Ηνωμένο Βασίλειο Δεν ξετρελάθηκα με το Λονδίνο

laki

Member
Μηνύματα
138
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Παρισιιιιιι........
Ταξίδι-Όνειρο
Ολη η Γη,μπορω;;;;
μπορει εμενα να μου πει καποιος γιατι εμας δεν μας αφησαν να βγαλουμε οιστερ?εμεις βγαζαμε καθημερινη πληρωσαμε 5,5 λιρες την ημερα (5,5*5=27,5)και μπαιναμε σε ολα τα μεσα ολη μερα.και οταν λεω ολη μερα απο τις 8 το πρωι μεχρι τις 10 το βραδυ.Αυτο δεν συμφερει πιο πολυ????????????
 

zvarveri

Member
Μηνύματα
38
Likes
4
Καλα πλακα μας κανεις ε; Τι γραφικη αγγλικη πολη περιμενεις να δεις σε μια Μητροπολη 12+ εκατομμυριων ανθρωπων απο καθε γωνια του πλανητη; Μονο γραφικους ανθρωπους μπορεις να δεις και γραφικες γωνιες που υπαρχουν διασπαρτες σε πολλα της σημεια.
Το οτι πληρωσατε τουριστικο λεωφορειο και μαλιστα για 2 μερες, ενω ειχατε αγορασει και oyster ειναι απ' τ' αγραφα. Κι εσυ περιμενες να δεις τα γραφικα;
ε ψητ, τριπακια, χαλαρωσε.....
την ουστερ την πηραμε για να την φορτωνουμε λεφτα οποτε την χτειαζομασταν για να την χρησημοποιουσαμε, οκ?? κατανοητο?? δεν καταλαβα δηλαδη η ουστερ αναιρει το τουριστικο λεοφορειακι και αν παρεις λεοφορειακι για 2 μερες δεν πρεπει να βγαλεις ουστερ?? ε ν ατελικα που ενω πηραμε λεοφωρειακι τελικα εκεινεσ τις μερες χρησημοποιησαμε πιο πολυ τα ΜΜΕ λογω της σπαστικης κινησης που ειχε.

και ναι περιμενα λιγη γραφικοτητα, μετα απο τα τοοοοοοσα που ακουσα για το Λονδινο. αλλα πούυυυυυ.........
 

zvarveri

Member
Μηνύματα
38
Likes
4
;) Καλά δεν πρέπει να τρελαίνονται όλοι με το Λονδίνο. Ξέρω κι'αλλους που δεν κόβουν τις "φλέβες" τους. Ο σύντροφος μου π.χ. πήγε μια φορά και αποφάσισε ότι θα είναι και η τελευταία του, αν δεν συντρέχει συγκεκριμένος λόγος για να ξαναπάει , εγώ έχω πάει κάμποσες φορές, και το μόνο που με συγκινεί πια είναι τα ψώνια εκεί (είναι για τα γούστα μου η πιο εθιστική αγορά) :).

μπραβο σε σενα και τον συντροφο σου!!!!
ταιριαζουνε τα γουστα μας απολυτως.

ε ναι λοιπον οριστε που υπαρχουν και αλλοι που δεν ξετρελαθηκανε με το Λονδινο!!!!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Βρε zvarveri, το οτι δεν ξετρελλαθηκες με το Λονδινο, ακομα κι αν δεν σου αρεζε καθολου ειναι απολυτως κατανοητο και σεβαστο. Δικαιωμα σου και γουστο σου. Αλλα το να πληρωνεις τουριστικο λεωφορειο και μαλιστα για 2 μερες σε μια πολη με αψογο συγκοινωνιακο δικτυο ειναι λιγο αστοχη κινηση. Απορω ποιος σας προετρεψε να κανετε κατι τετοιο; Παντως απο εδω μεσα δε νομιζω να πηρες αυτην την πληροφορια.
 

zvarveri

Member
Μηνύματα
38
Likes
4
Παρακαλείται η θεματο-θετης όπως διαγράψει το εν λόγω θέμα διότι θα διαγραφεί ως βλασφημία ....

και ότι η Πραγα είναι ωραία πρώτη φορά το άκουσα.

γιατι δεν ειναι ωραια η Πραγα?? εξαρταται απο τα γουστα του καθενος και το τι ψαχνει να δει σε μια πολη. σε αλλους αρεσουν οι μεγαλουπολεις, σε αλλους οι πιο μικρες και γραφικες πολεις. ολα ειναι σχετικα!
 

zvarveri

Member
Μηνύματα
38
Likes
4
Βρε zvarveri, το οτι δεν ξετρελλαθηκες με το Λονδινο, ακομα κι αν δεν σου αρεζε καθολου ειναι απολυτως κατανοητο και σεβαστο. Δικαιωμα σου και γουστο σου. Αλλα το να πληρωνεις τουριστικο λεωφορειο και μαλιστα για 2 μερες σε μια πολη με αψογο συγκοινωνιακο δικτυο ειναι λιγο αστοχη κινηση. Απορω ποιος σας προετρεψε να κανετε κατι τετοιο; Παντως απο εδω μεσα δε νομιζω να πηρες αυτην την πληροφορια.

οχι δεν το ειδα απο δω μεσα για το τουριστικο λεοφορειακι.
αλλα σκεφτηκα οτι θα ηταν πολυ βολικο ενα λεοφορειο να με πηγαινει σε ολα τα αξιοθεατα με την σειρα και να μου εξηγει κιολας αρκετα πραματα. ασχετα αν δεν εγινε τελικα τιποτα απο ολα αυτα λογω κινησης. οσο για τα ΜΜΕ τους δεν ηθελα να ειμαι την μιση μερα καταχωνιασμενη στο υπογειο και να μην βλεπω τιποτα, αλλα προτιμησα λεοφορειο ωστε να βλεπω γυρω γυρω.

και κακα τα ψεματα ενα λεοφορειο που σε παει στο ενα αξιοθεταο και σε αφηνει και μετα απο οση ωρα θες παιρνεις το επομενο λεοφορειο και σε παει κατευθειαν στο αλλο αξιοθεατο και σου λεει ο ξεναγος πολλες πληροφοριες, ακουγεται πολυ καλο και ξεκουραστο. για αυτο το επιλεξαμε, αλλα μας βγηκε μούφα τελικα λόγω κινησης.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.976
Likes
15.590
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
γιατι δεν ειναι ωραια η Πραγα?? εξαρταται απο τα γουστα του καθενος και το τι ψαχνει να δει σε μια πολη. σε αλλους αρεσουν οι μεγαλουπολεις, σε αλλους οι πιο μικρες και γραφικες πολεις. ολα ειναι σχετικα!
η πραγα σα πολη μπορει να ναι ωραια
εχει χασει ομως την ομορφια της γιατι ειναι γεματη τουριστες που τρεχουν απο δω κι απο κει
επισης την βρηκα αδιακιολογητα ακριβη
οσο για το φαγητο ηταν με μια λεξη ΑΙΣΧΟΣ
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αν ειχες διαβασει αυτο http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...%EF%ED%E4%E9%ED%EF-bottom-10-1-tripakias.html ισως να το ειχατε αποφυγει.
Παντως οτι σας ταλαιπωρεισαι η κινηση στους δρομους του Λονδινου εξακολουθει να μου φαινεται περιεργο. Μαλλον δεν εχεις καμμια σχεση με Αθηνα ή Θεσσαλονικη.
 

zvarveri

Member
Μηνύματα
38
Likes
4
η πραγα σα πολη μπορει να ναι ωραια
εχει χασει ομως την ομορφια της γιατι ειναι γεματη τουριστες που τρεχουν απο δω κι απο κει
επισης την βρηκα αδιακιολογητα ακριβη
οσο για το φαγητο ηταν με μια λεξη ΑΙΣΧΟΣ
Η Πράγα ακριβή? μηπως κανεις καποιο λαθος?? το φαγητο φθηνο, τα ΜΜΕ επισης, τα ξενοδοχεια πιο φθηνα δεν γινοταν, οι μπυρες τσαμπα, τα σουβενιρ παμθηνα. ε οτι η Πραγα ειναι ακριβη ΠΡΩΤΗ φορα το ακουω. ολους που ξερω και πηγαν ακριβως το αντιθετο ειπαν.
η ομορφια μιας πολης δεν χανεται απο τους τουριστες. Με αυτο το σκεπτικο ολοι οι τουριστικοι προορισμοι θα ηταν για σενα ασχημοι!
 

zvarveri

Member
Μηνύματα
38
Likes
4
Αν ειχες διαβασει αυτο http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...%EF%ED%E4%E9%ED%EF-bottom-10-1-tripakias.html ισως να το ειχατε αποφυγει.
Παντως οτι σας ταλαιπωρεισαι η κινηση στους δρομους του Λονδινου εξακολουθει να μου φαινεται περιεργο. Μαλλον δεν εχεις καμμια σχεση με Αθηνα ή Θεσσαλονικη.
Αθηνα εμενα 10 χρονια και Θεσσαλονικη 20 χρονια. μαλλον ξερω καλα το τι θα πει κινηση. αλλα τετοιο πραμα οπως το Λονδινο δεν εχω δει. κινηση χωρις λογο και αιτια, ουτε πορεία, ουτε εργα, ουτε χαλασμενα φαναρια, αλλα η κινηση στο φουλ!
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
859
Likes
1.296
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
το γεγονος οτι ο tripakias ,το εχει "δει" ψυχραιμα ειναι πολυ θετικο για μενα:)
κατα τα αλλα πηραμε αρκετες πληροφοριες για την oyster και τωρα για την πραγα!!!!!!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.976
Likes
15.590
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Η Πράγα ακριβή? μηπως κανεις καποιο λαθος?? το φαγητο φθηνο, τα ΜΜΕ επισης, τα ξενοδοχεια πιο φθηνα δεν γινοταν, οι μπυρες τσαμπα, τα σουβενιρ παμθηνα. ε οτι η Πραγα ειναι ακριβη ΠΡΩΤΗ φορα το ακουω. ολους που ξερω και πηγαν ακριβως το αντιθετο ειπαν.
η ομορφια μιας πολης δεν χανεται απο τους τουριστες. Με αυτο το σκεπτικο ολοι οι τουριστικοι προορισμοι θα ηταν για σενα ασχημοι!
το φαγητο ειναι φτηνο γιατι ειναι απαισιο
τα σουβενιρ δεν ειναι φθηνα αν εχεις ταξιδεψει και σε αλλες χωρες και τα συγκρινεις (πχ Ιταλια , Γαλλια, Ισπανια ) που υποτιθεται ειναι πιο ακριβες χωρες.
Τα ΜΜΕ παντου φτηνα ειναι , εως τζαμπα, αλλα εσυ μαλλον θελεις να πεις ΜΜΜ
Η πολη ειναι ακριβηη αν τη συγκρινεις με το μισθο των ανθρωπων εκει περα. Υπο αυτη την εννοια το ειπα και ας το ακουσες ΠΡΩΤΗ φορα.
Και προσωπικα δεν ειδα καμια ομορφια στην πλατεια γεματη απο χαχες που περιμεναν να δουν το χαρο και τους 12 αποστολους να βγαινουν απο ενα κιτς ρολοι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.016
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom