Aegean Airlines Ερωτήσεις για Aegean

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.487
Likes
9.544
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Σήμερα ανέβασε και άλλο πρόγραμμα ! σε συνέχεια ....
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.487
Likes
9.544
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Θέλω να κλείσω εισιτήρια για Λουξεμβούργο Πάσχα 2025 κ μου λέει ότι το δρομολόγιο θα εκτελεστεί ως 28/3/25. Αυτό σημαίνει ότι δεν έχουν βγει ακόμα εισιτήρια για τότε ή ότι θα σταματήσει το απευθείας δρομολόγιο;
Σήμερα ανέβασε και άλλο πρόγραμμα ! σε συνέχεια ....
 

pan82

Member
Μηνύματα
713
Likes
898
Κοιτώντας τους όρους των αποσκευών είδα ότι παραδοτέα βαλίτσα επιτρέπεται μέχρι λέει συνολικές διαστάσεις 158cm (Μ+Π+Υ) και είχα την απορία μιας και έχω μια δεύτερη βαλίτσα δωρεάν μπορώ να μεταφέρω μια ομπρέλα θαλάσσης προφανώς συσκευασμένη με φυσαλίδες ή σε κουτί; Μετρώντας είδα είναι 120 μήκος και γύρω στα 10 οι υπόλοιπες διαστάσεις. Είμαι οκ δηλαδή αφού είμαι στα όρια ή θεωρείται κάτι ειδικό; έχει πάρει ποτέ κανένας;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.587
Likes
29.696
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Κοιτώντας τους όρους των αποσκευών είδα ότι παραδοτέα βαλίτσα επιτρέπεται μέχρι λέει συνολικές διαστάσεις 158cm (Μ+Π+Υ) και είχα την απορία μιας και έχω μια δεύτερη βαλίτσα δωρεάν μπορώ να μεταφέρω μια ομπρέλα θαλάσσης προφανώς συσκευασμένη με φυσαλίδες ή σε κουτί; Μετρώντας είδα είναι 120 μήκος και γύρω στα 10 οι υπόλοιπες διαστάσεις. Είμαι οκ δηλαδή αφού είμαι στα όρια ή θεωρείται κάτι ειδικό; έχει πάρει ποτέ κανένας;
Αποσκευές που είναι εντός των ορίων αλλά έχουν περίεργες διαστάσεις παραδίδονται και ενίοτε παραλαμβάνονται από ειδικούς ιμάντες. Αλλά αν είναι εντός ορίων, επιτρέπονται. Από το checkin θα σε στείλουν στον κατάλληλο ιμάντα.
 

pan82

Member
Μηνύματα
713
Likes
898
Αποσκευές που είναι εντός των ορίων αλλά έχουν περίεργες διαστάσεις παραδίδονται και ενίοτε παραλαμβάνονται από ειδικούς ιμάντες. Αλλά αν είναι εντός ορίων, επιτρέπονται. Από το checkin θα σε στείλουν στον κατάλληλο ιμάντα.
Άρα ότι δεν είναι στη λογική μια κανονικής αποσκευης αλλά είναι μέσα στα όρια δε θα έχω θέμα να μου πούν κάτι; Θα πάρω κι ένα τηλέφωνο να ρωτήσω βέβαια αλλά μη πέσω σε άσχετο και δε βγάλω άκρη φοβάμαι :p
 

taver

Member
Μηνύματα
12.587
Likes
29.696
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ισχύει ότι και για τις σανίδες του σέρφ ή τα πέδιλα του σκί.
 

pan82

Member
Μηνύματα
713
Likes
898
Α, ώπα, έχουν αλλάξει σιωπηλά τους κανόνες (δε θα ήταν Aegean αν δεν ήταν σιωπηλά...) και τώρα τα χρεώνουν:
https://el.aegeanair.com/travel-info/travelling-with-aegean/plirofories-aposkevon/eidikes-aposkeves/
Αυτό το έχω δεί αλλά αυτό αφορά αποσκευές πάνω από τη διάσταση των 158cm που πάνε στην ειδική κατηγορία για αυτό είπα ότι μιλάμε πάντα για εντός των ορίων. Θα κάνω μια κλήση και θα ενημερώσω
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.737
Likes
7.025
Οι πτήσεις για την όμορφη Βυρηττό έχουν ακυρωθεί μέχρι και 2 του μήνα.
Ακολουθώντας το παράδειγμα της λουφτφαβε και η Αιγαίου, αποφάσισε να αναστείλει προς το παρόν και τις δικές της.



{{ Πτήσεις από/προς Βηρυτό: Λόγω των πρόσφατων γεγονότων στη Μέση Ανατολή, προχωρούμε σε ακύρωση όλων των προγραμματισμένων πτήσεων από και προς το Διεθνές Αεροδρόμιο Ραφίκ Χαρίρι της Βηρυτού έως και την Πέμπτη 01/08/2024. Παρακαλείσθε όσων οι πτήσεις επηρεάζονται μπορείτε να καλέσετε στο (+30) 210 6261000 και να προχωρήσετε σε αλλαγή ή ακύρωση των εισιτηρίων σας χωρίς κόστος. Αξιολογούμε διαρκώς τις εξελίξεις σύμφωνα με τις οδηγίες των αρμόδιων αεροπορικών αρχών και προχωρούμε συνεχώς σε προσαρμογές του προγράμματος μας για το συγκεκριμένο δρομολόγιο. }}
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.737
Likes
7.025
Καινούργια ενημέρωση.
  • Πτήσεις από/προς Βηρυτό: Λόγω των πρόσφατων γεγονότων στη Μέση Ανατολή, προχωρούμε σε ακύρωση όλων των προγραμματισμένων πτήσεων από και προς το Διεθνές Αεροδρόμιο Ραφίκ Χαρίρι της Βηρυτού έως και την 08/08/2024. Oι επιβάτες με πτήσεις από 1/8/2024 έως και 30/08/2024 μπορούν να καλέσουν στο (+30) 210 6261000 και να προχωρήσουν σε αλλαγή ή ακύρωση των εισιτηρίων τους χωρίς κόστος. Από πλευράς μας αξιολογούμε διαρκώς τις εξελίξεις σύμφωνα με τις οδηγίες των αρμόδιων αεροπορικών αρχών και προχωρούμε συνεχώς σε προσαρμογές του προγράμματος μας για το συγκεκριμένο δρομολόγιο.

    Πτήσεις από/προς Τελ Αβίβ: οι πτήσεις από και προς το Διεθνές Αεροδρόμιο Μπεν Γκιουριον στο Τελ Αβίβ, πραγματοποιούνται κανονικά. Ωστόσο όσοι επιβάτες έχουν εισιτήριο από/προς Τελ Αβίβ έως 30/08/2024, εάν το επιθυμούν υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξουν ή να ακυρώσουν το εισιτήριο τους χωρίς κόστος μέσω του τηλεφωνικού κέντρου (+30) 210 6261000.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.512
Μηνύματα
897.834
Μέλη
39.217
Νεότερο μέλος
Vaggelis19

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom