Ιταλία Ερωτήσεις και πληροφορίες για Ρώμη

Pilgrim

Member
Μηνύματα
90
Likes
136
Καλησπέρα, εάν πήγε κάποιος σχετικά πρόσφατα Ρώμη έχει να προτείνει μέρη για φαγητό σε λογικές τιμές εκτός από το τουριστικό Trastevere; Επίσης κάνα καλό οικονομικό outlet, πολυκατάστημα σχετικά εύκολα προσβάσιμο με μέτρο για ψώνια;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.882
Likes
12.768
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπέρα, εάν πήγε κάποιος σχετικά πρόσφατα Ρώμη έχει να προτείνει μέρη για φαγητό σε λογικές τιμές εκτός από το τουριστικό Trastevere; Επίσης κάνα καλό οικονομικό outlet, πολυκατάστημα σχετικά εύκολα προσβάσιμο με μέτρο για ψώνια;
Καλησπέρα. Για φαγητό πληροφορίες σε αυτό το θέμα Ιταλία - Φαγητό και διασκέδαση στη Ρώμη
 

kostasz3

Member
Μηνύματα
20
Likes
22
Καλησπέρα, εάν πήγε κάποιος σχετικά πρόσφατα Ρώμη έχει να προτείνει μέρη για φαγητό σε λογικές τιμές εκτός από το τουριστικό Trastevere; Επίσης κάνα καλό οικονομικό outlet, πολυκατάστημα σχετικά εύκολα προσβάσιμο με μέτρο για ψώνια;
δεν ξερω αν σε πρόλαβα μολις γύρισα απο ρωμη
Πηγαμε σε στο Comondo το οποιο ειναι διπλα στην Φοντανα Ντι Τρεβι
Εμεις πήραμε πιτσες μπυρα και απερολ και οι τιμες ηταν μια χαρα,κοντα στο μέσο ορο…η πίτσα ειχε 12 ευρω
Φουλ κλιματισμό,τεράστιο μαγαζι και άνετο,πολυ καλη εξυπηρέτηση.Αν πατε προχωρήστε στο βάθος του μαγαζιου και μην κατσετε στο μπροστινό μερος.Εχει μικρη εισοδυο και ισως δεν το προσέξετε.
Βρίσκεται στην Via del Lavatore

COMODO Rome, Trevi fountain

Επισης ενα μαγαζι που μας άρεσε ηταν το Coronari στην Piazza dei Coronari
και εκει πίτσα και μπυρες και ηταν μια χαρα.

Μας άρεσε αρκετα η πλατεία Campo de fiori που εχει αρκετά μαγαζια
Την τελευταια μερα κάνοντας ανακαλύψαμε οτι στο πισω μερος της πιατσα Ναβονα εχει αρκετά μαγαζια για φαγητό στην Via di Tor Millina
 

Attachments

Pilgrim

Member
Μηνύματα
90
Likes
136
Eυχαριστω πολύ @kostasz3 και @katkats για τις πληροφορίες. Στις 27/7 πετάμε από Θεσσαλονίκη πρώτα για Μιλάνο, μετά σιδηροδρομικως Βερόνα, Βενετία και τέλος Ρώμη και επιστροφή Θεσσαλονίκη. Για Βερόνα και Βενετία ήξερα κάποια μέρη γιατί έχω ξαναπάει, η Ρώμη ήταν το άγχος μου :) . Εννοείται μόλις επιστρέψω με το καλό χρωστάω ιστορία και πληροφορίες !
 

kostasz3

Member
Μηνύματα
20
Likes
22
αρκετά αξιοθέατα στη ρωμη συντηρούνται αυτο τον καιρο εξαιτίας του Ιωβηλαιου που εχουν το 2025
Τα 2/3 συντριβάνια στη πιάτσα ναβονα ειναι περιφραγμένα και με σκαλωσιες😞
Εμεις ευτυχως ειχαμε ξαναπάει πρόπερσι και τα ειδαμε οπως πρεπει.
Οπως και να εχει ηταν τοσο ωραια που το ξεπερασαμε γρήγορα
 

annoula

Member
Μηνύματα
348
Likes
820
αρκετά αξιοθέατα στη ρωμη συντηρούνται αυτο τον καιρο εξαιτίας του Ιωβηλαιου που εχουν το 2025
Τα 2/3 συντριβάνια στη πιάτσα ναβονα ειναι περιφραγμένα και με σκαλωσιες😞
Εμεις ευτυχως ειχαμε ξαναπάει πρόπερσι και τα ειδαμε οπως πρεπει.
Οπως και να εχει ηταν τοσο ωραια που το ξεπερασαμε γρήγορα
Τί κρίμα! Για μένα η Ναβόνα είναι η πιο ωραία πλατεία της Ρώμης!
 

AlexFocus

Member
Μηνύματα
38
Likes
105
Επιτελους bella citta. 29 Μαρτιου - 5 Απριλιου η Ρωμη θα γινει δικη μου. Εχω ακουσει οτι ειναι υπαιθριο μουσειο, με πανεμορφες πλατειες και γαστρονομικο ενδιαφερον. Θα εξασκησω και τα Ιταλικα μου .... την πιο ομορφη γλωσσα του κοσμου!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.512
Μηνύματα
897.835
Μέλη
39.217
Νεότερο μέλος
Vaggelis19

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom