Γενέθλια Aegean: έως -60%

stafos30

Member
Μηνύματα
43
Likes
104
Αν και δεν το είχα στο πρόγραμμα, άνθρωπος είμαι και γω και λύγισα με αυτές τις τιμές. :D
Μυτιληνη-Καιρο και επιστροφή με 8kg χειραποσκευη 4 μερες τελη Νοεμβρίου στα 163 ευρώ.
Οποιος έχει πάει και θέλει να μου προτείνει τι να κάνω ώστε να γεμίσει ομορφα το πρόγραμμα μου, καλοδεχουμενος!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.315
Likes
5.087
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Για να μην παραπλανάται ο κόσμος, η έκπτωση σε καμία περίπτωση δεν είναι έως -60% στη συνολική τιμή, είναι -60% στο ναύλο και επίναυλο.

Άρα αν οι φόροι είναι 50e και ο ναύλος 50e, η έκπτωση στη συνολική τιμή του εισιτηρίου είναι -30% αντί για -60%.
 

stafos30

Member
Μηνύματα
43
Likes
104
Για να μην παραπλανάται ο κόσμος, η έκπτωση σε καμία περίπτωση δεν είναι έως -60% στη συνολική τιμή, είναι -60% στο ναύλο και επίναυλο.

Άρα αν οι φόροι είναι 50e και ο ναύλος 50e, η έκπτωση στη συνολική τιμή του εισιτηρίου είναι -30% αντί για -60%.
Δεν αντιλέγω, ούτε και εκατσα να ψάξω ποση είναι η πραγματική έκπτωση. Αυτό που ξέρω με σιγουριά είναι πως τον άλλο μήνα πετάω για Θεσσαλονίκη από Μυτιλήνη και επιστροφή, κλεισμένα τα εισιτήρια αρχες Απριλίου δλδ σχεδον 3 μηνες πριν με κόστος σχεδον 220 ευρώ και με 163 ευρώ τώρα πάω Καιρο.... Ε δεν το λες και άσχημα.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
882
Likes
5.322
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Υπέκυψα και εγώ Αθήνα/Κάιρο για 25η Μαρτίου flex 122 €
Κιεγω κάπου εκεί για Δεκεμβρη.Βασικο είναι ότι είναι και flex με μόλις 10-15 ευρώ παραπάνω στο σύνολο...
 

kasiotis

Member
Μηνύματα
124
Likes
185
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip στις Η.Π.Α.
Πάντως βρήκα ενα Χανιά - Δουβλίνο που δεν έχω πάει με 113€ σε flex ναύλο. 24-27/1!

Μόλις έλαβα email οτι ακυρώθηκαν όλες οι πτήσεις της κράτησης μου λόγω αλλαγών στο πρόγραμμα της εταιρείας. Τελικά ήταν too good to be true! :D
 

taniakar

Member
Μηνύματα
266
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
Vienna, Bratislava!
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Μόλις έλαβα email οτι ακυρώθηκαν όλες οι πτήσεις της κράτησης μου λόγω αλλαγών στο πρόγραμμα της εταιρείας. Τελικά ήταν too good to be true! :D
Εγώ είχα κλείσει αμμαν και ακυρώθηκε!
 

kasiotis

Member
Μηνύματα
124
Likes
185
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip στις Η.Π.Α.
Εγώ είχα κλείσει αμμαν και ακυρώθηκε!

Τους έστειλα μήνυμα να μου αλλάξουν τις πτήσεις για μια εβδομάδα πίσω που τις έχουν κρατήσει ακόμα στο πρόγραμμα και περιμένω απάντηση.. Μήπως το δεχτούν!
 

kasiotis

Member
Μηνύματα
124
Likes
185
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip στις Η.Π.Α.
Γράφω για όποιον άλλο του έτυχε. Όπως ανέφερα μου είπαν οτι οι πτήσεις μου ακυρώθηκαν λόγω αλλαγής προγράμματος, προσπέρασα την πρόταση για επιστροφή χρημάτων, και ζήτησα να πάει το ταξίδι 2 εβδομάδες πριν που υπήρχαν οι πτήσεις κανονικά στο πρόγραμμα. Σήμερα έλαβα θετική απάντηση, χωρίς καμία έξτρα χρέωση παρόλο που οι πτήσεις ήταν πολύ ακριβότερες τότε.

οπότε αν θέλετε δοκιμάστε την τύχη σας. :)
 

andpsy

Member
Μηνύματα
294
Likes
706
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια, Σαν Μαρίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Γράφω για όποιον άλλο του έτυχε. Όπως ανέφερα μου είπαν οτι οι πτήσεις μου ακυρώθηκαν λόγω αλλαγής προγράμματος, προσπέρασα την πρόταση για επιστροφή χρημάτων, και ζήτησα να πάει το ταξίδι 2 εβδομάδες πριν που υπήρχαν οι πτήσεις κανονικά στο πρόγραμμα. Σήμερα έλαβα θετική απάντηση, χωρίς καμία έξτρα χρέωση παρόλο που οι πτήσεις ήταν πολύ ακριβότερες τότε.

οπότε αν θέλετε δοκιμάστε την τύχη σας. :)
Νομίζω αυτό ειναι και το συνηθες, ειχα αλλάξει αρκετές φορές το ταξιδι στην Πορτογαλία εν μέσω covid
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.350
Μηνύματα
889.655
Μέλη
39.027
Νεότερο μέλος
GEORGIAD3

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom