Δωμάτιο ή σκηνή

turms

Member
Μηνύματα
2.134
Likes
3.041
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
εκανα χρονια καμπινγκ...δεν το απορριπτω, αλλα πλεον...

δεν παω ποτε πολυημερες διακοπες στην Ελλαδα...
γιατι οκ, οσο κ να γλυτωσεις απο την διαμονη, οι τιμες σε φαγητα ποτα κλπ ειναι πανω κατω οι ιδιες...
για ενα σαβ/κο (που ουτε αυτο παω πλεον) στην Ελλαδα, καλη φαση η σκηνη, αλλα αυτο το στησε ξεστησε..
ισως δηλαδη αν παω για ενα βραδυ, να πω δεν βαριεσαι...ας δωσω 30 ευρω παραπανω να γλυτωσω το στησε ξεστησε

κατα τα αλλα, οντως οι αναμνησεις απο καμπινγκ, σκηνη, υπνοσακκο κλπ αξεχαστες...
 

turms

Member
Μηνύματα
2.134
Likes
3.041
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
θα κανω βολτα τον Αυγουστο γυρω γυρω στης Άλπεις
καθε βράδι θα κοιμαμε αλλου
αν βρω λοιπόν κατι που να μου κανει κλικ (λίμνη πχ), ναι θα στήσω σκηνή
ειδάλλως hotel

στις Αλπεις;;;
εκει προσεχε...αν απαγορευεται το καμπινγκ, θα τσιμπησεις το προστιμο κ θα πεις κ ευχαριστω...
καλυτερα να διανυκτερευεις σε οργανωμενα καμπινγκ
 

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
για κάμπινκ πήγα πρώτη φορά στα 22 και δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε. Τα δωμάτια τα προτιμώ. Είναι που βαριέμαι το στήσε - ξέστησε κλπ. ΩΣΤΟΣΟ όλο το καλοκαίρι έχουμε να διαλέξουμε αναμεσα στα εξής δύο: Ή θα πηγαινουμε κάθε σάββατο χαλκιδική για μπάνιο και πίσω και την κυριακή το ίδιο πήξιμο στους δρόμους, οι θεσσαλονικείς ξέρουν, ή θα διανυκτερεύουμε ένα βράδυ σε σκηνή για να μην χρυσοπληρώνουμε έναν ύπνο. Οπότε έχουμε καταλήξει να κάνουμε σχεδόν κάθε σ-κ του καλοκαιριού κάμπινκ, γιά ένα το πολύ δύο βράδια και στις πολυήμερες διακοπές δωματιάκι.
 

tai

Member
Μηνύματα
290
Likes
87
Ταξίδι-Όνειρο
το τελος του δρομου
στις Αλπεις;;;
εκει προσεχε...αν απαγορευεται το καμπινγκ, θα τσιμπησεις το προστιμο κ θα πεις κ ευχαριστω...
καλυτερα να διανυκτερευεις σε οργανωμενα καμπινγκ
μα για οργανωμένο μιλάω.Θα χρειαστώ το ζεστό νερο του οπωσδήποτε μετα απο τοσες ωρες οδήγηση:lol:!!
......................
γιατι οκ, οσο κ να γλυτωσεις απο την διαμονη, οι τιμες σε φαγητα ποτα κλπ ειναι πανω κατω οι ιδιες...
αν το κανει καποιος για οικονομία ειναι λαθος
μονο για την φαση του το κανεις
για ενα σαβ/κο (που ουτε αυτο παω πλεον) στην Ελλαδα, καλη φαση η σκηνη, αλλα αυτο το στησε ξεστησε..
τωρα με τα μεγαλα iglu θες ενα 10λεπτο μονο για το στήσιμο;)
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Camping Club Agia Anna, Evia Greece
για δειτε αυτο!! βρισκεται στην Ευβοια στην Αγια Αννα και νομιζω οτι καλυπτει και αυτους που ειναι λατρεις της σκηνης,αλλα και αυτους που επιθυμουν δωματιο.Δεν εχω προσωπικη εμπειρια ,αλλα μια πολυ καλη φιλη το επισκεπτεται σχεδον καθε χρονο!!!
 

rezi

Member
Μηνύματα
78
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Cuba?Brazil?South afrika?
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημικη Βολτα
ελευθερο καμπινγκ και οχι οργανωμενο αλλα παντα εξαρταται απο το που
δηλαδη να εισαι στην γαυδο και να μενεις στα δωματια που ξεφυτρωσαν τελευταια δεν θα το κανα ποτε,
στην συμη στον αγιο βασιλειο π.χ. παλι δεν θα καθομουν το βραδι σε σκηνη θα προτιμουσα το νεοκλασσικο.
 

tai

Member
Μηνύματα
290
Likes
87
Ταξίδι-Όνειρο
το τελος του δρομου
Camping Club Agia Anna, Evia Greece
για δειτε αυτο!! βρισκεται στην Ευβοια στην Αγια Αννα και νομιζω οτι καλυπτει και αυτους που ειναι λατρεις της σκηνης,αλλα και αυτους που επιθυμουν δωματιο.Δεν εχω προσωπικη εμπειρια ,αλλα μια πολυ καλη φιλη το επισκεπτεται σχεδον καθε χρονο!!!
ηταν παντα καλό αλλα να μην πιάσει κύμα
δεν παλεύετε με τπτ
στο μεταξύ δεν εχει εξοδο στην θάλασσα ειναι καμιά 200 μετρα απόσταση η παραλία (αλλα μεγαααλη)
:bleh:
 

george diver

Member
Μηνύματα
115
Likes
15
Ταξίδι-Όνειρο
Στούς βυθούς ολης της γης
Το κάμπινγκ αν δεν το γουστάρεις πραγματικά καλύτερα να μην κάνεις.
Κάνω κάμπινγκ από τα 20 και είμαι 43 και πραγματικά έχω σκοπό να το συνεχίσω μέχρι να γεράσω. Ξεκίνησα με μια κουβέρτα σε παραλία και τώρα έχω 2 σκηνές με όλα τα αξεσουαρ. Πριν 4 χρόνια πήρα και υπερδιπλο φουσκωτό στρώμα σαν δόλωμα για να κάνει μια δοκιμή η τότε κοπελιά μου και τώρα γυναίκα μου και τελικά κόλλησε και αυτή το μικρόβιο. Τα παλιά και αθωα χρόνια έκανα πολύ ελεύθερο. Τώρα το αποφεύγω για λόγους ασφαλείας για την γυναίκα μου κυρίως και στο ότι σαν αυτοδυτες κουβαλάμε και οι 2 τον εξοπλισμό μας μαζί οπότε θέλω να κοιμάμαι ήσυχος. Φυσικά επιλέγω πιο πολύ κάμπινγκ με καταδυτικό κέντρο μέσα η πολύ κοντά σε αυτά. Έχω κάνει κάμπινγκ σε όλη την Ελλάδα αλλά και εξωτερικό. Γερμανία –Αυστρία-Δανία –Ιταλία. Όλα οργανωμένα. Φυσικά πάω και σε δωμάτια εξ ανάγκης . προτιμώ όμως την σκηνή μου. Ο καθένας πρέπει πραγματικά να κάνει αυτό που πραγματικά τον κάνει να νιώθει όμορφα.
Το θέμα είναι όταν έρθουν τα παιδιά τι κάνεις........!!!!!
Σε αυτό ας απαντήσουν οι ‘ειδικοί’.:):):)
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Εμένα πάντως...με αρρωσταίνει και μόνο η ιδέα του κάμπινγκ! Έχω κάνει...κι όχι, ευχαριστώ, δεν θα ξαναπάρω! :haha:

Όλα είναι θέμα γούστου βέβαια και δεν είναι κάτι που το κατακρίνω!
 

tai

Member
Μηνύματα
290
Likes
87
Ταξίδι-Όνειρο
το τελος του δρομου
Το κάμπινγκ αν δεν το γουστάρεις πραγματικά καλύτερα να μην κάνεις.
σωστοοος
Ο καθένας πρέπει πραγματικά να κάνει αυτό που πραγματικά τον κάνει να νιώθει όμορφα
σε ολα τα πράγματα θα 'πρεπε να συμβαίνει


Το θέμα είναι όταν έρθουν τα παιδιά τι κάνεις........!!!!!
Σε αυτό ας απαντήσουν οι ‘ειδικοί’.
τα μαθαίνεις πως ειναι η ελευθερία, το ατελείωτο παιχνίδι, το συνεχές κολύμπι, και κυρίως η επαφή και η συμβίωση με τους γονείς (ιδιαίτερα σε οικογένειες με πολλεέέέές υποχρεώσεις) ;)
Τελικα,είναι σα να συζητάμε για το εαν η rock ειναι καλύτερη απο το ρεμπέτικο:lol:
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.543
Μηνύματα
899.735
Μέλη
39.257
Νεότερο μέλος
kateanderson

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom