΗΠΑ Ερώτηση για Αμερική

osfialgia

Member
Μηνύματα
764
Likes
280
Σ'ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις που μου εχεις δωσει μεχρι τωρα...Ξερεις μηπως τι γινεται σε περιπτωση που καποιος θελει να παρει φαρμακα μαζι του αλλα δεν θελει να περασουν απο τις ακτινοβολιες των μηχανηματων ελεγχου?Κανω ομοιοπαθητικη και τα φαρμακα της ομοιοπαθητικης ειναι παρα πολυ ευαισθητα και καταστρεφονται παρα πολυ ευκολα.Να φανταστεις δεν πρεπει να αποθηκευονται σε μερη που υπαρχουν ηλεκτρονικες συσκευες ή εντονες οσμες...Ακομα και οταν τα αγοραζω πρεπει να εχω το κινητο κλειστο.Τοσο ευαισθητα ειναι...Σημερα λοιπον πηγα στην γιατρο μου και μου ειπε να παρω 20 χαπια(ενα καθε μερα).Το θεμα ειναι οτι εγω πεταω πριν τελιωσουν οι 20 μερες οποτε τα 3-4 χαπακια που θα μου περισεψουν θα πρεπει να τα παρω μαζι μου αλλιως η θεραπεια θα μεινει ημιτελεις!Να περασουν απο τις ακτινες ουτε λογος!Οποτε τι γινεται?Μποω να τα δηλωσω καπως πριν ταξιδεψω?
και να μην περασουν απο ακτινες ελενχου, με τοσα κινητα που εχει μεσα στο αεροδρομιο ξερεις τι ακτινοβολια υπαρχει,το ρισκαρεις?
 

like23

Member
Μηνύματα
66
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
LAS VEGAS
alexanaparos said:
Παιδες εφτασε η ωρα!!!!!!!Αυριο το μεσημερακι πεταω για Σικαγο,Θεου θελωντως:clap::clap::clap::clap::clap:
Καλό ταξίδι να έχεις!!κ οταν βρείς χρόνο να μας πεις αν όλα πήγαν καλά!!που δεν υπάρχει περίπτωση να πάει κάτι στραβά!!??????
 

santina

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Βοηθεια...

καλησπερα προκειτε να ταξιδεψω δευτερη φορα στο Σικαγο λοιπον την πρωτη φορα πριν δυο χρονια ειχα ενα αρκετα σοβαρο προβλημα μολις εφτασα αμερικη, με κρατησαν 3 ωρες στο αλοδαπων ρωτωντας με τα παντα ειχα φοβηθει πως δεν θα με αφησουν να περασω, ενιωσα σαν εγκληματιας βεβαια αυτο συνεβει γιατι αντιμηλησα σε εναν αστυνομικο κατα τον ελεγχο των διαβατηριων... τελος παντων στο τελος μου σφραγισαν το διαβατηριο μου ευχηθηκαν καλη διαμονη και με αφησαν να φυγω με κλαματα και σπασμενο τσαμπουκα.... σε ενα μηνα περιπου θα παω παλι, ειναι πιο ευκολο αυτην την φορα (εννοω επειδη ηδη εχω μια σφραγιδα στο διαβατηριο μου οτι πηγα και εφυγα)???? η θα εχω παλι τον ιδιο ελεγχο? πρεπει να κανω κατι αλλο αυτην την φορα? επισης τι ειναι η πολλαπλη βιζα? θελω να παω απο εκει Μεξικο θα μπορεσω μετα απο μια εβδομαδα να ξαναγυρισω Σικαγο? μονο που σκεφτομαι εκεινον τον ελεγχο ειμαι ηδη τρομοκρατημενη.... ευχαριστω..
 

North66

Member
Μηνύματα
4.356
Likes
5.205
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
santina said:
βεβαια αυτο συνεβει γιατι αντιμηλησα σε εναν αστυνομικο κατα τον ελεγχο των διαβατηριων...
Έχεις σκοπό να αντιμιλήσεις πάλι στον έλεγχο διαβατηρίων;
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Υπερβάλων ζήλος των Αμερικανών.
 
Μηνύματα
266
Likes
119
καλησπερα προκειτε να ταξιδεψω δευτερη φορα στο Σικαγο λοιπον την πρωτη φορα πριν δυο χρονια ειχα ενα αρκετα σοβαρο προβλημα μολις εφτασα αμερικη, με κρατησαν 3 ωρες στο αλοδαπων ρωτωντας με τα παντα ειχα φοβηθει πως δεν θα με αφησουν να περασω, ενιωσα σαν εγκληματιας βεβαια αυτο συνεβει γιατι αντιμηλησα σε εναν αστυνομικο κατα τον ελεγχο των διαβατηριων... τελος παντων στο τελος μου σφραγισαν το διαβατηριο μου ευχηθηκαν καλη διαμονη και με αφησαν να φυγω με κλαματα και σπασμενο τσαμπουκα.... σε ενα μηνα περιπου θα παω παλι, ειναι πιο ευκολο αυτην την φορα (εννοω επειδη ηδη εχω μια σφραγιδα στο διαβατηριο μου οτι πηγα και εφυγα)???? η θα εχω παλι τον ιδιο ελεγχο? πρεπει να κανω κατι αλλο αυτην την φορα? επισης τι ειναι η πολλαπλη βιζα? θελω να παω απο εκει Μεξικο θα μπορεσω μετα απο μια εβδομαδα να ξαναγυρισω Σικαγο? μονο που σκεφτομαι εκεινον τον ελεγχο ειμαι ηδη τρομοκρατημενη.... ευχαριστω..
Το ρίσκο να σε κρατήσουν και να σε ανακρίνουν πάντοτε υπάρχει. Κανείς δεν μπορεί να σου πει με βεβαιότητα ακριβώς τι θα συμβεί.
 

mark-12

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα!είμαι καινούρια και εντελώς άσχετη επί όλων αυτών των θεμάτων!εδώ και ώρα διαβάζω τις ερωταπαντήσεις σας και μ δημιουργήθηκαν κάποιες απορίες!θέλω να πάω Μαιαμι να επισκεφτώ έναν θείο μ!για περίπου ένα μήνα!μόλις μ κλείσει τα εισιτήρια από εκεί θα βγάλω εστα!υπάρχει περίπτωση να μην την πάρω?χρειάζονται κάποια δικαιολογητικά για την έκδοσή της?και όσων αφορά τα χρήματα που αναφέρατε κ ποιο πάνω!δηλώνω πόσα λεφτά διαθέτω σε λογαριασμό?θα ψάξουν?αγχώθηκα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.348
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom