Aegean Airlines Ερωτήσεις για Aegean

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.900
Likes
12.823
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Στη συζήτηση αναφέρομαι και εκφράζω την ανησυχία μου.
Έχεις δίκιο για τις διαστάσεις της aegean, είναι αυτές που αναφέρεις. Swiss και Lufthansa έχουν 55Χ40Χ23cm.
Οπότε κρατάμε την ίδια βαλίτσα ;)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.648
Likes
43.876
Αλλαξα ωραριο στη δουλεια και καθε Δευτερα θα ξεκιναω κατα τις 11 το πρωι αντι για 8. Εκτος απο τις πτησεις Τιφλιδα Αθηνα και Λισαβονα Αθηνα που φτανουν ξημερωματα Δευτερας, ξερουμε καμια αλλη στο χειμερινο προγραμμα;
 

pepakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
516
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή 🇦🇷
Αλλαξα ωραριο στη δουλεια και καθε Δευτερα θα ξεκιναω κατα τις 11 το πρωι αντι για 8. Εκτος απο τις πτησεις Τιφλιδα Αθηνα και Λισαβονα Αθηνα που φτανουν ξημερωματα Δευτερας, ξερουμε καμια αλλη στο χειμερινο προγραμμα;
Κάϊρο - Αθήνα σίγουρα, φτάνει 6:40
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.503
Likes
4.577
Αλλαξα ωραριο στη δουλεια και καθε Δευτερα θα ξεκιναω κατα τις 11 το πρωι αντι για 8. Εκτος απο τις πτησεις Τιφλιδα Αθηνα και Λισαβονα Αθηνα που φτανουν ξημερωματα Δευτερας, ξερουμε καμια αλλη στο χειμερινο προγραμμα;
Βηρυτός (αν πραγματοποιηθούν πτήσεις)
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.462
Likes
3.795
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Και οι πτήσεις από άλλες πόλεις της ιβηρικής όπως π.χ. από Σεβίλλη Βαλέντσια, Πόρτο, Μάλαγα, αλλά ακόμα και από Ίμπιθα (για όσο κρατάνε οι πτήσεις - νομίζω μέχρι τέλη Οκτωβρίου) φθάνουν νωρίς ξημερώματα Αθήνα. Και εννοείται διαχρονικά υπάρχει και πτήση της Aegean από Λονδίνο που φθάνει ομοίως ξημερώματα- άκρως εξυπηρετική.
Κατά τα άλλα πράγματι αναλογικά οι περισσότερες αφίξεις εκείνες τις ώρες είναι από Μέση Ανατολή και Καύκασο
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.648
Likes
43.876
Και οι πτήσεις από άλλες ισπανικές πόλεις τύπου Βαλέντσια και Μάλαγα, αλλά ακόμα και από Ίμπιθα (για όσο κρατάνε οι πτήσεις - νομίζω μέχρι τέλη Οκτωβρίου) φθάνουν νωρίς ξημερώματα Αθήνα. Και εννοείται διαχρονικά υπάρχει και πτήση της Aegean από Λονδίνο που φθάνει ομοίως ξημερώματα- άκρως εξυπηρετική.
Πριν πολλα χρονια ειχα βαρδια στις 12 τη Δευτερα κι ειχα παρει 2 φορες easyjet πρωινο στις 6 το πρωι και στις 12.30 ημουν κατ ευθειαν στη δουλεια. Κουραστικο αλλα απο την αλλη ηταν ολοκληρη η Κυριακη σε ταξιδι. Ανυπομονω να το ξανακανω.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.462
Likes
3.795
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Πριν πολλα χρονια ειχα βαρδια στις 12 τη Δευτερα κι ειχα παρει 2 φορες easyjet πρωινο στις 6 το πρωι και στις 12.30 ημουν κατ ευθειαν στη δουλεια. Κουραστικο αλλα απο την αλλη ηταν ολοκληρη η Κυριακη σε ταξιδι. Ανυπομονω να το ξανακανω.
Για την easyjet δεν το θυμόμουν, πάντως από τα χρόνια που ήμουν φοιτητής στην Αγγλία θυμάμαι πτήσεις τόσο της Aegean (ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ τότε) όσο και της British Airways οι οποίες έφθαναν κάπου στις 3 με 4 τα ξημερώματα στην Αθήνα τις οποίες είχα τιμήσει πολλάκις ως φοιτητής (αχ νιότη που είσαι- εάν μου έλεγες να κάνω τώρα κάτι τέτοιο θα σε κοιτούσα με στραβό μάτι :cry: :lol:), και οι οποίες παρατηρώ ότι υπάρχουν ακόμα και σήμερα...
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.648
Likes
43.876
Για την easyjet δεν το θυμόμουν, πάντως από τα χρόνια που ήμουν φοιτητής στην Αγγλία θυμάμαι πτήσεις τόσο της Aegean (ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ τότε) όσο και της British Airways οι οποίες έφθαναν κάπου στις 3 με 4 τα ξημερώματα στην Αθήνα τις οποίες είχα τιμήσει πολλάκις ως φοιτητής (αχ νιότη που είσαι- εάν μου έλεγες να κάνω τώρα κάτι τέτοιο θα σε κοιτούσα με στραβό μάτι :cry: :lol:), και οι οποίες παρατηρώ ότι υπάρχουν ακόμα και τώρα...
Ηταν πριν ερθει η Ryan και μονο η easyjet ηταν low cost. Θυμαμαι και το budget του 3ημερου Παρασκευη ως Δευτερα πρωι γιατι ηταν πολυ ευκολο: , 50 χιλιαρικα (150 ευρω) το εισιτηριο, 50χ (150 ευρω 2 νυχτες σε ξενοδοχειο γιατι την τελευταια τη βγαζαμε ξημερωματα στο αεροδρομιο και 50χ (150 ευρω) ΟΛΑ τα υπολοιπα εξοδα. ΝΑΙ με 150 ευρω περνουσαμε 3 μερες Λονδινο με μετρο, φαι σ εστιατορια κλπ.
Και επειδη ειχαμε ΠΑΣΟΚ ο μισθος δεν ηταν πολυ χαμηλοτερος σε σχεση με τωρα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.525
Μηνύματα
899.033
Μέλη
39.244
Νεότερο μέλος
ifi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom