Aegean Airlines Ερωτήσεις για Aegean

taver

Member
Μηνύματα
12.597
Likes
29.745
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πήρα aegean και μου είπαν ότι το economy δεν δικαιούται προσωπικό αντικείμενο διότι είναι σε διαβούλευσεις και δεν έχει αποφασιστεί κάτι επίσημα!!!
"Το economy". Από αυτό και μόνο καταλαβαίνεις την αξιοπιστία της πληροφορίας....
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.168
Likes
2.014
Light και όντως πήρα γιατί πετάω μεθαύριο
Στο site αναγραφει ξεκαθαρα ή προσωπικο αντικειμενο ή χειραποσκευη δε καταλαβαινω γιατι μετα απο 3+ χρονια εφαρμογης υπαρχουν ακομα αποριες για τις κατηγοριες ναυλων
 

fdara

Member
Μηνύματα
23
Likes
34
Καλα απειρες πτησεις Aegean σχεδον παντα light παίρνω και βαλίτσα και backpack δεν εχει ασχοληθεί ποτέ κανείς.

Επισης η Aegean μεχρι προσφατα στο τηλεφωνικο κεντρο ελεγε οτι μπορεις να παρεις και τα δυο στο light ασχετα με το τι λεει το site... μαλλον ειναι αναλογα που θα πεσεις.
 

NickTheGrek

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Στο site αναγραφει ξεκαθαρα ή προσωπικο αντικειμενο ή χειραποσκευη δε καταλαβαινω γιατι μετα απο 3+ χρονια εφαρμογης υπαρχουν ακομα αποριες για τις κατηγοριες ναυλων
Είχε αναφερθεί στο νήμα λίγες σελίδες πίσω ότι πλέον όλες οι κατηγορίες economy δικαιούνται χειραποσκευη και προσωπικό αντικείμενο και μάλιστα τους διαβεβαίωσαν τηλεφωνικά. Δεν είμαι σίγουρος αν ισχύει αυτή η πληροφορία ακόμα.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.168
Likes
2.014
Είχε αναφερθεί στο νήμα λίγες σελίδες πίσω ότι πλέον όλες οι κατηγορίες economy δικαιούνται χειραποσκευη και προσωπικό αντικείμενο και μάλιστα τους διαβεβαίωσαν τηλεφωνικά. Δεν είμαι σίγουρος αν ισχύει αυτή η πληροφορία ακόμα.
Δεν ισχυει και δε ξερω ποιος υο διαβεβαιωσε ολες οι αλλαγες που εγραφαν τα site ηταν οτι θα αποκτησουν τα αεροδρομια νεα μηχανηματα ετσι ωστε να καταργηθει το οριο των 100ml στις χειραποσκευες...το να δικαιουμαστε 2 αντικειμενα ηταν μια ιδεα καποιου που απλα το εγραψε σ ενα αρθρο κ κλασσικα το γραψαν κ στα υπολοιπα...λετε να δεκτει καμια αεροπορικη να πληρωνεις λιγα κ να παιρνεις πιο πολλα???δε νομιζω!!!
Καλα απειρες πτησεις Aegean σχεδον παντα light παίρνω και βαλίτσα και backpack δεν εχει ασχοληθεί ποτέ κανείς.

Επισης η Aegean μεχρι προσφατα στο τηλεφωνικο κεντρο ελεγε οτι μπορεις να παρεις και τα δυο στο light ασχετα με το τι λεει το site... μαλλον ειναι αναλογα που θα πεσεις.
Για πτηση εσωτερικου?γιατι σε οσες εχω πεταξει με ετζιαν εξωτερικο,τους εχουν πιασει ολους μα ολους και τους εχουν παρει χειραποσκευη επι πληρωμη γιατι ειχαν backpack ή μεγαλη τσαντα...κ προφανως θα διαβασαν κατι ή θα ακουσαν κατι σαν κ αυτο που λετε κ μετα γκρινιαζουν που η ετζιαν ειναι κακια αεροπορικη επειδη δε καταλαβαινουν τι συμπεριλαμβανει ο ναυλος που εχουν πληρωσει
 

patrizia

Member
Μηνύματα
244
Likes
299
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
Επειδή διάβασα ότι έχει αλλάξει η πολιτική τους όσον αφορά τις αποσκευές πήρα τηλέφωνο αλλά τζίφος!

Για πτήση εξωτερικού μιλάω. Δεν επιτρέπεται και προσωπικό αντικείμενο
 

fdara

Member
Μηνύματα
23
Likes
34
Για πτηση εσωτερικου?γιατι σε οσες εχω πεταξει με ετζιαν εξωτερικο,τους εχουν πιασει ολους μα ολους και τους εχουν παρει χειραποσκευη επι πληρωμη γιατι ειχαν backpack ή μεγαλη τσαντα...κ προφανως θα διαβασαν κατι ή θα ακουσαν κατι σαν κ αυτο που λετε κ μετα γκρινιαζουν που η ετζιαν ειναι κακια αεροπορικη επειδη δε καταλαβαινουν τι συμπεριλαμβανει ο ναυλος που εχουν πληρωσει
Ολες πτησεις εξωτερικου... τι να πω οπως ειπα ειναι αναλογα που θα πεσεις.
Επισης παντα φροντιζω να μπορω να στριμωξω την τσαντα μου στην βαλιτσα αν χρειαστει.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.194
Likes
4.131
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Στο site αναγραφει ξεκαθαρα ή προσωπικο αντικειμενο ή χειραποσκευη δε καταλαβαινω γιατι μετα απο 3+ χρονια εφαρμογης υπαρχουν ακομα αποριες για τις κατηγοριες ναυλων
Υπάρχουν εύλογες απορίες γιατί κάποια μέλη (3 σελίδες πίσω) επέμεναν ότι πήραν τηλέφωνο στην AEGEAN και τους είπε η τηλεφωνήτρια ότι μπορούν να έχουν και προσωπικό αντικείμενο μαζί με την 8κιλη χειραποσκευή τους και ότι αυτό ισχύει μετά τις 12 Ιουλίου 2024.
Εγώ επέμενα ότι πρέπει να συμβουλεύουμε με βάση τις γραπτές οδηγίες αγοράς του κάθε ναύλου και όχι με βάση την προφορική άτυπη απάντηση ενός υπαλλήλου.
Τελικά, τώρα φαίνεται ότι δεν έχει αλλάξει τίποτα στην πολιτική χειραποσκευών της aegean εφόσον πρόσφατα δύο μέλη αναφέρουν διαφορετικές προφορικές απαντήσεις από αυτές που έλαβαν άλλα μέλη πριν 2 μήνες...
Τελικά στο τηλεφωνικό κέντρο της aeegean επικρατεί μία σύγχυση!!
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.194
Likes
4.131
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Επειδή διάβασα ότι έχει αλλάξει η πολιτική τους όσον αφορά τις αποσκευές πήρα τηλέφωνο αλλά τζίφος!

Για πτήση εξωτερικού μιλάω. Δεν επιτρέπεται και προσωπικό αντικείμενο
Ευτυχώς που πήρες τηλέφωνο και δεν βασίστηκες σε αυτά που διάβασες εδώ... Από ότι φαίνεται προφορικά λένε ότι θέλουν οι υπάλληλοι ή συνεργάτες της aegean...
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.902
Likes
12.824
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Υπάρχουν εύλογες απορίες γιατί κάποια μέλη (3 σελίδες πίσω) επέμεναν ότι πήραν τηλέφωνο στην AEGEAN και τους είπε η τηλεφωνήτρια ότι μπορούν να έχουν και προσωπικό αντικείμενο μαζί με την 8κιλη χειραποσκευή τους και ότι αυτό ισχύει μετά τις 12 Ιουλίου 2024.
Εγώ επέμενα ότι πρέπει να συμβουλεύουμε με βάση τις γραπτές οδηγίες αγοράς του κάθε ναύλου και όχι με βάση την προφορική άτυπη απάντηση ενός υπαλλήλου.
Τελικά, τώρα φαίνεται ότι δεν έχει αλλάξει τίποτα στην πολιτική χειραποσκευών της aegean εφόσον πρόσφατα δύο μέλη αναφέρουν διαφορετικές προφορικές απαντήσεις από αυτές που έλαβαν άλλα μέλη πριν 2 μήνες...
Τελικά στο τηλεφωνικό κέντρο της aeegean επικρατεί μία σύγχυση!!
Ναι πήρα τέλη Αυγούστου και μου είπε ό,τι έγραψα. Δεν έχω κάποιο άμεσο ταξίδι με light για να πω τι έκανα ή τι θα έκανα τελικά. Αν από τότε έως τώρα άλλαξε κάτι δεν το ξέρω. Αν ήμουν να ταξιδεύσω πάντως, σίγουρα θα έπαιρνα τηλέφωνο ξανά και θα έκανα συμβούλιο με τον εαυτό να αποφασίσω :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.200
Μέλη
39.245
Νεότερο μέλος
PachaMama

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom